Askerde Kullanılacak Telefonlar

Genelkurmay Başkanlığı geçtiğimiz ay aldığı bir kararla askerlerin cep telefonu kullanımına kısmen de olsa onay vermişti. Yapılan açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerine emanet edilmiş vatan evlatlarının aileleriyle iletişimini geliştirmek, moral ve...

 1. #1
  Askerde Kullanılacak Telefonlar
  Genelkurmay Başkanlığı geçtiğimiz ay aldığı bir kararla askerlerin cep telefonu kullanımına kısmen de olsa onay vermişti. Yapılan açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerine emanet edilmiş vatan evlatlarının aileleriyle iletişimini geliştirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek maksadıyla kışlalarda cep telefonlarının belirli koşullar ve saatlerde kullanılmasına yönelik çalışmalarda sona gelindiği belirtilmişti.

  Mehmetçik, 5 Mobil ve 2 Sabit Numara Seçebilecek  Uygulamanın başlamasıyla birlikte, mehmetçik mesai saatleri dışında belirlediği 5 mobil ve 2 sabit numara ile serbestçe konuşup, mesajlaşmaya başladı.

  Bilindiği üzere Genelkurmay Başkanlığı bu sistemle birlikte askerlere dağıtılan hatların kontrolünü de üstlenmişti. Bu hatlar yapılan anlaşma gereği iletişime 18:00 - 08:00 saatleri arasında açık olacak ve hatta herhangi bir data paketi tanımlanamayacaktı.

  İşi sıkı tutan Genelkurmay yetkilileri askerlerin temin edecekleri telefonların, akıllı telefon olarak tabir edilen türden olmaması gerektiğini ayrıca telefonda radyo, kamera ve benzeri özelliklerinde bulunmaması gerektiği belirtti.

  Askerlik için Nasıl Bir Telefon Almalıyım?  Peki askere giderken nasıl bir telefon almanız gerekiyor? Öncelikle şunu belirtmek gerek. Askerden geçtiğimiz Nisan ayının 20'sinde gelen biri olarak sizlere tavsiyem şarjı uzun giden telefonlara yoğunlaşmanız olacaktır. Çünkü askeri kışlalarda kantinci, çaycı, yazıcı gibi sınıflardan değilseniz boş priz bulmak sizin için fazlasıyla sıkıntı olacaktır. Yani evinizde olduğu gibi telefonu kafanıza estiğinde şarja takamayabilirsiniz. Taksanız bile bu telefonun kaybolsa dahi kafanıza takmayacak fiyatta olması, sizi prizin başında beklemekten kurtarabilir.

  shiftdelete.net sitesi, şarjı uzun giden ve deyim yerindeyse sadece alo demeye yarayan, ucuz yollu telefonları listeledi. İşte askerde kullanılacak telefonlar...


  Samsung E1190  Fiyatı: 135 TL
  Bekleme Süresi: 610 saat
  Konuşma Süresi: 11 saat

  Askerde Kullanılacak Telefonlar


  Nokia 105  Fiyatı: 180 TL
  Bekleme Süresi: 840 saat
  Konuşma Süresi: 12 saat

  Askerde Kullanılacak Telefonlar


  Nokia 100  Fiyatı: 245 TL 610/11
  Bekleme Süresi: 840 saat
  Konuşma Süresi: 7,2 saat

  Askerde Kullanılacak Telefonlar


  Nokia 2630 Classic  Fiyatı: 159 TL
  Bekleme Süresi: 320 saat
  Konuşma Süresi: 7 saat

  Askerde Kullanılacak Telefonlar


  B Mobile E111  Fiyatı: 169 TL
  Bekleme Süresi: 430 saat
  Konuşma Süresi: 8 saat

  Askerde Kullanılacak Telefonlar


  Samsung B310  Fiyatı: 149 TL
  Bekleme Süresi: 250 saat
  Konuşma Süresi: 5 saat

  Askerde Kullanılacak Telefonlar


  Day Mobile  Fiyatı: 99 TL
  Bekleme Süresi: 270saat
  Konuşma Süresi: 6 saat

  Askerde Kullanılacak Telefonlar


  Day Logitel M32L  Fiyatı: 89 TL
  Bekleme Süresi: 624 saat
  Konuşma Süresi: 8 saat

  Askerde Kullanılacak Telefonlar


  Kaynak: shiftdelete.net

 2. #2
  Askere gidesim geldi.

  Yalnız yıllardır çaktırmadan kullanıma engel olunamadı. O kadar yasak olmasına rağmen , cezası 1 hafta hapis olmasına rağmen bende cep telefonu vardı. Nokia 3310 Odamda yer ve zaman vardı. Telefonu gözden çıkardıktan sonra saklaması zor değil. Bir şekilde kullanılıyor. Ama yine de iyi olmuş.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler