Kaynarca-Sabiha Gökçen metrosuna başlandı

Kaynarca-Sabiha Gökçen metrosuna başlandı “İstanbul’da ulaşımı rahatlatacak projelerden biri olan Kaynarca-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı için çalışmalar başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, İstanbul’da...

 1. #1
  Kaynarca-Sabiha Gökçen metrosuna başlandı
  Kaynarca-Sabiha Gökçen metrosuna başlandı

  “İstanbul’da ulaşımı rahatlatacak projelerden biri olan Kaynarca-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı için çalışmalar başladı.

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, İstanbul’da ulaşımı rahatlatacak projelerden biri olan Kaynarca-Sabiha Gökçen Havalimanı arasında inşa edilecek metro hattı için çalışmaların başladığını belirtti.

  Bilgin, Bakanlığın İstanbul’da trafiği rahatlatmak amacıyla çok sayıda proje yürüttüğünü ifade ederek “Kaynarca- Sabiha Gökçen Metro Hattı da bunlardan biri. Söz konusu hattın yapım ihalesi gerçekleştirildi, işi alan Gülermak-YSE Ortaklığı ile sözleşme imzalanarak yer teslimi yapıldı" dedi.

  7.4 KM UZUNLUĞUNDA HAT  Söz konusu hattın 7.4 kilometre uzunluğunda olacağını ve 3 adet delme tünel, 1 adet aç-kapa olmak üzere 4 istasyondan oluşacağını belirten Bilgin, sözleşmeye göre metro hattının Mart 2018’de tamamlanacağını söyledi.

  İşin bitimiyle Kaynarca’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na 13 dakikada ulaşılacağını vurgulayan Bilgin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin metro çalışmalarının bitmesiyle Kadıköy’den Sabiha Gökçen’e raylı sistemlerle doğrudan ulaşımın sağlanacağını kaydetti.

  Kadıköy-Kartal-Kaynarca, Kaynarca- Tuzla, Kaynarca-Pendik metro hatlarının Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlanacağını belirten Bilgin, “Anadolu yakasında yapımı tamamlanan ve yapılacak metro hatları İstanbul’da mesafeleri yakınlaştıracak. Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 46 dakikada ulaşım mümkün hale gelecek" dedi.

  METRO HATTI TAMAMLANDIĞINDA SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NA ULAŞIM SÜRELERİ:  -Kadıköy’den 46 dakika
  -Ayrılık Çeşmesi’nden 44 dakika
  -Kartal’dan 17 dakika
  -Pendik’ten 12 dakika
  -Sirkeci’den 59 dakika
  -Yenikapı’dan 62 dakika

 2. #2
  yani yaniiiiiiiii demek oluyorki bizim caddeden geçeceksiniz bizim caddeden geçip havalimanına bağlancak
  sabırsızlıkla bekliyoruz,,evlerimizin değeri tavan yapcak
  Kaynarca-Sabiha Gökçen metrosuna başlandı

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler