Zosterop Kuşu

Zosterop Kuşu Zosterop; günlük hayatta karşılaşmayacağımız tamamen yabancı bir kelimedir. Zosterop kuşuGazeteden, dergiden veya internetten bu ismi okuduğumuzda eminim uzun uzun düşünürdük. Bizde çağrışım yapmasını beklerdik. Zosterop,...

 1. #1
  Zosterop Kuşu
  Zosterop Kuşu  Zosterop; günlük hayatta karşılaşmayacağımız tamamen yabancı bir kelimedir.
  Gazeteden, dergiden veya internetten bu ismi okuduğumuzda eminim uzun uzun düşünürdük. Bizde çağrışım yapmasını beklerdik. Zosterop, ne kadar alışık olmasak da ismini ilk defa duyuyor olsak da, var olan kuş türlerinden bir tanesidir.

  Küçük düz gagalardan zosterop, seksen beş türü ile Afrika ve Asya boyunca geniş bir alana dağılmıştır. Yakın çevremizde olmadığı için bize tamamen yabancı bir kuş türüdür. Ne kadar sevimli olsalar da çiftçiler tarafından pek sevilmezler.

  Çünkü olgunlaşan meyvelere zarar verirler. Kuşlar ne kadar karınlarını doyurmaya çalışsalar da ürünleri zarar görenler tarafından pek hoş karşılanmazlar.

  Aslında bu kuşların çiftçilere sadece zararı dokunmaz yararı da dokunur tarladaki zararlı böcekleri de yerler. Böylece ürünleri zararlı böceklerden korumuş olurlar. Tüm düz gagalar arasında etkileyici ve arkadaş canlısı olduğundan çok popülerdir. Arkadaşlığı, dostluğu çok iyi bilen bir kuş türüdür.

  Gruptaki tüm kuşlar birbirlerine sonsuz güven duyarlar. Güvenle gruplar halinde ve diğer küçük kuşlarla, hatta mumgagalarla birlikte barındırılabilir.

  Tüm kuşlar kendilerini bizlere sevdirmiş durumdadırlar. Kuşlar çesitli özelliklere sahiptirler. Kendilerine has özellikleriyle bizleri büyülemiş durumdadırlar. Kimi kuşlar dostluklarıyla, sadakatlarıyla kimileri de eşsiz özellikleriyle bizleri büyülerler.
  Konu MURATS44 tarafından (22.07.2015 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler