HDP'den IŞİD operasyonuna tepki!

HDP'den IŞİD operasyonuna tepki! HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Suriye'deki IŞİD unsurlarına yönelik operasyonun zamanlamasının manidar olduğunu söyledi. Baluken, "Hem yurt içinde hem yurt dışında IŞİD ile ilgili oluşan algının...

 1. #1
  HDP'den IŞİD operasyonuna tepki!
  HDP'den IŞİD operasyonuna tepki!

  HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Suriye'deki IŞİD unsurlarına yönelik operasyonun zamanlamasının manidar olduğunu söyledi.

  Baluken, "Hem yurt içinde hem yurt dışında IŞİD ile ilgili oluşan algının yarattığı baskıdan kurtulmak, Kürtlerin Rojava'da kazanımlarını engellemek ve tampon bölge tartışmalarını gündeme getirip bunu oluşturmanın zeminini hazırlamaya yönelik bir operasyon olarak değerlendiriyorum" dedi.

  IŞİD'e yönelik gerçekleştirilen hava operasyonunu değerlendiren HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, AKP Hükümetinin IŞİD'e karşı gerçekleştirdiği operasyonun samimiyetinin tartışıldığını ifade etti. Baluken, "AKP eğer samimi ise öncelikle yurt içinde katliamlar yapan ve yapmaya her an hazır olan IŞİD'in uyuyan hücrelerine yönelik operasyon yapması gerekir. Yeni katliamların önüne geçmek için tedbirler alması gerekir. Bu anlamda etkin bir çalışma ve tedbirin olmadığını görüyoruz" dedi.
  Operasyonun tam da AKP hükümetinin hem içeride, hem de uluslararası kamuoyunda IŞİD ile ilişkileri konusunda oluşan algının yarattığı baskının artığı bir döneme denk geldiğini söyleyen HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, şöyle konuştu:

  "ASIL HEDEF YPG"  "Operasyonun zamanlamasını çok manidar buluyoruz. AKP, IŞİD ile ilişkilerinden dolayı oluşan baskıdan kurtulmak için IŞİD ile mücadele etme görüntüsünü vermeye çalışıyor. Türkiye bu operasyon ile 1 taş ile 3 kuş vurmayı hedefliyor.Birincisi IŞİD ilişkileri konusunda üzerindeki baskıdan kurtulmaya, ikincisi çöken Suriye politikası nedeniyle yeni oluşan denklemde rol almaya çalışıyor. Üçüncüsü ile Rojava'da Kürtlerin Tel Abyad'ı alması ve kantonlarını birleştirmesinden sonra oradaki Kürt kazanımlarını engellemeye çalışıyor. Kilis sınırına asker yığarak Cerablus'un YPD'nin eline geçmesini önlemeye çalışıyor. Bakanlar Kurulu toplantısında sınır güvenliği gündeme gelirken, sürekli önüne koyduğu tampon bölge hayalini gerçekleştirmek ve yapılan operasyon ile Suriye'ye girip tampon bölge oluşturmak istiyor. Bu nedenle bu operasyona temkinli yaklaşmak gerekiyor."

  GÜVENLİK GÜÇLERİ TÜRKİYE İÇİNDE DE OPERASYON BAŞLATTI  Buluken, "AKP eğer samimi ise öncelikle yurt içinde katliamlar yapan ve yapmaya her an hazır olan IŞİD'in uyuyan hücrelerine yönelik operasyon yapması gerekir" dedi. Ama sabahın ilk ışıklarında güvenlik güçleri, 13 ilde binlerce polis ile dev bir operasyon gerçekleştirmiş. İçinde IŞİD ile bağlantısı olduğu düşünülen 250'den fazla kişi gözaltına alınmıştı.

  Ypg yi şirin göstermeye çalışarak niyetini belli etmiş. İşid önden girer , insanları katleder. Ortamı hazırlar. Sonrada "Buyrun gelin " deyip giderler. yerlerine ypg gelir. aynen devam. Sanki ypg çok farklı. pkk nın uzantısı terör örgütü.
  Konu MURATS44 tarafından (24.07.2015 Saat 16:38 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Utanmaz reziller suratına bakın hala insanlık namına bir şey var mı rezillerrrr...  Mümin tövbe ile merhamet ister Rabbin'de affı için
  Selam ve dua ile...

 3. #3
  işidin vurulması zorlarına gitti. Normaldir böyle zırvalamaları. işid + pkk + ypg = PKK ....

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler