Seçmen AKP ve Erdoğan'ı cezalandırdı

Bulunduğum her platformda seçimlerde akp'nin %40 almasının başarı olacağını söylemiştim nitekim öyle oldu. Seçmen AKP'nin tek parti iktidarından 10 yıl boyunca memnundu ve bu yüzden her seçimde oyunu artırarak verdi Ancak son 3-4 yıldır Türkiye'de...

 1. #1
  Seçmen AKP ve Erdoğan'ı cezalandırdı
  Bulunduğum her platformda seçimlerde akp'nin %40 almasının başarı olacağını söylemiştim nitekim öyle oldu.
  Seçmen AKP'nin tek parti iktidarından 10 yıl boyunca memnundu ve bu yüzden her seçimde oyunu artırarak verdi
  Ancak son 3-4 yıldır Türkiye'de yaprak kımıldamıyor, ihracat geriliyor, büyüme çok düşük, dolar bir yılda 1.7 den 2.7 ye geldi
  Erdoğan uyduruk bir başkanlık dayatması ile sistemi zorladı
  Millete 200 lira zammı çok görenler kendine milyar dolarlık saraylar yaptırdı.
  Oslo kankaları, İmralı ortakları, Kandil işbirlikçiler ve Apo hayranları her geçen gün sözde çözüm süreci ile milleti arkadan vurdu
  13 yılda PKK meşrularştırıldı, Apo'un itibarı artırıldı


  Bütün bunlar yaşanırken sadece seyrettiler. Şimdi seçmen Güneydoğuda AKP ile PKK arasında bir fark göremediği için artık PKK partisine oy veriyor. Kürtleri zorla HDP'nin PKK 'nın kucağına ittiler.

  Her güne kavga ile uyanıyoruz, her gün acaba bugün kim tutuklanacak diye millet telaş içinde. Gazeteciler içeride medya baskı altında.
  İşte bütün bunlar yaşanırken akp giderek otoriter ve diktatoryal bir rejim kurarken milletin buna sessiz kalacağını sanmak saçmalık olurdu.
  Bundan sonrası önemli

  Cumhurbaşkanı ERDOĞAN'ın meşruiyeti de sorgulanır hale geömiştir. Erdoğan'a destek %40'a gerilemiştir. Ve anayasal suç işleyerek tarafsızlığını yitiren seçimde eline Kur'an alıp meydan meydan AKP için oy isteyen bir Cumhurbaşkanı ile bu ülke çok fazla yol alamaz.

  Seçmen AKP ve Erdoğan'ı cezalandırdı
  Dün şu pozları verip Diyarbakır'da Kürdistan diye bağıranlar PKK'yı 13 yılda kucaklarında büyüttüler. Şimdi yavaş yavaş bu işlerin hesabı verilecek.

 2. #2
  Taraflı ve tek taraflı bir bakış açısı. Millet AKP yi cezalandırmadı. Aksine yukardaki resimlerle bu dediğin bile ters düşüyor. Memleketin bu hale gelmesindeki tek neden chp ve mhp 'dir. Chp oylarını diğerine kaydırdı. Zaten hdp li terörist :
  - Gelen emanet oylara sahip çıkacaz..
  sözüylede bunu kanıtladı. Milliyetçi geçinen Devlet Bahçeli Türkeşten sonra yerinde saymaktan başka birşey yapmadı. Ne bir santim ileri ne de bir santim geri. Ancak hakaret eder , iftira atar. Mhp bu memlekette ne iş yapar anlamak zor? bunu Mhp taraftarları anlıyor her ne hikmetse.

  Akp ile hdp işbirliği yapıyor saçmalıklarının sonucu ortada . eğer akp bu dediklerini yapmış olsaydı , bütün kürt oyları akp ye akardı. hdp bile bunu kabul eder desteklerdi. Akparti apoyu ne öne çıkardı ne de bir seçenek verdi. Vermiş olsa bugün oy oranları böyle olmazdı.

  ayrıca teröristlerle işbirliği yapanların kim olduğunu gezi olaylarında gördük. Neden ısrar ediyorsunuz ki boş ve anlamsız laflarla. Gezi parkında omuz omuza apo posterlerinin , pkk paçavralarının olduğu yerde mhp lilerin ne işi vardı? Madem miiliyetçisiniz onlarla el ele verip hükümet devirmeye , darbe sevdası peşinde koşmamanız lazımdı.

