Her Çocuk İçin Kurban Kesilmeli mi?

Arkadaşlar, Bir yakınımın 3 tane küçük kız çocuğu var ve dinimizi öğrenmeleri için haftasonları bir camiye gönderiyorlar. Bu cami her çocuk için aileden yıllık 100 Euro para alıyormuş. Benim anlamadığım ise her çocuk için 120 Euro kurban parası...

 1. #1
  Her Çocuk İçin Kurban Kesilmeli mi?
  Arkadaşlar,

  Bir yakınımın 3 tane küçük kız çocuğu var ve dinimizi öğrenmeleri için haftasonları bir camiye gönderiyorlar. Bu cami her çocuk için aileden yıllık 100 Euro para alıyormuş. Benim anlamadığım ise her çocuk için 120 Euro kurban parası istiyormuş.

  Dinimizde böyle birşey var mı? Her çocuk için kurban kesilmeli mi? Ve en önemlisi, aileyi kurban parası vermeye zorlamak ne kadar dogrudur?


 2. #2
  Sadece bir camii ve her çocuk için isteniyorsa yardım amaçlıdır. Yardım amaçlı istenmesi bir yana mecbur tutulması farklı konular çıkarıyor.
  Hem yıllık 100 euro , hadi bunu eğitim diye yapıyorlar diyelim, ki bu bile yanlış kişilerin isteğine göre bırakılması lazım.. Hemde kurban parası. 120 euro..
  Burda iki seçenek var.
  Birincisi bu 120 euro yardım amaçlı toplanıyor. Yapılmaması gerektiği halde.
  Yada kurban kesmeye teşvik ederek bunu biraz da mecburi tutarak başkalarının dini vazifesini yerine getirmelerine aracılık yapıyorlar. Ki, bu da dini vecibelerin gerektirdiği ölçüde isteyerek yapılması gereken birşey. En doğrusunu allah ac bilir. Ne kadar kabul olunur bilinmez ama asıl niyet önemli . Bu da bilinmiyor maalesef.

  Bu dini vecibeler içinde daha önce hiç duymadığım bir konu. Araştırdıkça devamını da yazarım inşaallah.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler