Sohbet HDP'nin Yükselişi ve Nedenleri

yok usta. Sen yanlış görmüşsün. Böyle birşey yok. İftira. Neden iftira atıyorsun ki? Olur mu hiç öyle şey. (!)

CHP, HDP ye oy vermisse AK Partinin %9 oranindaki oylari nereye gitti sizce? özellikle doguda AK Partinin nerelerde oy kaybi yasadigini nerelerden bu dönem vekil cikaramadiklarina bakin olay anlasilir. Muhafazakar Kürtlerin oylari HDPye döndü bütün olay bu. Bir takim seylere kilif uydurmada ustayizdir. AK Partinin neden oy kaybettigi sizin önemli degil yada oylarin nereye gittigi, ama CHPnin olmayan Oylarinin HDPye gitmis olmasi iyi bir bulus :)

Ben doğudayım. Şu an kuzey ıraktayım. bu bölgenin nabzını benden iyi bilemezsin. Akpartinin oyları "kürtçülük " yapılarak sırf hdp barajı geçsin meclise girsin diye verildi. bir kısmı da zorla. ölüm tehddiyle hatta ölümle. Şu da ilginç.

Seçime 1 gün kala , son mitingde bomba patladı. Bu bomba en çok kimin işine geldi.

Devleti suçladınız. Devlet böyle birşey yapsa hdp ye oy gideceğini bile bile yapar mı? Bu bomba ile kendi halkının canını hiçe sayan bir yönetim.

istediğin kadar itiraz et. istediğin kadar konuş.

Bu seçimde, hile, destek , zorbalık, korku, pkk, silah, ölüm, mektup......

herşey vardı.

uzun lafın kısası....

hdp hakkıyla bu barajı aşmadı. Kendi halkının desteğini alamayan bir parti. bunuda zobalıkla yapıyor ve inanıyorsunuz. NEyin peşindesiniz? gerçeklerimi değiştrieceksiniz :)

pkk dağdan konuştu, mitinglerde slahlar konuştu, mahallelelerde mektuplar konuştu. birde chp destekledi. buna başarı mı diyorsunuz :)

Bende zaten konuyu ilk açtigimda ayni seyi söyledim. HDP'nin aldigi fazladan oylar, Kürt kökenli vatandaslarin daha önce AK Parti'ye verdigi "Emanet" oylardir.

Fakat bir partiye destek olmak, sadece oy vermekle olmaz. Dolayli yollardan da destek olunur.
CHP'nin HDP'ye dolayli destegi olmustur fakat eminim ki Kürtleri sevdiginden degil, AK Parti'nin kaybetmesi içindir.

Neyse sonuçta HDP meclise girmistir. Vatana millete hayirli ugurlu olsun.

Murats44 birincisi HDPli degilim, o gelenege de hic sempatim olmadi, %13 meclise göndermisse, sana göre silah siddet zorla falan bu laflari yillardir duyuyoruz, artik kabak tadi veriyor.

Kuzeyde olman bu konuyu daha iyibildigin anlamina da gelmez. sanki senin yaninda alinmis kararlar ile baski yapilmis :)

işin içindeyim demek istedim. yıllardır söylenen laflar ama gerçekler. yukarda dedim ki, diyarbakırlı arkadaşım bizzat kendisi söyledi.

Kapımıza kağıt yapıtırıldı. Bir akşam evimize gelip , kime oy vereceğimizi sordular. Konu kapansın diye hdp dedik ama çıkarken de eğer akp ye oy verdiğinizi duyarsak sizin için iyi olmaz ,,,, dediler.

Yani arkadaşım bunu bana söylerken yalana ihtiyacı mı vardı :) Yaşananı söyledi. yukarda da yazdım ama görmedin heralde. Ben bunları şahsına söylemiyorum ki. :) Muhabbet ediyoruz. Hdp yi savunur gibisin de.

geçmişleri belli, şimdiki yaptıkları belli, ne istedikleri belli olan bir yapı. Olay bu. yüzde 13 diyorsun ya. işte gerçekte yüzde 13 yok.

burda çalışan arkadaşlar işi bırakıp tr ye gittiler. Hepsi kürt arkadaş. Bir oy bir oydur diye. Benim yanımdaki şoför arkadaş akp li, hemde ciddi akp li ama bu seçimde hdp barajı aşmalı dedi gitti hdp ye verdi.

doğrumu yapıyorsun ? dediğimde.

İçimden gelmiyor ama barajı geçsinler dedi..

Yani kürtçülüğün alası yapıldı. yine de olmadı. chp destekledi. Ama ama amaaaaa

parale+chp+mhp+hdp+pkk dayanışması da br gerçek. Bunun yanında yüzde 13 ... saygı duymak lazım diyorsun da :) yüzde 13 ün 4 kat fazlasını alana neden saygı duyulmuyor?

bunu anlayan varsa bana da anlatsın.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
HDP'nin en büyük korkusu!
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    4K
Soylu'dan HDP'ye: Onlara acı haberim var!
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    3K
HDP'liler açlık grevine Meclis'te devam ediyor
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    4K
HDP'li vekile tokat gibi cevap!
  • MURATS44
  • MURATS44,