ortadoğuyu imar edeceğiz diyenler

FİLİSTİN’İ İMAR EDENLER Filistin’i imar edeceğiz diye halkı borçlandıracaklar ve yıllarca sömürecekler. Bir taraftan savaş açıyorlar bir taraftan imar etmenin amacını güdüyorlar. Suriye için de avuçlarını ovuşturarak...

 1. #1
  ortadoğuyu imar edeceğiz diyenler
  FİLİSTİN’İ İMAR EDENLER

  Filistin’i imar edeceğiz diye halkı borçlandıracaklar ve yıllarca sömürecekler.

  Bir taraftan savaş açıyorlar bir taraftan imar etmenin amacını güdüyorlar. Suriye için de avuçlarını ovuşturarak bekliyorlardır. Dünyayı yeniden inşa edeceklerini sanıyorlar.

  Barış tesis edilmeden savaş ardına şehirler imar edilmez. Bölgede Müslüman toplumlar olduğu sürece İsrail’in saldırıları devam edecektir. Hele Ortadoğu’da yükselen İslam toplumları düşünüldüğünde savaş giderek artacaktır. Irak halkının baharını Işid adıyla kötülediler. Bir de üzerine haçlı koalisyonu kurdular. Müslümanlara karşı savaş Işid adıyla geniş bir alana yayılacak gibi görünüyor.

  Mısır’da Sisi, İsrail ve bazı batı ülkeleri 'Filistin pastasını’ paylaştılar. Filistin’e savaş açan zihniyet ile imar eden zihniyet aynı kişilerdir. Bu birliğe Türkiye’yi de çağırıyorlar. Türkiye bu birliğe katılmaz.

  Amerika ve batı bloğu kendilerince savaşların ardından ülkeleri ve şehirleri imare deceklerini sanıyor. Onlara göre Müslümanlar bitirilmedikçe dünyada huzur olmaz. Dolayısıyla Müslümanların hepsi yok edilemeyeceğine göre bu savaş bitmez. Filistin’de imara kalktılar ancak zarar edecekler. Çünkü İsrail’insaldırıları sürekli devam edecek. Ortadoğu’da savaşlardan sonra şehirleri imar etmeyi iyi bir kazanç pastası olarak görüyorlar. Hem savaş ile mazlumların şehirlerini yıkacaklar hem de sömürmek için imar etmeyi isteyecekler. Bu pasta onlara kalmayacaktır. Çünkü batıl ve haksızlık mutlaka bir gün yıkılacaktır.

  şimdi gözlerini virane olmuş suriye ve ırak diktiler. onlar çalışmayı hiç yol edinmemişlerdi. savaş ve sömürgecilikten başka bildikleri yoktu.

 2. #2
  Tam isabet ve doğru yaklaşım ama eksik. Kısa satırlarda ifade edilenden çoook daha geniş detayları var. ama ana hatlarıyla belli edilmiş. Teşekkürler.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler