Cumhurbaşkanlığı Sarayı Polemiği

Cumhurbaşkanlığı Sarayı Son günlerde bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı polemigidir gidiyor. Gerekli olup olmadigi konusunda herkez kendine göre düsünebilir fakat sarayin yapimi için harcanan parayi bahane edenler gözünü açip, gereksiz yere hangi...

 1. #1
  Cumhurbaşkanlığı Sarayı Polemiği
  Cumhurbaşkanlığı Sarayı

  Son günlerde bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı polemigidir gidiyor. Gerekli olup olmadigi konusunda herkez kendine göre düsünebilir fakat sarayin yapimi için harcanan parayi bahane edenler gözünü açip, gereksiz yere hangi paralarin harcandigina hiç bakmazlar her nedense.

  Örnegin hiçbir basari saglayamayan Besiktas spor kulübünün borcu tam 667 milyon TL.Üstüne birde yenilenen stada harcanacak para tam 120 milyon dolar.

  Türkiye'de sadece Besiktas kulübü olsa neyse,ama milyon dolarlar harcayan sayisiz kulüp var ve zararlarini bir sekilde millet olarak hepimiz ödüyoruz.

  Birde sanki Cumhurbaskanligi babadan ogula geçen bir mevkiymis gibi,yeni yapilan saraya "AK Saray" gibi yakistirma yapanlara hatirlatmak isterimki; Babadan ogula geçen Padisahlik döneminde bile yapilmis bir sarayda, yine saltanati kaldiran bir Osmanli Pasa'si son nefesini vermistir (Dolmabahçe Sarayı).

  Sonuçta yapilan saray bu milletin sarayidir. Belki Kiliçdaroglu bu kafayla o sarayda oturamaz ama torununun oturmayacagi ne malum.


 2. #2
  Cumhurbaşkanlığı sarayı Türkiye Cumhuriyeti'nin demirbaşıdır. Atatürk ve ondan sonra gelen cumhurbaşkanları Çankaya Köşkü'nü götürmediği gibi, Erdoğan da yeni yapılan sarayı götürmeyecektir.

  Burda asıl tartışılması gereken konu bu saray neden yapıldı?

 3. #3
  Bu saray Türkiye Cumhuriyeti devletinin itibar ve gücünü göstermek için yapıldı. Büyük devlet olmak için bazı şeylerin yerli yerine oturması gerekir.
  Cumhurbaşkanı defalarca dediği halde "Yabancı bir devlet adamı geldiğinde tören yapmak için caddeyi kapatırdık"..
  Büyük Türkiye yolunda bence çok küçük bir mesele. Bu sarayı bahane edenler tamamen ülke düşmanı ve hükümet düşmanıdır. Chp nin bunu kabullenmesini zaten beklemiyoruz. Çünkü bu ülke adına gerekli olan herşeyin, bu ülke için gelişmek adına güzel olan herşeyin karşısında olması kadar doğal birşey yok. Kılıçdaroğlu aslında aklıdaroğlunun tekidir bana göre. Bütün sözleri kin ve düşmanlık dolu. Bir yerde kıskançlık dolu. Kendisinin oturamadığı yer için kıskançlık ve hasetle böyle zırvalaması normal. Mimarlar odasının da papaya mektup yazarak " bu bina kaçak.Burada cumhurbaşkanını ziyaret etmeyin" mektubuna bile adamların verdiği cevap bunları rezil etmeye yetmedi. İnsanda yüz olmalı ki bunu kabullenebilsin.

  Kısacası böyle bir binanın Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı makamını temsil edecekse bu yapılanlar gerekli. Buraya harcanan para Türkiye gibi bir ülke için çok fazla da değil. Gezi olaylarında ülkeye 120 milyon dolar zarar vrenleri desteklerken böyle düşünmüyordu kemal aklıdaroğlu...

  Madem kaçak olmasına bu kadar önem veriyor. Gezi parkı olayları yasaldı değil mi? Chp ve Mhp o makamı rüyalarında göremeyecekleri için tabiri caizze hırlamaları normal. Ne de olsa , uzanamadıkları ciğer konumunda bu saray..... anlayana....

 4. #4
  En azindan,Selçuklu ve Osmanli mimarisinden esinlenilerek yapilan, gelecekte tarihi eser niteligindeki bir bina yapilmis oldu.Sonuçta kendi paramizla yaptik bu binayi.Hani bir zamanlar IMF'den geldiginde sevinir oldugumz para kadar bir parayla.

  Bir asira yakin süredir devam eden Cumhuriyet döneminde,bir çivi bile çakamayanlar utansin.

 5. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir 15.11.2014
  #5
  nihayet türkiyeyi kururlandiracak bir eser bir saray yapildi ne mutlu türküm diyene.
  düsmanlar catlasin.

  herkes nasil dünya ünlüsü beyaz sarayi veya fransadaki eyfel kulesi gözterip kururla konusuyorsa

  türkiyeninde kururla gözterilecek ve konusalacak cumhurbaskani sayrayi var.

 6. #6
  Adamlar catir catir catlamaya,patir patir patlamaya basladilar.Sadece sunu soylemek isterim beyaz saray degil beyaz ev su sebeble belirtmek istedim saray ismi monarsi yani basitce krallik imparatorluk sultanliklarda kullanilir cumhuriyet ve Islam devlet(peygamberimiz ve akabindeki kisa donemde)sisteminden dislanmis bir yerlesim alaniydi.
  Konu avci tarafından (16.11.2014 Saat 10:16 ) değiştirilmiştir.

 7. #7
  Cevabi spekulasyona yol olan sorular, sadece demogajiye yol aciyor.

 8. #8
  Okuma yazma oranini yuzde dortten yuzde doksanlara,ekonomide ilk 17 ye cikmayi beyenmiyorsak bu da hos bir ozguven duygusu.

 9. #9
  Kim ne derse desin. O bina yapıldı ve şu an kullanımda. Şu an da oraya eeeeen çok yakışacak insanı misafir ediyor. Bazıları hasedinden kurtulamadığı gibi maşası oldukları elin söylemleriyle konuşarak akıllarında polemik yapacaklar.

  İmf ye giden faizler zamanında bu kadar ses çıkarmadılar. Bu binaya harcanan paranın kat kat fazlası sadece faize gidiyordu. Farzetsinler kendi getirdikleri imf belasına gitmeyen para ile yapıldı. İmf faizine giden milyarlarca dolar faiz içinden 500 milyon dolar harcanmış. Devede kulak bile değil.

  Yinede bazıları çatlamak üzere. Hiç önemli değil. Millet karşı değil. Karşı çıkanlarda gezi parkı zihniyetindeki gezi ve geri kafalı piyonlardır.

  O bina yapıldı ve kullanılıyor. Ülkemizin en üst makamına yakışacak şekilde. ....

 10. #10
  Türkiye Büyüdü Ve Büyüyecektir...
  Tüm Herkesin Gözüne Sokmaktır Bu Saray Durumu..
  Konuyu Anlama Kapasitesi Olmayanlar Anca Kişileştirir Olayı..
  Cumhurbaşkanlığı Sarayı Polemiği

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler