PKK'nın paniği telsizlere yansıdı

PKK'nın paniği telsizlere yansıdı Kuzey Irak'taki kamplara yönelik hava operasyonunda ağır kayıp veren PKK'nın yaşadığı panik, telsiz konuşmalarına da yansıdı. Kandil'deki ana karargâh olarak "Roj" koduyla, Türkiye sınırları içinde ve...

 1. #1
  PKK'nın paniği telsizlere yansıdı
  PKK'nın paniği telsizlere yansıdı

  Kuzey Irak'taki kamplara yönelik hava operasyonunda ağır kayıp veren PKK'nın yaşadığı panik, telsiz konuşmalarına da yansıdı.

  Kandil'deki ana karargâh olarak "Roj" koduyla, Türkiye sınırları içinde ve sınıra yakın bölgelerde bulunan örgüt mensubu gruplarla yapılan görüşmelerin çevrim raporu, hazırlıksız yakalanan örgüt mensuplarının büyük kayıplar yaşadığını ortaya koydu.

  Kandil'den yapılan anonslarda, bombardımanın ardından 9 ayrı grupla irtibat kurulamadığı belirtilerek, "Askeri eğitim hazırlığı için toplanılan alanlarda çok kaybımız var" denildi.

  Kandil'den yapılan anonsta, "Hevaller konuşan Roj, medya savunma alanlarına Türkiye Cumhuriyeti askerince düzenlenen tamamen imhanın hedeflendiği saldırı sonunda sahada bulunan Andok, Sinat, Cilo, Hogir, Rezzan, Dicle, Zeynel, Havin ve Reber kodunu kullanan gruplarla irtibat kurulamıyor" denildi.

  Anonsta ayrıca "Süreç bitmiştir. Sahalarda aktif eyleme geçebilirsiniz" diye talimat verildi.

  Pazar gece 6 PKK'lının kendi arasında yaptığı bir başka telsiz konuşmasının ise çok sayıda uçaksavar bataryasının imha edildiğini ortaya çıkardı.

 2. #2
  AY ne iyi olmuş,,,RABBİM şaşrtsın onları,,,çok can yaktılar,,,zulümleri bitmiyor,,,nasılmış görsünler
  öylede panik olsunlar...
  Teşekkür ederim murat,,,günlerdir şehit haberleri bizleri yeterince üzüyor,,,konuyu görünce dayanamadım...
  PKK'nın paniği telsizlere yansıdı

 3. #3
  En tepedeki yılanların başları ezilene kadar durmak yok. Bu defa kökleri kazınacak.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler