Yakın göz bozuklukları ve Supracor lazer tedavisi

Yaşın ilerlemesiyle birlikte oluşan yakını görme bozuklukları Supracor tedavisi ile çözüme kavuşuyor.

Lazer tedavisi sırasında gözün dış yüzeyine excimer laser uygulanır ve kornea zarar görmeden şekillendirilir. Lazer ameliyatında hedeflenen; miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozukluklarını, kornea kırma kusurlarını düzeltmek ve net görmenin sağlanmasıdır.

Yakın ve Uzak Görme Bozukluğu Aynı Anda Tedavi Edilir


Güvenli bir işlem olan bu tedavi yöntemi hem uzak hem yakın görmeyi tek seans ile çözmeyi amaçlıyor. Yakın görüşte en çok yaşanan sorun gazete, bilgisayar, kitap, cep telefonu harflerini okuma zorluğudur. Yakın gözlüğü takmadan okunmayan harfler insanların günlük yaşantılarında ciddi sıkıntılara neden oluyor. Güvenli bir işlem olan bu tedavi yöntemi hem bu yakın görüş sorunlarını hem de uzak görmedeki sorunları tek seansta çözebiliyor. Üstelik bu yöntemde göz bebeği içerisinde istenmeyen sapmalar oluşmamaktadır.

Ameliyat öncesinde uzman bir hekim tarafından detaylı bir muayene yapılması zorunludur. Bu muayenenin rutin bir kontrol dışında daha gelişmiş cihazlarla yapılması doğru bir sonuç alınmasını sağlayacaktır. Ameliyat esnasında ise tek bir cihaz ile uygulanabilen korneal teknik kullanılır. Gözün uzak ve yakın sorunları, nasıl düzeltileceği gibi bilgiler sisteme yüklenir ve lazer ışınları sayesinde ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyat toplamda 4-5 dakika sürmektedir.

Supracor Lazer Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?


-Hamile olanlara, romatizmal ve metabolik hastalık geçirenlere,
-Kuru göz, katarakt, ince kornea, glokom, keratokomus gibi göz hastalığı olan kişilere,
-Diyabet ya da başka bir hastalık nedeniyle retinal kanama problemleri yaşayanlara lazer tedavisi uygulanmamaktadır.
Gözleri ortalama 1.75 ve 2 derece kadar bozuk olan 40 yaş üstü kişilere ise rahatlıkla uygulanabilir.