IŞİD (DAİŞ) Osmanlı Camisini Havaya Uçurdu

Terör örgütü DAİŞ'in Irak'ın Musul kentinde Osmanlı döneminden kalma tarihi Hema Kado Camisi'ni havaya uçurduğu kaydedildi. Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Musul Sorumlusu Sait Memozini, "Musul'un batısına düşen ve Osmanlı döneminde yaptırılan...

 1. #1
  IŞİD (DAİŞ) Osmanlı Camisini Havaya Uçurdu
  Terör örgütü DAİŞ'in Irak'ın Musul kentinde Osmanlı döneminden kalma tarihi Hema Kado Camisi'ni havaya uçurduğu kaydedildi.

  Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Musul Sorumlusu Sait Memozini, "Musul'un batısına düşen ve Osmanlı döneminde yaptırılan cami, dün akşam DAİŞ militanları tarafından patlayıcı madde ile havaya uçuruldu. Bu caminin içerisinde kime ait olduğunu bilmediğimiz bir türbe vardı. Musul halkı, her perşembe ve cuma günleri bu türbeyi ziyaret ederdi. Bu durumdan rahatsız olan teröristler, camiyi havaya uçurdu" dedi.

  Daha önce binlerce yıllık sanat eserlerinin bulunduğu Musul Müzesi'ne saldırarak, heykelleri balyozlarla parçalayan DAİŞ militanları, Musul Kütüphanesi'nde tarihi kıymeti yüksek kitapları da yakmıştı. DAİŞ, Irak ordusunun çekilmesi üzerine ülkenin ikinci büyük ili Musul'u 10 Haziran 2014'te kontrolüne almıştı.

  Kaynak: trthaber

 2. #2
  Türbe ziyaretinden rahatsız olan bu müslüman gençler (!) camiyi havaya uçurunca kimbilir ne kadar sevindiler. allah bildiği gibi yapsın bunları. Keşke birkaç ay kadar daha bekleselerdi. Burda hazırlıklar belli oluyor zaten. Musulda kendileri de havaya uçacaklar. İmansızlar.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler