Bisikletle 333 km Hız yaptı (Dünya Rekoru)

İsviçreli roket adam lakaplı François Gissy, roket destekli bisikletle 4.8 saniyede 333 kilometre (207 mph) hıza ulaşarak dünya rekoru kırdı. Fransa'nın Le Castallet kentindeki Circuit Paul Ricard yarış pisti, ilginç bir rekor denemesine...

 1. #1
  Bisikletle 333 km Hız yaptı (Dünya Rekoru)
  İsviçreli roket adam lakaplı François Gissy, roket destekli bisikletle 4.8 saniyede 333 kilometre (207 mph) hıza ulaşarak dünya rekoru kırdı.


  Fransa'nın Le Castallet kentindeki Circuit Paul Ricard yarış pisti, ilginç bir rekor denemesine sahne oldu. İsviçreli roket adam lakaplı François Gissy, arkadaşı Arnold Neracher ile birlikte icat ettiği üç roketle desteklenen bisikletle, daha önce yine kendisine ait olan 285 kilometrelik rekoru kırmak için piste çıktı.

  Yakıt olarak sıvı hidrojen peroksit kullanılan bisiklet, pistte dünyanın en hızlı spor otomobillerden biri olan Ferrari 430 marka aracı da geride bırakarak, 4.8 saniyede saatte 333 kilometre (207 mph) hıza ulaşarak rekorunu geliştirdi.


 2. #2
  Bu şimdi biskilet mi? Ya giderken teçeri patlasa. .. Ferrari yerinden kalkmadan bu uçtu. Kanatlı olsa on metrede havalanırdı

 3. #3
  o roket nere takılsa ucar.. Ha ha ha marıfet bısıklette degıl....
  Bisikletle 333 km Hız yaptı (Dünya Rekoru)

 4. #4
  Asıl marifet 330 km hızla giden bisikleti dengede tutabilmek.

 5. #5
  aaaaaaaaaa oda neeeeee sanki bişey geçti

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler