Zihinlerden Hiç Silinmeyecek - Taciz Timi

avci

topragizbiz.com
Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu ve Eğitim- Sen Antalya Şubesi, Kepez Atatürk Anadolu Lisesi'nde, kısa etek giyen kız öğrencileri engellemeleri için 'taciz timi' oluşturmak istediği gerekçesiyle müdür yardımcısı Filiz G. hakkında ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.

Müdür Yardımcısı Filiz G.'nin, sınıf başkanlarıyla yaptığı toplantıda, kısa etek giyen kız öğrencilerin peşine 'taciz timi' takıp normal giyinmelerini sağlayacaklarını söylemesi, Öğretmenler Kurulu toplantısında gündeme gelmiş ve tutanağa yansıdı. Konunun basında yer almasıyla birlikte buna büyük tepki oluştu.

"Taciz timi" iddiası görevden etti​

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bugün yapılan yazılı açıklamada, hakkında idari soruşturma başlatılan Filiz G.'nin il içinde başka bir okulda görevlendirildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Geçtiğimiz günlerde bazı medya organlarında yer alan 'Müdür Yardımcısından Kısa Etekli Öğrencilere Taciz Timi' başlıklı haberlerde gündeme getirilen iddialar üzerine başlatılan idari soruşturma neticelenmiştir. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla maarif müfettişleri tarafından yürütülen soruşturmada dinlenen öğrenci ve öğretmenlerin verdikleri bilgiler değerlendirilerek, hazırlanan ön-rapor doğrultusunda Kepez İlçesi Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı F.G.'nin idari olarak görevden alınmasına ve il içinde başka bir okula nakledilmesine Valilikçe karar verilmiştir.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Hiç Deprem Olmazsa Dünyaya Ne Olur?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Genel Kültür
  • 0    227
İbrahim Kalın - Hiç Oldum
  • Ugur
  • Ugur,
  • Müzik
  • 0    1K
Dünya çapında bir yıldızın hiç bilinmeyen hikayesi…
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Kişisel Gelişim Hikayeleri
  • 0    948
Enis Behiç Koryürek (1891-1949)
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Biyografiler
  • 0    1K
Geri