Michael Jackson Lean Hareketini Nasıl Yapıyordu?

Sesi kadar sahne performansı ve gösterileriyle tarihe geçen Amerikalı efsanevi şarkıcı Michael Jackson’ın Smooth Criminal şarkısında yaptığı ve yıllarca nasıl yaptığına dair çeşitli tezler ortaya atılan Lean hareketi, dansçıları ve kendisi...

 1. #1
  Michael Jackson Lean Hareketini Nasıl Yapıyordu?
  Sesi kadar sahne performansı ve gösterileriyle tarihe geçen Amerikalı efsanevi şarkıcı Michael Jackson’ın Smooth Criminal şarkısında yaptığı ve yıllarca nasıl yaptığına dair çeşitli tezler ortaya atılan Lean hareketi, dansçıları ve kendisi tarafından kullanılan özel düzenekle yapılıyordu.

  Müzik dünyasına silinmeyecek mührünü vuran siyahi şarkıcı Michael Jackson’ın kendi buluşu olan ve patenti de kendisine ait olan düzenek ayakkabı ve zeminden ibaretti.

  Ayakkabının topuk kısmına açılan oyuk, Lean hareketinin yapılacağı sırada sahnedeki iki ayrı vidanın başına geçiriliyordu.

  Çivileri ahşaptan ayırmak için kullanılan keser başlarındaki oyukları andıran düzenek, ünlü şarkıcının sistemin patentini almasıyla gündeme geldi ancak teknik ayrıntıları bilgi olarak pek fazla da yaygınlaşmadı.


 2. #2
  Bunda çivi de yok , özel düzenek ayakkabı da. Bunu nasıl yaptılar acaba?


Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler