Anket: Türkiye'de Başkanlık Sistemine Geçilmeli mi?

Bu açık bir ankettir. Bu anketi bütün üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz görebilir ve oy kullanabilirler.

Türkiye'de Başkanlık Sistemine Geçilmeli mi?

Türkiye'de Başkanlık Sistemine Geçilmeli mi? Tüm üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz oy kullanabilirler. Lütfen oyunuzu kullanınız. Başkanlık sistemi hakkında bilgi edinmek isterseniz:...

 1. #21
  Ülke genelinde %41 oy alan bir partinin hükümeti tek başina kuramamasi kabul edilebilir bir durum degil
  %40 BİR TARAFTA %60 diğer tarafta , nesi kabul edilebilir değil? Seçimlerde seçmenin çoğunluk iradesidir önemli olan. Azınlığın çoğunluğu yönettiği rejimlere demokrasi denmez Sen muhalefeti hain ilan edersen yarın kapılarını hangi yüzle çalacaksın? Seviyesiz siyasetin sonu budur.

  Hala öz eleştiri yok, hala kibir tavan yapmış vaziyette. Yahu hepimiz Müslümanız elhamdulillah, Erdoğan'ın eline Kur'an alarak seçim meydanlarında meydan meydan sallaması yanlıştı diyebilecek erdeme sahip değil misiniz? Özeleştiri kültürü hiç mi yok
  Hırsızlıkları aşikar olmuş insanları yargıdan akp vekillerinin oyu ile kaçırmak yanlıştı diyemeyecek misiniz.

  Seçmen şuan bir uyarı atışı yaptı eğer dikkate alınmaz ise ikinci bir şansları olmayacak

 2. #22
  Burada söz konusu olan ve tartişmaya açtigimiz konu başkanlik sistemidir. Fakat her nedense ucu Erdogan'a dayaniyor ve sanki özel olarak AK Parti için gerekliyormuş gibi bir izlenim veriliyor.

  Konu başligi "Türkiye'de Başkanlık Sistemine Geçilmeli mi?"dir ve tartişmalarimizda bu yönde olsun lütfen.

  Bana göre seçim sistemi degişmeli zira koalisyonla yönetilemeyecegimiz, 7 Haziran akşami muhalefet liderlerinin açiklamalariyla bir kez daha anlaşildi.

  Bu benim fikrimdir. Eger farkli düşünüyorsaniz fikrinizi belirtin fakat bu tartişma AK Parti tartişmasi olmasin. Ak Parti veya başka partilerin politikalarini paylaşmak istiyorsaniz, başka bir konu açin.

  Bu konu başligi altinda bende AK Parti örnegini verdim fakat konuyla ilgili olarak (sistem yanlişligi nedeniyle %41 oy almasina ragmen AK Parti'nin tek başina iktidara gelememesi) gibi.

 3. #23
  Neyse bekleyip görecez ne olacak. Umarim ki ezik muhalefet partileri sagduyulu davranir ve siyasi istikrari saylamak adina hareket eder. Eger oyun bozan-şimarik çocuklar gibi davranmaya devam ederlerse, önümüzde bizi bekleyen çok zor günler var demektir.
  Sağduyu ve muhalefet.

  İkisi aynı cümle içinde bile uyumlu değil. bugüne kadar yalanla , iftirayla ve her türlü pislikle gelen muhalefet sağduyulu olacak. Güldürme usta.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler