Fatİh terİm onay verİrse gs'e hayirli uĞurlu olsun

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Galatasaray Hamza Hoca ile anlaştı ancak Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Mete Düren, yaptığı açıklamada Fatih Terim'in onayının gerektiğini belirtti.

Galatasaray'da Prandelli'nin görevden ayrılmasının ardından takımın başına Hamza Hamzaoğlu getirmek için teklifte bulundu. Sarı kırmızılı kulüp henüz Cesare Prandelli'nin görevine son verildiğine resmiyet kazandırıp, KAP'a bildirmeden teknik direktör sorununu çözmüş gibi. Hamza Hamzaoğlu'na yapılan teklif sonrası genç teknik adamın TFF Yönetimi ve Fatih Terim'den izin istediği ve bu izni aldıktan sonra Galatasaray'ın teklifini kabul ettiği öğrenildi. Hamza Hamzaoğlu ayrıca yaptığı açıklama ile Galatasaray'dan teklif aldığını ve kabul ettiğini açıklayarak bu konudaki bütün tereddütleri de ortadan kaldırdı.

Galatasaray Yönetimi bugün Cesare Prandelli'nin sözleşmesini fesh ettikten sonra Hamza Hamzaoğlu ile resmi sözleşme imzalayacak ve bunu KAP'a bildirecek. Böylece cumartesi günü deplasmanda Gaziantephspor ile karşılaşacak olan Galatasaray'ın başında teknik direktör olarak Hamza Hamzaoğlu yer alacak.

HAMZAOĞLU: PRENSİPTE KABUL ETTİM

Hamzaoğlu NTV Spor'a yaptığı açıklamada, "Galatasaray'dan teklif aldım. Prensipte kabul ettim, Galatasaray yönetiminin kararını bekliyorum." dedi. Hamzaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray yönetimiyle görüştüklerini belirterek, "Ancak daha resmi bir şey yok. Aradılar, görüştük. Ancak mutlaka onların da başka alternatifleri vardır. Benim bağlı olduğum bir kurum var, onların da onayı gerek.'' ifadelerini kullandı.

TFF'den Hamzaoğlu açıklaması: Terim onay verirse...Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in onay vermesi durumunda Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray Teknik Direktörlüğü için kolaylık sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

Düren, İtalyan teknik adam Cesare Prandelli'nin yerine Galatasaray Teknik Direktörlüğü için adı geçen A Milli Futbol Takımı Antrenörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Hamza Hamzaoğlu ile ilgili AA muhabirine açıklamada bulundu.

Konuyu öncelikle Fatih Terim ile görüşmeleri gerektiğini vurgulayan Mete Düren, "Bu konuda öncelikle Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim ile görüşmemiz gerekiyor. Hocamız da bu teklife onay verirse, TFF olarak Sayın Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray Kulübü Teknik Direktörü olarak görev yapması için her türlü kolaylığı göstermeye hazırız" ifadelerini kullandı.

AKHİSAR'LA BÜYÜK BAŞARI

Futbolculuğu döneminde 1991-1994 yılları arasında sarı kırmızılı takmda top koşturan ve iki lig şampiyonluğu yaşayan Hamzaoğlu, 2011/2012 sezonunda Akhisar Belediyespor ile Birinci Lig şampiyonluğu yaşayarak Manisa ekibini Süper Lig'e taşımıştı.

Akhisar Belediyespor'la ilk yılnda 1.24, ikinci yılındaysa 1.29'luk puan ortalaması yakalayan Hamza Hamzaoğlu, geçtiğimiz sezon sonunda görevden ayrılarak Milli Takım'da Fatih Terim'in yardımcılığını yapmaya başlamıştı. Hamza Hamzaoğlu daha önce de Malatyaspor, Eyüpspor, Denizlispor'da başarılı dönemler geçirmişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Peugeot hem Opel'i satın aldı hemde AB'den onay aldı
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Motorlu Araçlar
  • 3    2K
Taksim cami projesi için onay çıktı! Tahliyeler başlıyor
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    3K
Emekliye 250 TL taksitle eve onay çıktı