  Şimdi çıkıpta bu lafların arkasına sığınmak ne kadar mantıklı olur?

  Halk akp yi cezalandırdı.....

  O yüzden mi 81 ilin 76 sında milletvekili çıkarıp 1.parti yaptı. buna karşılık mhp nin başarısı ne? sadece bir tek şehir...

  Asıl cezalandırılan ortada.

  Chp ve mhp omuz omuza verip , hdp yi meclise alarak bu memleketin geleceğini çalmışlardır. Meydanlarda tek siyaset malzemeleri olan lafı kendilerine kalıp gibi oturttular. Geçmiş olsun. Tarih mhp ve chp yi tarihe kara leke olarak yazmıştır. Memleketin çıkarlarının aksine başka devletlerin çıkarları için bu hükümete darbe yapıp ülkenin yarısının kararına rest çeken bir siyaseti başarı olarak görüp bunun üzerinden kendilerini çok başarılı gibi gören aciz bir siyaset.

  Kürt halkı zorbalıkla , ölüm korkusuyla , pkk ve Chp desteği ile barajı aşmıştır. 1. sınıf demokrsi edebiyatı yapanların demokrasi anlayışı böyle işte.

  Cumhurbaşkanı ERDOĞAN'ın meşruiyeti de sorgulanır hale geömiştir. Erdoğan'a destek %40'a gerilemiştir. Ve anayasal suç işleyerek tarafsızlığını yitiren seçimde eline Kur'an alıp meydan meydan AKP için oy isteyen bir Cumhurbaşkanı ile bu ülke çok fazla yol alamaz.

  Seçmen AKP ve Erdoğan'ı cezalandırdı
  Dün şu pozları verip Diyarbakır'da Kürdistan diye bağıranlar PKK'yı 13 yılda kucaklarında büyüttüler. Şimdi yavaş yavaş bu işlerin hesabı verilecek.
  anayasal suç dediğin elinde kuranı kerim alıp meydanlara çıkıp 13 sene boyunca yaptığı hizmetleri anlatmak değildir. Asıl anayasal suç, bu memleketin gelişmesine engel olmak için ortalığı yakıp yıkmaktır. Mhpliler henüz bir açıklama yapmadılar.

  Ülkedeki büyük projelere neden karşılar?

  Şimdi kendinizi kandırmayı bırakın. sonuç ortada. Önce 13 sene boyunca lider olacaksın, sonra laf değil icraatlerini konuşturacaksın, bu memleket için çalışacaksın , 4 seçim arka arkaya birinci olacaksın.... sonra diyeceksin halk Akp yi cezalandırdı. Bunun adı ancak ancak ZÜĞÜRT TESELLİSİ olur. Kendini kandırmaya devam edin 2.inönü vakası .

  Başarızlıklarını , liderin oy kaybetmesiyle kapamak isteyen bir zihniyet Küçük düşünceler.

 3. #3
  Herhalde faklı ülkelerde yaşıyoruz. Siyaset gözlüğünü çıkar ve sıradan bir vatandaş olarak değerlendir.


  AKP Güneydoğuda neydi şimdi ne?


  HDP oyları kimden aldı? İşte cevabı.. AKP oyları


  Batman'da %36.98 dan %18.70'e düştü.
  - Muş'ta %42.94 den %25.18'e düştü
  - Mardin'de %32.11'den %19.67'e düştü
  - Şırnak'ta % 20.70'den %9.47'e düştü
  - Siirt'te den %48.17'den %28.40'e düştü
  - Van'da %40.26 dan %19.95'e düştü
  - Hakkari'de %16.47'den % 8.66'ya düştü
  - Ağrı'da %47.62'den %16.40'e düştü
  - Bitlis'te %50.70'den %31.26'ya düştü.
  - Iğdır'da %28.28'den %11.49'a düştü
  - Kars'ta %42.62'den % 27.03'ya düştü
  - Ardahan'da %48.57'den %26.66'ya düştü.


  Önce yukarıda ki sonuçları bir analiz etmelisin sonra HDP oyları kimden aldı, hangi oylar ile barajı aştı anlayabilirsin sonra HDP oyları nereden aldı diye bir şeyler diyebilirsiniz.
  Üç senedir İmralıyı ayak yolu, Kandili posta merkezi HDP'yi de çözüm süreci ortağı seçen muhalefet partileri yoksa akp iktidarı mı?


  Gezi olaylarını hala anlayamamışsınız. Gezi toplumsal bir tepkiydi. Şiddete bulaşması ve terör örgütlerinin provake etmesi talihsizlik ancak Gezi gibi toplumsal tepkiler dünyada iktidarların değişmesine neden olur.


  Mısır'da yaşanan devrim ve Hüsnü Mübarek'in iktidarı bırakmak zorunda kalması da bir terör olayı mıydı?


  AKP gözlüğünü çıkarmak gerek çünkü gerçeği görmenizi engelliyor.

  İnsanımız çabuk unutur

  Seçmen AKP ve Erdoğan'ı cezalandırdı
  Seçmen AKP ve Erdoğan'ı cezalandırdı

  Şu tiplere bak bakalım içlerinde tanıdığın çıkacak mı? Barzani'yi Diyarbakır'da ağırlayıp "Kürdistan" diye bağıran muhalefet miydi yoksa iktidar mı?
  Bu günler AKP'nin iyi günleri

 4. #4
  dolar bir yılda 1.7 den 2.7 ye geldi
  09.06.2014 Günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kurları
  1 ABD DOLARI 2.0780

  05.06.2015 Günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kurları
  1 ABD DOLARI 2.6636

  Bir yil önce Dolar 1.7 degil, 2.08 idi. Bir yil sonra , yani seçim öncesi (5 Haziran 2015) ise Dolar 2.7 degil, 2.66 idi.

  Işte bu tür yalan yanliş bilgiler verilerek, ekonominin "E" sinden anlamayan ve balik hafizali cahil toplumumuz üzerinde algi operasyonu düzenleyerek aklini çelmeyi başardilar. Bu algi operasyonu örneklerini çogaltabiliriz.

  AK Parti'yi oy kaybetmiş gibi gösteren ezikler kendi durumlarina bir baksin. 2011 seçimlerinde %25 oy alan CHP, bugün yine %25 oy almiştir. Demek oluyor ki daha önce AK Parti'ye oy veren Kürt kökenli vatandaşlar, bu kez HDP'ye verdi.

  Bunun nedeni ise, baraji aşamayacagini anlayan HDP seçim öncesi "şantajvari" açiklamalar yapti (Meclise giremezsek PKK dagdan iner, Diayarbakir'da kendi meclisimizi kurariz vs...). Ayrica seçime iki gün kala Diyarbakir mitingi sirasinda patlayan bombalarinda önemi büyük.

  Terör belasinin tekrar hortlamasini istemeyen ve daha önce AK Parti'ye oyunu veren Kürt seçmen oyunu HDP'ye verdi. Yani diger bir deyişle, AK Parti'de bulunan emanet oylarini bu sefer yine emanet olarak HDP'ye verdi ama almasini da bilirler.

  CHP'nin ise elinde emanet oy bile yoktu. Zaten iktidara gelmek gibi bir amaci da yoktu. Kendilerinin bile inanmadigi %35 oy ve HDP'nin baraji aşmasi gibi bir hedefi vardi onu bile alamadilar aldilar ve bunu zafer olarak görüyor zavalli ezikler.

  HDP'nin meclise girmesini ve Türkiye partisi olmasini bende isterim zira siyasi tartişmalar meclis çatisi altinda olmali. Fakat teröre bel baglamaya devam ederlerse, emanet oylar tekrar AK Parti'ye geri dönecektir. Bu emanet oylari başka partinin almasi mümkün degil.

  Aha da buraya yaziyorum; Eger muhalefet partileri hükümetin kurulmasina engel çikarir da erken seçime gidilirse, Ak Parti sadece tek başina iktidara gelmez, Anayasa degişikligini yapacagi gibi başkanlik sistemini getirebilecek çogunlugu da saglar.

 5. #5
  Akp düşmanlığını bir kenara bırakıp konuşabilsen belki anlayabilirsin. İlk konuda verdiğin resimler söylediklerinle şimdi söylediklerin çok farklı. Yani anlamadığın şu;
  Oylar sadece Kürt halkında değişti.

  Buda kürtçülük yapılarak sırh hdp meclise girsin diye. Buna rağmen chp oy vermeseydi hdp yine meclise giremeyecekti. Anlamadığın şu.

  Irkçılık yapıyorsun. Yapmıyorum deme.

  Barzaniyi diyarbakırda ağırladıysa ne olmuş? Kürt halkıyla bir araya gelmişse ne olmuş. Kafatası avcılığı yapma. Apoyu orda misafir eden bahçelinin ta kendisiydi. Medanlarda ip edebiyatı yapacağına apo yakalandığında gerekeni yapsaydı. Güç vardı elinde . Ne yaptı?

  Terörün kökünü kazyacağız diyorda nasıl oalcağını kendisi de bilmiyor. Terörün kökünü iktidardayken kazısaydı ya. Neden yapmadı?

  Neden yapamadı? Şu an bahçelinin boynundaki ipin sahipleri istemedide ondan yapamadı. Bahçeli birilenin yönetiminde boş konuşan millteti kandıran biri. Ona inananlarda az değil yani.

  Şimdi söyle...

  Apoyu amerika teslim etmeden iktarda kaldığı süre içinde terörü bitirmek için ne yaptı ?
  Apoyu neden astırmadı?

  Terörü bitireceğine o kadar güveniyor o kadar bilgisi, yeteneği gücü varsa neden yapmadı..

  Geç bunları. Mhp kanınıza işlemiş. Geçmişi bırakıp bugünki duruma bakıpta kendine pay çıkarma.

  Ben Türküm. Kuzey ıraktayım. Yani bu bölge ddüşüncesini senden çok çok iyi biliyorum.

  Olay şu. Anlayabilirsen..

  Ortada çok büyük bir grup vardı. Paralel+chp+mhp+hdp saz orkestrası.

  bunların hiç birinin türkiyenin geleceği ile ilgili iyi niyetleri olmadığınıda geziden başla bu zamana biliyoruz. tek amaç AKP nin bu ülke için yapacaklarının önünü kapamak.

  Bunuda yalanlarla , iftiralarla çokta güzel yaptılar.

  Gezi bir halk direnişiydi derken. yüzün kızarmıyormu bu lafı sylerken.

  Pkk ile omuz omuza bir halk ayaklanması öylemi? Ne güzel bir düşünce. Tam da zihniyetinize uygun.

  Şartlanmış bir düşünce amacı sadece saldırı olan bir zihniyet.

  NEden kendi başarısızlıklarınıza ve yanlışlarınıza bakmıyorsunuzda sadece AKP saldırganlığı yapıyorsunuz ki?

  Önce bi geçmişinizie bakın.

  Geçmişinizde bir tek iyi birşey var mı? Bir tek başarı var mı?

  Böylemi kapatmaya çalışacaksınız ?  Önce kendine bak , sonra karşıdakini eleştir. Şmdilik boş sözlerden öteye gitmiyor bu yazdıkların. Beni eleştrien benden üstün olmalı. Yani siz kendi derdinize yanın bence.

 6. #6
  Celik Nickli Üyeden Alıntı
  09.06.2014 Günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kurları
  1 ABD DOLARI 2.0780

  05.06.2015 Günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kurları
  1 ABD DOLARI 2.6636

  Bir yil önce Dolar 1.7 degil, 2.08 idi. Bir yil sonra , yani seçim öncesi (5 Haziran 2015) ise Dolar 2.7 degil, 2.66 idi.

  Işte bu tür yalan yanliş bilgiler verilerek, ekonominin "E" sinden anlamayan ve balik hafizali cahil toplumumuz üzerinde algi operasyonu düzenleyerek aklini çelmeyi başardilar. Bu algi operasyonu örneklerini çogaltabiliriz.

  AK Parti'yi oy kaybetmiş gibi gösteren ezikler kendi durumlarina bir baksin. 2011 seçimlerinde %25 oy alan CHP, bugün yine %25 oy almiştir. Demek oluyor ki daha önce AK Parti'ye oy veren Kürt kökenli vatandaşlar, bu kez HDP'ye verdi.

  Bunun nedeni ise, baraji aşamayacagini anlayan HDP seçim öncesi "şantajvari" açiklamalar yapti (Meclise giremezsek PKK dagdan iner, Diayarbakir'da kendi meclisimizi kurariz vs...). Ayrica seçime iki gün kala Diyarbakir mitingi sirasinda patlayan bombalarinda önemi büyük.

  Terör belasinin tekrar hortlamasini istemeyen ve daha önce AK Parti'ye oyunu veren Kürt seçmen oyunu HDP'ye verdi. Yani diger bir deyişle, AK Parti'de bulunan emanet oylarini bu sefer yine emanet olarak HDP'ye verdi ama almasini da bilirler.

  CHP'nin ise elinde emanet oy bile yoktu. Zaten iktidara gelmek gibi bir amaci da yoktu. Kendilerinin bile inanmadigi %35 oy ve HDP'nin baraji aşmasi gibi bir hedefi vardi onu bile alamadilar aldilar ve bunu zafer olarak görüyor zavalli ezikler.

  HDP'nin meclise girmesini ve Türkiye partisi olmasini bende isterim zira siyasi tartişmalar meclis çatisi altinda olmali. Fakat teröre bel baglamaya devam ederlerse, emanet oylar tekrar AK Parti'ye geri dönecektir. Bu emanet oylari başka partinin almasi mümkün degil.

  Aha da buraya yaziyorum; Eger muhalefet partileri hükümetin kurulmasina engel çikarir da erken seçime gidilirse, Ak Parti sadece tek başina iktidara gelmez, Anayasa degişikligini yapacagi gibi başkanlik sistemini getirebilecek çogunlugu da saglar.
  Şu üslubunuzu bir düzeltin bence, karşınızda ki insan bir doktor olabilir bir öğretmen olabilir bir baba olabilir yani böyle maço ağız size bir şey kazandırmaz.
  AKP oy kaybetmediyse neyi konuşuyoruz biz?
  Ben öğretmenim gençleri eğitiyorum. Sizden daha çok akp'ye oy vermişimdir. Ama ilk akp dönemine
  Yani herkesi kucaklayan, partisinde sağcısına da solcusuna da liberalinede cemaatçisine de yahudisine de yer veren ak partiyi desteklemiştik.

  Ama gücü ve kontrolü tamamen ele geçirince o ak parti gitti yerine akp geldi. Kendinden başkasını istemeyen herkese tepeden bakan ben ne dersen o olur diyen parti geldi.

  Seçmen AKP ve Erdoğan'ı cezalandırdı

  Şu manzara hiç mi rahatsız etmedi, hiş mi ağzınızı açıp eleştirmediniz. Toplumumuzda eleştiri kültürü olamadığı için değerler üzerinden değil biat üzerinden siyaset yürütüldüğü için Erdoğan'a kim daha çok şaklabanlık yaparsa ona makam verildi.
  İş ehline verilmedi, ve bugüne geldik. Ama hala kendinizi eleştiremiyor nerede yanlış yaptık da 13 yıldır akp'yi tek başına iktidar yapan millet bu karardan neden vazgeçti diye soramıyorsunuz.

  Dış güçler
  AKP düşmanları
  Siyonisler
  Amerika
  Pensilvanya
  Transilvanya, yedi düvel bize karşı herkes düşman falan filan..

  Dünyada bütün muhalefet iktidara gelebilmek için iktidarı eleştirir bu mantığı bile anlamamışsınız.

 7. #7
  Yiğit Bulut diye bir zat var, daha önce Erdoğan'a ağzına geleni sayan bu zat iktidar nimetlerinden faydalanmak için Erdoğan'a yanaştı. İki tane ruhsatlı silahım var bütün mermileri bitmeden Erdoğan'a kimse bir şey yapamaz diye tv tv dolaştı. Erdoğanın damadının medyasından tutun Erdoğana yakın ne kadar tv var ise dolaştı. Bu tipler Erdoğan'ı milletten uzaklaştırdı. Oysa öyle sahabe vardı ki "Ey Ömer sen yanlış yaparsan biz seni kılıcımızla düzeltiriz" diyen o erdemli toplumdam çıktık "sen ne yaparsan yap doğru olanı yapmışsındır" diyen biatçı şaklaban topluma geldik. AKP'yi bu güveler içten içe yedi ve bitirmek üzere ve hala önlem almazlar ise bir sonra ki seçimde daha büyük hezimet gelir.

 8. #8
  Valla çok değerli sayın öğretmen arkadaşım çocukları eğitiyorsun ama keşke daha farklı düşünebilseydin.
  Gösterdiğin bu resmin tek mucidi ve sorumlusu Devlet Bahçelidir. Bunu neden inkar ediyorsunuz ki?

  Chp ve Mhp el ele verip pkk lıları öeclise soktunuz. Recep Tayyip Erdoğanın konuşması mı yaptı bunu?

  Milliyetçilik bunu mu gerektiriyor. Erdoğan yanlış ama Bahçeli doğru öyle mi ?

  Eserinizle gurur duyabilirsiniz. Bu tablonun tek sorumlusu da sizlrsiniz? Sen Akp ye oy verdin , bende Mhp ye oy verdim zamanında. Eski mhp bu mu?

  Sayenizde memleket düşmanlara maskara oldu. İsraili sevindirdiniz , Amerikayı sevindirdiniz, ingilizleri, yunanlıları ,ermeniler sevindirdiniz. Bu başarı sizin. Mesele Akparti değildi derdiniz. Zaten bu ülkenin partisi , bu ülkenin vekili gibi çalışmayan adamları destekleyerek bu ülkeye verilecek en büyük kötülüğü yaptınız. Akparti yanlış yapmış olsa bile sizin bu yaptığınız kadar kötü olamaz. Şehitlerin kemiklerini sızlattınız.

  Rahat uyursunuz artık.

  Madem milliyetçi (!) bir partiydiniz, düşünmeniz lazımdı .. Pkk meclise girerse ne olur? Memlekete ne olur? Kimler sevinir?

  Ona göre onlara geçit veröeyeceklerdi. Ama ne yaptılar ? Onlarla birlik olup bu hale getirdiler. Onlarla bir olan onlarla aynıdır.

  Siz AKparti düşmanlığı yapmaya devam edin. Milliyetçiyiz diyede ortalarda gezmeyin. Milliyetçiliği öldürdünüz. Onca şehidi bir kez daha öldürdünüz. Şu sözlerinin bizim için zerre kadar önemi yok. Akparti düşmanlığınızın sonucu , körü körüne particlik zihniyetinizin sonucu işte Türkiye..

  Sayenizde...

  Başınızdaki adam ne derse, onu taklit etmekten başka birşey yapamıyorsunuz. İlk o konuşur sizde sanki doğruymuş gibi aynı lafı döner dolaştırır bozuk plak gibi tekrar edersiniz.

  Bence hiç lafı uzatmayın. Eserinizle gurur duyun ve bu edebiyatıda bırakın. Eseriniz ortada. Bu memleket size teşekkür borçlu (!)

  Çok büyük bir şey başardınız. Pkk 'yı meclise sokup Eski türkiyeye dönderdiniz. Ne diyelim, Mevlam neyler , neylerse güzel eyler.

  Sizde Akpart düşmanlığının nelere malolduğunu düşünmeyin içinzdeki kinle sağa sola yazılar yazın. Tebrik ediyorum sizi. Bu kafayla devam edin.

 9. #9
  Seçmen AKP ve Erdoğan'ı cezalandırdı

  bu resmin altına bunu da ekle istersen. Daha sağlam ve bütün olur.

  Öcalan aldığı her nefesi MHP'ye borçlu


  AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz MHP'nin 1999'da Öcalan'ı idam etme vaadiyle iş başına geldiğini hatırlatarak, iktidarda ise terörist başının idamını engellediğini söyledi. Kapusuz 'Karar Başbakanlık'ta iki yıl bilinçli bekletilmiş. İdam engellenmiştir' dedi.


  KOLTUĞU TERCİH ETTİ


  Apo'nun idamının ertelenmesiyle ilgili belgede Bahçeli'nin imzasının olduğunu belirten Kapusuz 'MHP, hükümet ortağının bölücübaşına verilen idam cezasını müebbet hapse çeviren kanun teklifine göz yummuş, hükümet ortaklığını yani koltuk sevdasını bebek katilinin idamına yeğlemiştir. Bahçeli, milletin ve Türk adaletinin kendisine emanet ettiği ipi, seçim meydanlarında yine millete atma gafletini göstermiştir' dedi.


  BAHÇELİ ODASINDA VEKİLLERE NE DEDİ?


  İdamın kalkmasıyla ilgili değişiklik Anayasa Komisyonu'nda görüşülürken idam ile ilgili düzenlemenin çıkarılması için verdiği önerge reddedilen AK Partili Ramazan Toprak, verilen arada MHP'li milletvekillerinin Bahçeli'nin odasına çağrıldığını ve toplantıya dönüşlerinde Öcalan'ı kurtarma yönünde oy kullandıklarını anlattı.


  BAHÇELİ'YLE 1 SAAT 15 DAKİKA


  Toprak 'MHP'li milletvekilleri, 1 saat 15 dakika süren bu toplantıdan yüzleri kıpkırmızı olarak döndüler. Ve önergeme red oyu verdiler. Böylece idam cezası kaldırılırken, Apo kapsam dışı kalmadı. Yasal olarak böylece idamdan kurtuldu. İş bittikten, düzenleme Genel Kurul'a bu haliyle gittikten sonra da aynı düzenlemenin Genel Kurul'daki oylamasında 'hayır' yönünde oy kullandılar' diye konuştu.


  iDAM iPi ELiNDEYKEN SEN NiYE ASMADIN?


  Dönemin MHP milletvekili Edip Özbaş, Başbakan olarak, Öcalan'ın idam cezasını uygulamadığı gerekçesiyle Ecevit hakkında soruşturma önergesi açılması için imza toplamak istemiş, ancak MHP'liler Özbaş'a destek vermemişti. Önergeye destek veren Abdulhaluk Çay, Enis Öksüz, Ali Güngör, Mehmet Ceylan ve Mesut Türker de Bahçeli tarafından tasfiye edildi.  Seçmen AKP ve Erdoğan'ı cezalandırdı

 10. #10
  Tek derdiniz Akp ve cumhurbaşkanı.

  Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine andiçerim.
  bu şartlarda pkk ya çalışan ve israili ve diğer düşmanları sevindiren bir parti olarak büyük başkanınız bu yemini nasıl edecek merak ediyorum. Acaba içine sindire sindire vatanın bölünmez bütünlüğü için namusu ve şerefi üzerine nasıl yemin edecek. Sadece o değil diğerleri de. Ülkeyi pkk nın eline bırakmaya çalışan insanlar bu yemini nasıl edecekler? Bu yeminler edilirken özellikle izleyecem. Hangi sıfat ve suratla bunu kendilerine yedirecekler görmek istiyorum. Yazık gerçekten yazık. İşi gücü bırakmış bir kişinin derdine düşmüşsünüz. Eğer gerçek milliyetçi olup chp ile aynı davanın peşinde koşmasaydınız ayakta alkışlardım.

  Bu manzaradan sonra "Milliyetçilik" ölmüştür. Can çekişen milliyetçili öldürüp "Biz milliyetçiyiz " edebiyatıyla kendinizi kandırmaya devam edin. Gerçi bunu göremezsiniz. Ne yaptıysanız doğrudur. Evet, doğrularınızın sonucu... İşte sonuç , işte eseriniz .işte vicdanınız. bir kişiye olan kininiz yüzünden koskoca bir ülkeye yaptığınız iyilik(!) ..........................

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler