TSK , 18 yaşından büyükleri askere çağırdı YALANI

Son günlerde sosyal medyada dolaşan bir haber... Türk Silahlı Kuvvetleri son günlerdeki olaylar bahane edilerek sanki bir savaş varmış gibi gösterlerek 18 yaşından büyük erkekleri askere çağırmış gibi bir haber karşısında bilinçli ve dikkatli...

 1. #1
  TSK , 18 yaşından büyükleri askere çağırdı YALANI
  Son günlerde sosyal medyada dolaşan bir haber...

  Türk Silahlı Kuvvetleri son günlerdeki olaylar bahane edilerek sanki bir savaş varmış gibi gösterlerek 18 yaşından büyük erkekleri askere çağırmış gibi bir haber karşısında bilinçli ve dikkatli olmamız gerekiyor.

  Bu haber tamamen bilinçli olarak huzursuzluk çıkarmak üzere hazırlanmıştır. TSK, birkaç hedefi bombalayınca bazılarının zoruna gitmiş ki , böyle yalanlara başvuruyorlar. Ellerinden hiçbirşey gelmediği için , güçleri yetmediği için , yapabilecek hiçbirşeyleri olmadığı için ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonu karşısında duramayıp , engelleyemedikleri için yapabilecekleri tek şey yalan haberlerin arkasına sığınarak insanları etkileme derdindeler.

  Şu bilinmeli ki;
  Savaş, Ülkeler arasında bütün güçler kullanılarak olur. Pkk, İşid gibi terör örgütlerine ancak ve ancak operasyon yapılır.

  BUNUN ADI SAVAŞ DEĞİLDİR.

  Hiç bir sözü doğru olmayan , bütün siyasetini yalanlar üzerine kurarak , dilinden "Barış" sözcüğünü düşürmeyen , Partisinin adındaki "Demokrtik" cümlesini yok eden, silah zoruyla Kürt halkından oy çalan bir insan bu ihaneti karşında hükümetin :

  - Barış istiyor musunuz , istemiyor musunuz?

  sorusuna karşılık:

  - Size savaş yaptırmayacağız.

  sözünü kullandığında , acaba hangi savaştan söz ediyor. Kendini nasıl bir güç sanıyor. Sen Türkiye Cumhuriyeti Devletine kafa tutabilecek güçtemisin. Gücün nedir ?

  Arkandaki devletlere mi güveniyorsun?

  - İsrail ve diğerlerinin şakşaklamasına mı güveniyorsun?

  Sen ancak insanları uyurken öldüren, pusuya düşüren , topluma canlı bomba göndererek savaşta olduğunu mu sanıyorsun?

  Pkk uşağı bir kuklasın.....

  Bu olaylar karşısında , Türk Silahlı Kuvvetlerinin her an savaşa hazır 1 milyon 50 bin askeri var. Birkaç binlik terörist paçavrasının karşılığında 18 yaşından büyükleri askere çağırması sadece gülünecek bir YALAN'dır.

  BÖYLE BİR HABER GERÇEKLERİ YANSITMADIĞI GİBİ BUNA İHTİYAÇ DUYULMAYACAKTIR.

  Böyle birşey olmayacağı gibi, hadi oldu diyelim:

  O zaman gereken her neyse yapılır. Çağırırlarsa gideriz. Kanımızın son damlasına kadar feda ederiz. Söz konusu VATAN ise gerisi HİKAYEDİR:

  Herhangi bir yerde , böyle bir durumda bu tür yayınlar yapmak BİR SUÇTUR ve CEZASIDA AĞIRDIR...

  “ MADDE 323. - (1) Savaş sırasında kamunun endişe ve heyecan duymasına neden olacak veya halkın maneviyatını sarsacak veya düşman karşısında ülkenin direncini azaltacak şekilde asılsız veya abartılmış veya özel maksada dayalı havadis veya haber yayan veya nakleden veya temel millî yararlara zarar verebilecek herhangi bir faaliyette bulunan kimseye beş yıldan on yıla kadar hapis cezası verilir. ,,


  Bu haberi yapanlarıda böyle haberler yayanları da şikayet edin.

 2. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir 27.07.2015
  #2
  ...
  sen kimin şakşakcısısın ki, adam savaş yaptırmayacagız dediğinde, acaba hangi savaştan söz ediyor. Kendini nasıl bir güç sanıyor. Sen Türkiye Cumhuriyeti Devletine kafa tutabilecek güçtemisin. Gücün nedir ?

  Arkandaki devletlere mi güveniyorsun?

  diye biliyorsun. Adamın israilden devlet nişanı yok. Adamın yurt dışında parası yok. adamın havuz medyası yok.

 3. #3
  Önce üye ol sonra konuş.

  İsrailden nişan aldığı zamanlar sorun yoktu. geçmişle yaşamayın. Bir açık buldum diye onun peşinden koşmayın.

  bir daha söylüyorum. Sen yada siz...

  kimsiniz de Türkiye cumhuriyetine kafa tutuyorsunuz. Etiniz ne budunuz ne? Ancak uykuda saldıracak kadar cesursunuz (!)

  Selahattin Demirtaş bu ülkenin meclisteki terörist başıdır. Öyle olmasa barış barış deyip arkadan terör olayları için destek çıkmazdı. Şimdi oldu kuzu. Selahattin kuzu... Kandil ne derse emir eri gibi onu yapıyor.

 4. #4
  Önce uyuyan insana saldırmanın hesabını verin, sonra vanda öldürülen muhtarın hesabını verin sonra silah zoruyla çalınan oyların hesabını verin sonra sürekli kan dökme sevdanızın ve düşmanlığın hesabını verin sonra konuşun. geç bunları. neyin savunmasını yapıyorsun. Herşey ortada.

 5. #5
  Bu arada bir daha söyleyeyim...

  Savaş devletler arası olur. Birkaç teröristle olmaz. Savaş karşılıklı olur. Kalleşçe vurkaçla olmaz. Savaş mertlik işidir. Kalleşlik değil. Savaş falan yok. Sadece teröristlere operasyon var.

  - savaş yaptırmayacağız.... derken . buna o mu engel olacakmış.

  Herşeyiniz yalan , Bu haber gibi. Ne geçti elinize

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler