42 Yıldır Eli Havada Duran Adam - Sadhu Amar Bharati

Hint Fakiri Sadhu Amar Bharati, dünyada barışın tesisi için 42 yıl önce kaldırdığı kolunu bir daha hiç indirmemiş. Hatta yemek yerken ve uyurken bile. 1970’lerde eşi ve çocuklarıyla normal bir hayat yaşayan orta sınıf bir Hintliyken kendisini...

 1. #1
  42 Yıldır Eli Havada Duran Adam - Sadhu Amar Bharati
  Hint Fakiri Sadhu Amar Bharati, dünyada barışın tesisi için 42 yıl önce kaldırdığı kolunu bir daha hiç indirmemiş. Hatta yemek yerken ve uyurken bile. 1970’lerde eşi ve çocuklarıyla normal bir hayat yaşayan orta sınıf bir Hintliyken kendisini Hindu tanrısı Şiva’ya adamış.

  1973’te ise dünyadaki tüm çatışmalara karşı tavır almak ve barışı istemek için sağ kolunu havaya kaldırarak yaşamaya başlamış. Bu tavrıyla başkalarını da etkilemiş ve onun bu hareketini 25 yıl boyunca yapanlar bile çıkmış.

  Bharati başlarda çok sıkıntı ve acı çekmiş ama iradesi asla boyun eğmemiş. Ancak sağ kolunu ve parmaklarını 42 yıl boyunca havada tutunca artık istese de kullanamaz hale gelmiş.

  Kaynak: biriyilik.com, google

 2. #2
  Bu daha önce ölen oğlunun acısından yaptığı şeklindeydi. Oğlunun hatırasına böyle birşey yapmış. Hatta Türkiyeye bile gelmişti.
  Artık her ne için yaptıysa söylenecek tek şey var..... Manyak oğlu manyak......

 3. #3
  Bu adam inaninki Turkiye de yasasaydi iyi maddi kazanc saglardi.Siyasi partiler bile mitinglerde kullanirlardi.Allah akil versin.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler