Yeni Bakaniniz Hayirli olsun: Milli Sıvışma Bakanı

Oktay Vural, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı “Milli Sıvışma Bakanı" olarak tanımladı. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı “Milli Sıvışma Bakanı" olarak tanımlarken, “Vatan toprağını İŞID’e terk edip...

 1. #1
  Yeni Bakaniniz Hayirli olsun: Milli Sıvışma Bakanı
  Yeni Bakaniniz Hayirli olsun: Milli Sıvışma Bakanı

  Oktay Vural, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı “Milli Sıvışma Bakanı" olarak tanımladı.


  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı “Milli Sıvışma Bakanı" olarak tanımlarken, “Vatan toprağını İŞID’e terk edip kaçtınız, gelip bir de burada savunuyorsunuz" dedi.

  Bakan Yılmaz’ın açıklamalarının ardından TBMM Genel Kurulu’nda, Şah Fırat Operasyonu’na yönelik muhalefetten eleştiriler gelmeye devam ediyor. Bakan Yılmaz’ın konuşmasının ardından gruplar adına konuşan MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, “Orada sadece toprağımızı değil, 14 Türkmen köyünü de sahipsiz bıraktınız. Basın bunu bir başarı gibi göstermeye çalışıyor. Ama millet bunu yemez" dedi.

  Yeni Bakaniniz Hayirli olsun: Milli Sıvışma Bakanı
  Ardından konuşan MHP’li Vural ise “HDP milletvekilleri bölgedeki Kürt Kantonlarının desteği PYD ve YPG ile operasyonun yapıldığını söyledi. Siz hala başarı olarak bunu lanse etmeye çalışıyorsunuz. Sıvışma Bakanı da orada çıktı bunu savundu. Vatan toprağını İŞID’e terk edip, kaçtınız. Gelip bir de burada savunuyorsunuz" dedi.

  Konuşmaya müdahale eden TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Savunma Bakanı’na yönelik bu sözler uygun olmuyor Sayın Vural, lütfen“ diyerek Vural’ı uyardı. Ardından kürsüye gelen CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, yapılan büyük bir yanlış olduğunu belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin toprağını terk ettiniz. Toprak kaybettiniz birde bunu savunuyorsunuz. Bu tarihimizin en büyük kara lekesidir" diyerek hükümeti eleştirdi.

  Yeni Bakaniniz Hayirli olsun: Milli Sıvışma Bakanı

  Bakan Yılmaz, eleştirilere cevap vermek için geldiği kürsüde, “Biz askerimizi korumak için bu operasyonu yaptık. Daha önce Dışişleri Bakanlığı’nın dinlendiğinde eleştiride bulunmayanların bugün böyle konuşmaya hakkı yoktur. Biz ülkemizin onurunu koruduk. Bir tek karış toprağı kaybetmedik. Kaybetmeyiz de. PKK terör örgütüdür. Malumun ilanına gerek yoktur" dedi.


  ANKA


  Gönül öyle yol geçen hanı değildir, DERGAHTIR..Öyle paldır küldür girilip çıkılmaz..GÜNAHTIR..!
  ______MEVLANA_______


 2. #2
  Daha düne kadar "Osmanlıcayı öğrenip mezar taşı mı okuyacaz " diyen bu zihniyet, osmanlıya ait bütün geçmişini yok sayan bu zihniyet , Osmanlı padişahlarına şanlı geçmişimize dil uzatan genel müdürüyle beraber bu zavallı insanlar , bugün çıkmış süleymanşah ile tarih savunuculuğu yapıyor. Bir sonraki sözleri bir öncekini tutmuyor. Her işleri her düşünceleri ofsayt. Gerçekten acınacak haldeler. Durumları vahim ve umutsuz. Geçmişini yok sayan bugün aynı düşünce ile sahip çıkıyor. Kendileri bile ne yaptıklarının farkında değilken bugün çıkıp böyle zırvalamaları gerçekten çok tuhaf. Ne zaman adam gibi, gerçekten bu ülkeyi düşünerek, bu ülkenin geleceğini düşünerek konuşacaklar acaba? Bence hiçbir zaman..... Çünkü yapabildikleri sadece eleştirmek. Sadece karalamak. Sadece vatan hainliği. Bu ülkenin hakkını savunacaklarına nelerle uğraşıyorlar. Çok değerli milli ihanet partisi feto yalakaları....


  Haşmet Babaoğlu'ndan çok sert Süleyman Şah tepkisi

  Babaoğlu, Şah Fırat operasyonunu başarısızlık olarak görenlere köşesinden verdi veriştirdi,

  TSK'nın Süleyman Şah türbesine gerçekleştirdiği 'Şah Fırat' operasyonu Türkiye'nin gündemine oturdu.

  Muhalefet, operasyonu başarısız ve 'Geri çekilme' diye eleştirirken, iktidar kanadı 'tarihi başarı' diye niteledi.

  Sabah yazarı Haşmet Babaoğlu ise bugünkü yazısında, Süleyman Şah türbesinin tarihiyle ve varlığıyla dalga geçenlerin bugün böyle bir operasyonu başarısızlık olarak görmelerine çok sert tepki gösterdi.

  Babaoğu, isim vermeden de iki gazetenin genel yayın yönetmenlerini topa tuttu ve 'İzninizle ağzımı bozmak istiyorum...
  Ulan siz daha düne kadar Süleyman Şah Türbesi'nin tarihiyle ve mevcudiyetiyle dalga geçiyordunuz. Bunu bilmiyor muyuz?' diye yazdı.
  İşte Babaoğlu'nun yazısındaki ilgili bölüm;

  Geçmişte kamuoyunu istedikleri gibi yönlendirdiklerini düşünüyorlardı.
  Rahattılar.
  Kamu onlarındı, oy da kolaydı...
  Belli ki, kafaları "orada" kalmış!
  Ne söyleseler, yutarız sanıyorlar.
  Anlamışsınızdır, bizim uslanmaz, arlanmaz "ecnebiler"imizden söz ediyorum...
  Halkın onların gerçek yüzünü tanımadığına inanmaları ayrıca acıklı tabii!
  Şimdi Süleyman Şah Türbesi operasyonu hakkında ürettikleri tezviratın ve sosyal medyaya kustukları şüphelerin alıcı bulamamasına kızıyorlar. Maskelerinin inmesinden bu yana çok zaman geçtiğini unutuyorlar.
  Hele biri eski, diğeri çok yeni iki gazete genel yayın yönetmeni var ki, dünkü sosyal medya mesajlarından bahsetmeden geçemeyeceğim.
  Biri "ricat" demiş!
  Öteki "kat karşılığında IŞİD'e arazi vermek"ten dem vurmuş, aklı sıra dalgasını geçiyor.
  İzninizle ağzımı bozmak istiyorum...
  Ulan siz daha düne kadar Süleyman Şah Türbesi'nin tarihiyle ve mevcudiyetiyle dalga geçiyordunuz. Bunu bilmiyor muyuz?
  Ayrıca geçtim Süleyman Şah'ınkini, herhangi bir türbe ne zaman umurunuzda oldu da, şimdi bu havalara girdiniz?
  Sizin sözünüze kim inanır!
  Kim bu riyayı ciddiye alır!
  Erdoğan ve Davutoğlu değil de, başka bir iktidar bu operasyonu yapsaydı, onu "Türk askerini bataklığın ortasından çekip çıkardığı ve ülkeyi barış çizgisinde tuttuğu için" ayakta alkışlardınız!
  Yalan mı?
  Dilinizi ve numaralarınızı ezberledik artık.
  Hala güvendiğiniz "dayı"larınız ve karanlık hesaplarınız varsa, emin olun ki, halk onları da boşa çıkartacak, size yine "halkçı"lığınız kalacak.
  En iyisi siz gidin, dışardaki patronlarınız gelsin.
  Açıklık iyidir!

 3. #3
  Fatih sultan Mehmet Han'a gelen bizans elçilerinin haddini aşan istekleri karşısında söylediği sözü tarihler yazdı.

  "Bizim iktidarımızın gücünün yettiği yerlere sizin krallarınızın hayalleri bile ulaşamaz...."

  Sanki bu sözü günümüz içi,in söylemiş.

  "Akpartinin bu ülke için yaptıklarına cehepenin hayali bile yetişemiyor." Boş işlerle uğraşmaktan , ülkeyi sağa sola şikayet etmekten, yapılan yatırımlara karşı gelmekten, atılan adımlara ve büyüme karşısında durmaktan , ülkeyi sürekli tartışma ve kutuplaşmalar içine sokmaktan başka bir düşüncesi olmayanların ne yaptıkları ne oldukları ortada . Milli sıvışma bakanıymış . Cehaletin bu kadarı. Genel müdüründen en diptekine kadar gerçekten tiyatro bunlar.

 4. #4
  Şah Fırat Operasyonu neden yapıldı?
  Türkiye Şah Fırat Operasyonu'nu konuşuyor. Muhalefet partileri operasyonun Türkiye'nin toprak kaybına yol açtığını iddia ederken, yapılan açıklamalar toprak kaybının söz konusu olmadığı, yerin değiştirilerek daha büyük bir kaybın önüne geçildiği yönünde.
  Yeni Bakaniniz Hayirli olsun: Milli Sıvışma Bakanı

  Peki Türkiye bu operasyonu hangi ihtiyaçları doğrultusunda, neden ve nasıl gerçekleştirdi? Bir toprak kaybı sözkonusu mu yoksa, muhalefet operasyondan kendisine pay mı çıkartmaya çalışıyor?
  Emekli Binbaşı Yakup Evirgen, Şah Fırat operasyonunu nedenleri ve sonuçlarıyla Kanal A'ya değerlendirdi.
  İşte operasyonun detaylarına dair o açıklamalar,  Yani işin özeti: Muhalefet böyle bir operasyondan sonra bile kendine pay çıkarmaya çalışıyor. Milletin çıkarlarını bırakmış kendi çıkarlarına düşmüşler. İşte büyük Muhalefet (!)


  -----------------------------------------------------------------------------------


  Suriye'nin resmi haber ajansı SANA, Türkiye'nin Süleyman Şah Türbesi'nin taşınması için gerçekleştirdiği Şah Fırat Operasyonu'nu sert bir dille eleştiren ana muhalefet partisi lideri Kemal KIlıçdaroğlu'nun açıklamalarını günün en önemli haberleri arasında ilk sıraya aldı.
  Yeni Bakaniniz Hayirli olsun: Milli Sıvışma Bakanı
  'Önemli Haberler' başlığı altında yer açıklama, 'Kılıçdaroğlu:Suriye topraklarına girilmesi Türkiye için rezalettir' başlığıyla görüldü. CHP logolu fotoğrafla yayınlanan haberin içeriğinde ise şu ifadeler yer aldı;
  ''Cumhuriyer Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Suriye topraklarına yönelik bariz saldırısını Türkiye için utanç verici olarak niteledi''
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun yerinin değiştirilmesi amacı ile gerçekleştirilen Şah Fırat Operasyonu'nu hakkında "Teröristin önünde eğilen, Vatan toprağını satan hükümet, yarın karşılaşılacak diğer tehditlere karşı ilk işinin 'kaçmak' olacağını gösterdi. Güçlü devlet, karşılaşılan ilk tehditte topraklarını bırakıp kaçmakla değil, teröristlere dersini vermekle olunur. Bu utanç Türkiye'ye fazla.'' ifadelerini kullanmıştı.

  Ordaki Türk askerlerinin hayatları , suriye topraklarına girmekten çok daha önemli. Cehepe genel müdürü birkaç saatliğine suriye topraklarının savunuculuğunu , esadın sözcülüğünü yapacağına Türk askerinin güvenliği ve ülkenin çıkarının derdine düşseydi daha iyi olurdu. ama yapamıyor. Kulağından tutmuşlar adamı ne isterlerse söyletiyorlar. Aslında cehepe bu ülkeye fazla. Bu ülkeye zarar veren geçmişi karanlık geleceği karanlık bu zihniyet , bu ülkeye fazla. Hiç konuşmasalar ondan iyi.

 5. #5
  Yani , bu operasyon neden yapıldı? sorusu yerine saçmalıklar peşinde koşmaya devam ediyorlar. Amaç sadece saldırmak çıkar sağlamak . Neden yapılmış, nasıl yapılmış, sonucunda neler oldu? umurlarında değil. Ordaki Askerlerde umurlarında değil. amacı sadece saldırmak , karalamak ve kaos olan insanlardan da başka birşey beklenemezdi.

  anlayan anladı. anlamayanda kaldığı yerden saçmalamaya devam eder.

 6. #6
  Yeni Bakaniniz Hayirli olsun: Milli Sıvışma Bakanı

 7. #7
  bi resim üzerine anlamsız bir yazı. ne var bu resimde ? hiç.....
  mantık bile yok.

 8. #8
  MURATS44 Nickli Üyeden Alıntı
  bi resim üzerine anlamsız bir yazı. ne var bu resimde ? hiç.....
  mantık bile yok.
  Caps ta da mantik ararsak isimiz var demektir,turkcesi kapaklar (gulmece anlaminda)

 9. #9
  gülmeye iyi geliyor haklısın Ama bazıları bunu gerçek sanıyor ya, daha da komik oluyor

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler