Eşitlik ve İslam

Eşitlik ve İslam Cuma namazini kilarken dikkatimi çeken bir durumu sizinle paylaşmak istedim. Camiye girdim ve namaz saatini beklerken, çevremizde iyi taninan, varlikli ve ileri gelenlerinden bir zad geldi, boş gördügu bir yere oturup namaz...

 1. #1
  Eşitlik ve İslam
  Eşitlik ve İslam

  topragizbiz.com Cuma namazini kilarken dikkatimi çeken bir durumu sizinle paylaşmak istedim.

  Camiye girdim ve namaz saatini beklerken, çevremizde iyi taninan, varlikli ve ileri gelenlerinden bir zad geldi, boş gördügu bir yere oturup namaz saatini beklemeye başladi. Ayni kişiyi daha önce birçok ortamda gördüm ve her gördügümde adeta "VIP" muamelesi gören bir adam. En ön siralarda oturtulur ve herkezden daha fazla ilgi gösterilir bu adama.

  Camiye girdiginde ise, onu karsilayan veya "VIP" muamelesi yapan kimse yok. Herkez gibi ayni halinin üzerine oturuyor ve yaninda kimin oturduguna bakilmiyor. Daha yaşli, daha genç veya daha fakir olmasinin bir önemi yok.

  Düşündüm ve sordum kendi kendime; Acaba camiden başka "VIP" muamelesi görmedigi ortamlarda bulunmuş mu bu kişi. Hiç zannetmiyorum... Bence eşitligin bulundugu tek yer cami.

  Ayrica namazin ayni anda bitmesiyle birlikte, camide bulunan cemaat ayni anda dişari çikar fakat, camide herhangi bir güvenlik elemani olmamasina ragmen, kesinlikle tartişma veya münakaşa yaşanmaz. Oysa ki; ayni insanlar otobüse binmek için adeta birbirini ezercesine hareket ederler.

  Bu yüzden, "Eşitlik" ve "Adalet" adina bir siyasi güç ve yönetim şeklini savunan, hatta bu ugurda terör estirenlere seslenmek istiyorum.

  "Hiç bir siyasi - silahli güç veya yönetim şekli %100 eşitligi saglayamaz. %100 eşitligi saglamanin tek yolu, dünyamizi camiye çevirmek ve silahli güçlerden, kanunlardan degil, Allah'tan korkmaktir".

 2. #2
  Çoz anlamlı güzel bir gözlemi dile getirmizsiniz Çelik Bey, bakinca doğruyu gören yüreğinize kaleminize sağlık...
  Eşitlik ve İslam

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler