Türkiye'den İsrail’e Toprak satışı Patladı

Bakan Güllüce, İsrail vatandaşlarının AKP döneminde Türkiye'den rekor düzeyde toprak alışı yaptığını açıkladı. Türkiye, 89 yılda İsrailliler’e toplamda 12 dönüm arazi sattı. Son iki yılda ise rekor kırıldı. İsrail vatandaşları, tam 59 dönüm...

 1. #1
  Türkiye'den İsrail’e Toprak satışı Patladı
  topragizbiz.com Bakan Güllüce, İsrail vatandaşlarının AKP döneminde Türkiye'den rekor düzeyde toprak alışı yaptığını açıkladı.

  Türkiye, 89 yılda İsrailliler’e toplamda 12 dönüm arazi sattı. Son
  iki yılda ise rekor kırıldı. İsrail vatandaşları, tam 59 dönüm toprak aldı.


  Her fırsatta İsrail’in Filistin halkına yönelik terörünü kınayıp 'soykırım’ yapmakla suçlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP kadroları, bu ülke ile var olan ekonomik ve askeri ilişkileri gözden uzakta tutmak için çaba sarf etti. Hatta Cumhurbaşkanı’nın oğlu Burak Erdoğan, İsrail ile ticaretini kesintisiz sürdürdü. İsrail ile ilişkilerin sürdüğüne dair bir başka delil ise MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun soru önergesi ile ortaya çıktı: 89 yıl boyunca sadece 12 dönüm toprak alan İsrail vatandaşları, son 2 yılda 59 dönümün sahibi oldu.

  RAKAMLARI BAKAN GÜLLÜCE AÇIKLADI


  MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Çevre Bakanı İdris Güllüce’ye, 18 Mayıs 2012’de yürürlüğe giren yüzde 10 sınırlaması öncesi ve sonrasında İsrail vatandaşlarının Türkiye’de aldıkları taşınmazları sordu.

  Bakan Güllüce’nin verdiği bilgiye göre İsrail vatandaşlarının 1 Kasım 1923 ve 18 Mayıs 2012 tarihleri arasında 40 adet parseli bulunuyordu. Bunların büyüklüğü de yaklaşık 12 dönüm idi. Ancak yasadan sonra rekor bir alım yapıldı. İsrail vatandaşları 57 ayrı adet parsel daha satın aldı. Son iki yılda alınan taşınmazların büyüklüğü ise yaklaşık 59 dönüm olarak gerçekleşti.

  Halaçoğlu’nun, “Filistin’de yaşanmakta olan katliama rağmen İsrail vatandaşlarına toprak satışını halen düşünülmekte midir? İsrail vatandaşlarına satılmış bulunulan taşınmazlarla ilgili bir yaptırım düşünülmekte midir?" sorusuna Çevre Bakan Güllüce, “Belirtilen hususlara ilişkin bir çalışma bulunmamaktadır" cevabını verdi.

  Patrik’le baş başa görüştü
  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmek için Türkiye’ye gelen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, seyahatinin üçüncü ve son gününde İstanbul’da Fener Rum Patrikhanesi ve Süleymaniye Camii’ni ziyaret etti.


  BARTHOLOMEOS KAPIDA KARŞILADI


  Patrikhaneye 11.45’te gelen Biden ve eşi Jill Biden’ı, Fener Rum Patriği Bartholomeos karşıladı. Bir saat 40 dakika süren ziyarette Biden, Bartholomeos ile baş başa görüştü. Biden görüşmenin ardından eşi ile Aya Yorgi Kilisesini gezerek mum yaktı.

  Biden Çifti, Patrikhane’nin ardından Süleymaniye Camii’ne geçti. Çevresinde geniş güvenlik önlemlerinin alındığı camiye girişler, ziyaretten 40 dakika önce kapatıldı. Cami görevlileri eşliğinde Süleymaniye’yi gezen Biden ve eşi, yetkililerden cami hakkında bilgi aldı. ABD Başkan Yardımcısı Biden, eşiyle birlikte, ABD Başkanlık filosuna ait özel bir uçakla saat 15.00’te Türkiye’den ayrıldı.
  Konu Kaptan43 tarafından (24.11.2014 Saat 14:41 ) değiştirilmiştir.


  Gönül öyle yol geçen hanı değildir, DERGAHTIR..Öyle paldır küldür girilip çıkılmaz..GÜNAHTIR..!
  ______MEVLANA_______


 2. #2
  Aman ha satmayın acınız dan ölün o şerefsiz siyonistlere toprak satmayın desek te gözümüz aç satarız ,Müslümanız ama Allah düşmanlarından kaçmamız gerekirken ,edepsizce kucak açarız!!!  Mümin tövbe ile merhamet ister Rabbin'de affı için
  Selam ve dua ile...

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler