Gazze İçin Bir Kova Kum

Sinir sistemi hastalığı ALS'ye karşı bilinçlendirme amacıyla başlatılan baştan aşağı buzlu su dökme kampanyasından sonra Gazzeliler için 'baştan aşağı bir kova kum kampanyası' başlatıldı. Kampanya için çektikleri videoları sosyal medyada...

 1. #1
  Gazze İçin Bir Kova Kum
  Sinir sistemi hastalığı ALS'ye karşı bilinçlendirme amacıyla başlatılan baştan aşağı buzlu su dökme kampanyasından sonra Gazzeliler için 'baştan aşağı bir kova kum kampanyası' başlatıldı.

  Kampanya için çektikleri videoları sosyal medyada paylaşan, Gazze halkına destek veren çok sayıda kişi, bölgede 49 gündür yaşanan katliama dikkat çekmek istiyor.

  Harabe haline gelen Gazze’de su bulunmadığını vurgulayan eylemciler, yıkıntılar ve molozlardan aldıkları bir kova kumu başlarından aşağı döküyor.

  Gazze’de 7 Temmuz’dan beri devam eden İsrail saldırılarında aralarında yüzlerce çocuk ve kadının bulunduğu 2 binden fazla kişi hayatını kaybetti, 10 binden fazla kişi yaralandı.

  Gazze İçin Bir Kova Kum

  ALS hastalığına dikkati çekmeyi amaçlayan ve dünyada hızla yayılan "bir kova buz" etkinliğinin ardından, İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze'deki katliama dikkati çekmek için başlatılan "bir kova kum kampanyası"na Kilis'ten destek geldi.

  İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Sivil Dayanışma Platformu üyeleri, İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırıları düzenledikleri eylemle protesto etti. Kilis İHH Derneği önünde toplanan grup, İsrail aleyhine slogan attı.

  İHH Kilis Sorumlusu Mehmet Merkepçioğlu, yaptığı açıklamada, "İsrail'in Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği katliamı protesto etmek amacıyla" toplandıklarını söyledi.

  İsrail'in saldırılarını kınadıklarını ifade eden Merkepçioğlu, Gazze'deki katliama dikkati çekmek amacıyla "bir kova kum" etkinliğine katıldıklarını belirterek, "Gazze halkına destek olmak amacıyla bir araya geldik. Dünya kamuoyunun bu konuda hassas olması noktasında bir eylem gerçekleştirmek istedik. Buradan Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, Musa Sow ve Ahmet Çakır'a meydan okuyorum'' dedi.

  Konuşmanın ardından bir kova kum, Merkepçioğlu'nun başından aşağı döküldü.

  Kaynak: Al Jazeera, trthaber

 2. #2
  bu nasıl dikkat çekme şekli anlamak güç. Koca koca insanlar çocukça işler yapıyor. Kafalarından aşağı buzlu su döktüler, şimdide kum dökme sefası.
  bunun als hastalarına yada gazzeye bir faydası oldu mu? OLMADIIIIIIIIIIII............

  Ne yapmaya çalışıyorlar ? Saçmalıktan başka bir şey değil.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler