ABD’DE GİZLENENIRKÇILIK
ABD’de ırkçılık hat safhada.Bu gerçek pek medyada pek gündeme getirilmez. Bu tür olayların hemen üstüörtülür. ABD yönetimine sahip İngiliz ve Fransızlar afrikadan getirdiklerikölelere sonradan özgürlük vermişlerdi. Daha doğrusu özgürlüklerine mecburkalmışlardı. İşte bu Amerikan devletine yerleşen bu Avrupalılar siyahileresürekli ikinci sınıf vatandaşı uygulaması yapmışlardır. Yönetimdekiler halklarazulmediyor ve sömürüyorlardı. Amerika’nın kara bir gerçeğidir yönetenler ileyönetilenler. Seçim yapılır seçilecek kişiyi dahi kendileri atarlar. Senatovesayetin güçlü elidir. ABD’de seçilerek değil atanarak yönetimlere geliniyor.Seçimleri yönlendiren tipik yandaş medyaları vardır. Siyahi gencin vurulmasınaöfke büyüyor.ABD’de protestoların büyüyerek devam etmesi bekleniyor.
ABD’de güçlü bir vesayet var. Buvesayetin temelini İngilizler ve Fransızlar oluşturuyor. Kıtaya ilk gelenkorsanların kurduğu birlik ABD’yi oluşturmuştu. Sadece siyahlar değilAmerika’da İngiliz ve Fransızlar hariç her toplum 2.sınıf vatandaşı muamelesigörmektedir.
Amerika’da şişko, göbekli, ördek tiplipolisleri herkes bilir. Bu tipler kendilerini bir şey sanırlar. Bu obeztopluluğu Amerika’nın vesayetinin ürünüdür. Lobinin çocuklarıdır.
Polis memurları ırkçılığa dayalı biranlayışa sahiptirler. Bu polisler ırkçı bir aklın özellikle kadrolaştırdığı birsonuçtur. Siyahlara, yabancılara ve Müslümanlara yönelik hemen şiddet eylemiuygularlar. Amerika’da Siyahileresürekli şiddet kullanıldığı herkesçe bilinmektedir. Medyaya nadir bu konulardüşer ama bu durum Amerika’nın yoğun ve kötü bir gerçeğidir
ABD'nin St. Louis kentinde en son bir polis memurunun görevde olmadığıesnada siyahi bir genci vurarak öldürmesi protesto edildi.18 yaşındakiVonderitt Myers'in vurulması nedeniyle St. Louis'in Clayton bölgesinde toplanankalabalık grup, tepkilerini daha güçlü dile getirmek amacıyla 13 Ekim'e kadarilan ettikleri ''Direnme Haftası'' kapsamında protestolar düzenleyeceklerinibelirtti.
Amerikan toplumuna yönelik sistematik bir kanunsuzluk uygulandığını savunangöstericiler, bu durumun sonlandırılması için topluma birlik olması çağrısındabulundu.
''Adalet yok, barış yok'' sloganları atan gruptan 26 yaşındaki Geray Reese,toplumun bir bölümüne yönelik zorlama ve hukuksuzluğun olduğunu söyledi.
Vonderitt Myers, ülkede ağustos ayında büyük protesto gösterilerine nedenolan, siyahi genç Michael Brown'ın öldürüldüğü Ferguson'a 20 kilometreuzaklıktaki Shaw semtinde vuruldu.
Son dönemlerde Çin’in Hong kongayaklanması ve Amerika’da siyahilerin ayaklanması yeni bir döneme girildiğininaçık bir kanıtıdır. Bastırılmış halklar mevcut vesayet rejimlerine artıkbaşkaldırmaktadır. İnsanlar, özgürlük ve eşitlik istiyor. Kaynakları paylaşmak,sömürülmemek ve insanca yaşamak istiyor. Dünyanın her yerinde bu durumlargörülmektedir. Bu tanrısal mücadele ilk Arap baharıyla başlamıştı. Ama herkıtada ve ülkede bastırılmış ve sömürülen halklar vardır. Şu gerçek ki buhalklar birinci dünya savaşında 1914 yıllarında mazlum durumuna düşmüşlerdi.Şimdi dünya tam tersi bir süreç yaşıyor. O dönemlerin tarihlerine dikkatederseniz aynı tarihlerde tam tersi istikamette siyasi olaylar gelişmektedir.Işid bahanesiyle Ortadoğu’ya Arap baharına açılan savaş değişimin en belirginkanıtıdır.
İnsanlar artık doğruluklayönetilmek istiyor. Adil bir düzen istiyor. Yeni bir dünya düzeni istiyor.Osmanlı egemenliğine benzer küresel barış ve kardeşlik istiyor. İnsanlaresenlik istiyor, huzurla yaşamak istiyor. Amerika’yı ,dolayısıyla dünyayıyöneten bu paralel yapı, yeryüzüne sahiplenmiş sadece kendi menfaatlerinidüşünmektedirler.
ABD’da uzun süredir siyahilerle sorunyaşanmaktadır. Siyahi bir başkan Obamaolmasına rağmen bu ABD gerçeğinikapatamayacak. Hatta Obama aslını inkar edecek ve küresel bozgunculara hizmetetmeye devam edecektir. Obama’nın hem siyahi hem de Müslüman yönü kullanıldı.Büyük bir sahtekarlık sergilendi. Obama ne siyah idi, ne de müslümandı.Siyahilere yönelik bir iki boş vaadden başka bir şey vermedi. Yine gitti petrolzenginleri ve lordların uşaklığını yaptı. Ayrıca Işid adıyla islama karşıyürütülen haçlı birliğinin önderi olur muydu. Obama koca bir yalancıydı Ortadoğu ona 'Deccal’ diyordu. Obamayandaş batı medyasında şişirildi ve karizmatik lider olarak tanıtıldı. Hepsöylediğinin tersini yaptı.
Küresel bozguncular artıkvarlıklarını sürdüremeyecek. Amerikaya yön veren bu paralel yapı artıkvarlığını sürdüremeyecek. Yeryüzünde çoğunluk halkların talepleri artık güçlü.Ve her şey değişmeye gebedir.