Sırbistan’da Rüşveti Önleme Broşürü Dağıtılıyor

Sırbistan polise rüşvetin önüne geçebilmek için sınır kapılarında farklı dillerde broşürler dağıtmaya başladı SIRBİTAN, ülke genelinde trafik kazalarının önüne geçmek ve polisteki yolsuzluğu önlemek için broşür dağıtmaya başladı. Ülke...

 1. #1
  Sırbistan’da Rüşveti Önleme Broşürü Dağıtılıyor
  Sırbistan polise rüşvetin önüne geçebilmek için sınır kapılarında farklı dillerde broşürler dağıtmaya başladı

  SIRBİTAN, ülke genelinde trafik kazalarının önüne geçmek ve polisteki yolsuzluğu önlemek için broşür dağıtmaya başladı. Ülke girişlerindeki sınır kapılarında dağıtılan broşürler, Türkçe’nin de aralarında bulunduğu 5 dilde yazıldı. Polisin rüşvet almasının önüne geçmede kararlı olan Sırbistan, dağıtılan broşürlerde ihbar için telefon numarası ve email de yazdı.

  'UMARIM RÜŞVETİ ÖNLER’  Söz konusu broşürü mola verdiği Stari Hrast’ta gösteren Hasan Kaçar, “Broşür Macaristan’dan Sırbistan’a girerken verildi. Broşürde cezaların nasıl yatırılacağı, rüşvet isteyen polisleri ihbar edebileceğimiz numaralar yer alıyor. Söz konusu broşür rüşveti önleme açısından umarım caydırıcı olur" dedi.

  BROŞÜRDE ÖNEMLİ TELEFONLAR VAR  Broşürün ön bölümde yolcular 'Hoş Geldiniz’ yazısıyla karşılanırken, polis, itfaiye ve ambulansın telefon numaraları veriliyor. Polisteki yolsuzluğa son vermek için 00 381 113 610 018 numaralı telefon ile sukp@mup.gov.rs email adresi veriliyor.

  Sırbistan’da Rüşveti Önleme Broşürü Dağıtılıyor

  Kaynak: SABAH AVRUPA

 2. #2
  çok güzel bir uygulama,paylaşim için teşekkürler kardeşim...

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler