Sonuç: Seçimlerden Sonra Hangi Koalisyon Olur?

Katılımcı sayısı
1098 Anket kapatılmıştır
 • Akparti ile Mhp

  335 30,51%
 • Akparti ile Chp

  139 12,66%
 • Akparti ile Hdp

  42 3,83%
 • Akparti azınlık , Chp + Mhp + Hdp dışardan destek

  23 2,09%
 • Akparti + Chp + Hdp

  13 1,18%
 • Chp + Mhp + Hdp

  99 9,02%
 • YENİ SEÇİM OLSUN

  447 40,71%

ANKET : Seçimlerden Sonra Hangi Koalisyon Olur?

7 Haziran Türkiye Genel seçimlerinden çıkan sonuçlara göre , Meclise girmeye hak kazanan partilerle hangi koalisyonun olmasını isterdiniz?...

 1. #11
  Bence zor koalisyon kurarlar cünkü Chp+Mhp+Hdp ücüde birbirine ZIT partiler. Chp + Akp olacagini sanmam cünkü Kilicdaroglu basbakan olursam olur diyor yani o iste yas. Yeni secime gider bu is gibi geliyor.


  Gönül öyle yol geçen hanı değildir, DERGAHTIR..Öyle paldır küldür girilip çıkılmaz..GÜNAHTIR..!
  ______MEVLANA_______


 2. #12
  Erken secim yolda gibi AKP bir kac puan yukseltip hukumet kurmasi daha makul gozukuyor.

 3. #13
  Koalisyon çalışmaları sürüyor gibi olsa da en yakın ihtimal Akp+ Mhp gibi görünsede Devlet Bahçeli soğuk duruyor. Ya da istemem yan cebime koy dercesine , ne koparırsam kârdır diyerek son zamanlarda alabileceğini hesaplıyor.

  Seçimin ertesi günü Akp ile kesinlile koalisyon yapmayız diyen Chp ise 180 derece yön değiştirerek farklı şeyler söylemeye başladı. En kritik bakanlıkları ve başbakanlık istiyor. Pararlel yapı konusunda etkili bakanlığı istemeside düşündürücü. Seçimlere paralelcilerle işbirliği yaparak giren chp bu bakanlıkları isteyerek , MİT kontrolünün kendilerine verilmesini isteyerek paralelcilerin yardımcısı olmak istiyor. AKP bunları kabul etmeyecektir. Bu durumda bende bir koalisyon göremiyorum. Yinede hiç belli olmaz. Koltuk tatlı ne de olsa. Düne kadar AKP'yi hırsızlıkla, memleketi batırmakla suçlayanlar şimdi iktidar ortağı olmak için yarışıyorlar ve sanki memleket kendilerine muhtaçmış gibi nazlanıyorlar. En güzeli yeni seçim. O zaman bunlara gerek kalmayyacak. Yine muhalefet türküsünü söylemeye devam edecekler.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler