CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı

CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı CHP'nin reklamında başörtülüler, yaptıkları iş ve sahip oldukları meslekler üzerinden bariz bir şekilde dışlandı. CHP'nin “milletçe alkışlıyoruz"...

 1. #1
  CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı

  CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı  CHP'nin reklamında başörtülüler, yaptıkları iş ve sahip oldukları meslekler üzerinden bariz bir şekilde dışlandı.  CHP'nin “milletçe alkışlıyoruz" kampanyası için çektiği reklam filminde Türkiye'nin belli bir kesiminden çok sayıda başörtülüye yer verildi. Fakat başörtülüler, yaptıkları iş ve sahip oldukları meslekler üzerinden bariz bir şekilde dışlandı.

  CHP'nin 7 Haziran seçimleri için özel olarak hazırlattığı ve içerisinde 10 ayrı sektörde çalışma ortamlarının gösterildiği seçim reklamında, başörtülüler konfeksiyon atölyesindeki makineci ve tarladaki mevsimlik işçiler olarak canlandırıldı.

  CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı

  Konfeksiyonda 4 başörtülü  CHP'nin iktidara karşı protesto amaçlı alkışlattığı doktorlar, avukatlar ve ofis ortamındaki çalışanlar arasında ise başörtülü kadınlar yer almadı. Konfeksiyon atölyesindeki çalışanlar arasında 4 başörtülü kadına yer veren CHP, hastane sahnesinde ise başörtülü doktor veya hemşirelere yer vermedi.

  CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı

  Başörtülüler tarlada  CHP aynı şekilde tarlada çalışan mevsimlik işçilerin çoğunu başörtülü olarak resmederken, bayan kuaförü, adalet sarayı, ofis ortamı, kapalı çarşı ve meydanda toplanan insanlar arasındaki hiçbir kadını başörtülü olarak göstermedi.

  CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı

  Özgürlük, adalet, demokrasi..  Ali Taran'ın CHP için hazırladığı reklam filmi ilk kez Kartal mitinginde izletildi. “Özgürlüğe" de vurgu yapılan filmde başörtülülerin çalıştıkları iş alanları ve meslekleri ile adeta kamusal alandan dışlanması sosyal medyada da gündem oldu. Reklam metninde iktidarı “özgürlüğe, adalete, demokrasiye ve Cumhuriyete" zulmetmekle suçlayan CHP'nin, başörtülülere yönelik bu yaklaşımı 28 Şubat zihniyetini tekrar gözler önüne serdi.

  CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı

 2. #2
  Aslında boceriksizlikleriyle ve kendilerine dost olan Türkiye düşmanı ülkelerin işbirliği ile yapılmış bir reklam filmi. İnsan kesesindekini satarmış. Adamlar bür türlü kabullenemiyorlar. AK parti düşmanlığı ile siyaset yapan zavallılar karşısında bu ülkeye yaptıkları için ve , bütün siyasi anlayışları akparti karşıtlığı ve din karşıtlığı olan chp, onun yaveri mhp ve terörist partile hdp nin bütün saldırı yalan ve tezgahlarına rağmen bu kadar başarılı oldukları için AK PARTİ yi gerçekten bizler yürekten alkışlıyoruz. Bir tek projesi olmayan, faydalı olan herşeyin karşısında olan bu dış güçlerin partileri konumundaki insanlara rağmen Türkiye bu haldeyse Bize Alkışlamak düşer.

  Beceriksizlikleriyle ve Türkiye düşmanlıklarıyla da 15 senedir rezil olan bu insanlara da GİTMEK düşer. Çekip gitsinlerde bizde yolumuza devam edelim.

 3. #3
  Bunlar Türk halkinin partisi olamazlar. Olsa Olsa Fransiz halkinin partisi olurlar.
  Yüzde 90'i müslüman ve muhafazakar olan ülkemde salyangoz satmaya çalisan CHP'liler size sesleniyorum; Bu millet salyangoz yemez...

 4. #4
  Zaten Türkiyenin partisi değil ki. Türkiye için güzel olan ne varsa karşılarında ilk chp var. Bizim çıkarımızı değil başka devletlerin çıkarını savunuyor. Bir de demokrasi yok (!) diyorlar
  Partisinin başına darbeyle gelmiş Türkiye Cumhuriyetinin en büyük darbeseveri. Ama unuttuğu bir şey var ki, hala akıllanmıyor.

  Türk Halkının darbesini yiye yiye beyni dönmüş. Düşünemiyor.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler