Müslümanları Tanıdıkça Endişelerimiz Azalıyor

ABD'nin New York kentindeki Eyüp Sultan Camisi'ndeki Cuma hutbesine, bir grup üniformalı New York polisi de katıldı. New York polisinin ziyareti, Brooklyn'de yaşayan New York Polisi Toplum Sorumlusu Kenan Taşkent’in daveti üzerine gerçekleşti. ...

 1. #1
  Müslümanları Tanıdıkça Endişelerimiz Azalıyor
  ABD'nin New York kentindeki Eyüp Sultan Camisi'ndeki Cuma hutbesine, bir grup üniformalı New York polisi de katıldı.

  New York polisinin ziyareti, Brooklyn'de yaşayan New York Polisi Toplum Sorumlusu Kenan Taşkent’in daveti üzerine gerçekleşti.

  Brooklyn'in 61 Numaralı Karakolu'nda görevli 10'dan fazla Amerikan polisi Eyüp Sultan Camisi’ndeki Cuma hutbesini dinledi. Hem Türkçe hem de İngilizce verilen hutbede İmam İlyaz Gönen, Fransa'nın başkenti Paris'teki saldırıların Müslümanlar tarafından da kınandığını söyledi.

  "Tasvip edilemez" şeklinde nitelediği saldırının, aslında İslam'a ve Müslümanlara yönelik olduğunu vurgulayan Gönen, "Bu eylemi İslam’la ilişkilendirmeye yönelik yapılan her açıklama, en az bu eylem kadar tahrip edici ve olumsuz sonuçlar doğrucu niteliktedir" dedi.

  Gönen, "Bu algı mühendisliğinin tuzağına karşı, hem Müslüman kardeşlerimiz hem de insaf ve izan sahibi bütün batılı halklar duyarlı olmak durumundadır" diye konuştu.

  Birçoğu hayatlarında ilk kez camiye gelen Amerikalı polislerden Jack Shnayder ise "Müslümanları tanıdıkça endişelerimiz azalıyor. Onların bu tarz davetleri ve bizim ziyaretlerimiz çok büyük önem taşıyor" açıklamasında bulundu.

  Hutbe ve vaazı caminin ikinci katında kendileri için ayrılan bölümde dinleyen polisler daha sonra namaz ve diğer Müslüman ibadetleri konusunda bilgiler aldı.

  Kaynak: trthaber

 2. #2
  daha da iyi tanıyacaksınız müslümanları. Zamanı gelince hepiniz müslüman olacaksınız

 3. #3
  Ne yani bizi anlamak için, illa teröristlerin baş kaldırmasımı gerekiyor ? Paygamberimiz, islamı yayarken insanlara korku vermeden tanıtıyordu... Terörü destekleyen tasvip edenlerden değiliz ama böyle olaylar karşısında, bizi anladıklarını söyleyenleri biraz da olsa manidar buluyorum.
  Konu MUSTAFA tarafından (11.01.2015 Saat 22:16 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Adamlar islama karsi degildi ne olacak her tarikat lideri kendi kafasina göre en iyi müslüman benim derse boyle olur sonu. Herseyin suclusu müslümanlar oluyor boyle kendini müslüman sanip tarikat liderlerin kölesi Cok. Kendilerinin Islama hizmet ettigini sanip tarikat liderlerinin kölesi Plan cok kisiler vor.


  Gönül öyle yol geçen hanı değildir, DERGAHTIR..Öyle paldır küldür girilip çıkılmaz..GÜNAHTIR..!
  ______MEVLANA_______


 5. #5
  Evet,gercek muslumunlari tanirlarsa endiselerinin yersiz oldugunu anlarlar.Fakat muslumanim diye gecinenlere bakarlarsa,onlara islami arastirmalarini tavsiye ederim.Tabiki niyetleri temiz ise.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler