Sibel Kekilli'nin Hayatı

Sibel Kekilli'nin hayatı ve neden p...ocu oldu ? BORCUNU ÖDEMEK İÇİN P...OCU OLDU SİNEMA ONU KEŞFETTİ Her şey 2004 yılında Berlinale'de yani dünyanın en saygın film festivallerinde rol aldığı Duvara Karşı (Gegen die Wand) filminin...

 1. #1
  Sibel Kekilli'nin Hayatı
  Sibel Kekilli'nin hayatı ve neden p...ocu oldu ?  BORCUNU ÖDEMEK İÇİN P...OCU OLDU SİNEMA ONU KEŞFETTİ


  Her şey 2004 yılında Berlinale'de yani dünyanın en saygın film festivallerinde rol aldığı Duvara Karşı (Gegen die Wand) filminin büyük ödül Altın Ayı'yı almasıyla başladı.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı

 2. #2
  Dile kolay... 1964'te Metin Erksan'ın Susuz Yaz filmiyle bu ödülü kazanmasından tam 40 yıl sonra bir başka Türk yönetmenin filmi aynı ödüle değer görülmüştü. Yönetmen Fatih Akın her ne kadar Almanya'da büyümüş de olsa bu ödül Türk sinemaseverleri de çok mutlu etti.  Sibel Kekilli'nin Hayatı


  Kadrosunda Meltem Cumbul ve Güven Kıraç'ı da bulunduran film o güne kadar Türkiye'de pek tanınmayan iki başrol oyuncusuyla da tanıştırmıştı sinema tutkunlarını. Karizmatik Birol Ünel ve gencecik Sibel Kekilli.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı

  İlk zafer sarhoşluğu geçmişti ki filmle ilgili bir başka bomba haber düştü gündemin ortasına. Filmdeki performansıyla deneyimli oyunculara bile taş çıkartan Sibel Kekilli çok yakın bir geçmişte p...o filmlerde oynamıştı. Bu ayrıntı bir kaç gün içinde filmin Altın Ayı ödülü almış olmasını bile gölgede bıraktı. Sonra da bütün gözler bu çıtı- pıtı esmer güzeline çevrildi. Kimdi bu Sibel Kekilli.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı

 3. #3
  1980'de Almanya'nın Heilbronn kentinde dünyaya gelen Kekilli, gurbetçi bir ailenin kızıydı. Genç yaşında sevgilisiyle birlikte baba evini terk eden bir ikiz kardeşi vardı. P...o filmlerde oynamasının sebebi ise boyunu aşan kredi borçlarıydı.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı  Kekilli'nin aslında filmlere ya da romanlara konu olabilecek bir yaşam öyküsü oldu. Genç yaşında öyle bir hayat yaşadı ki.

  20 yaşında bir Stephan adlı bir Alman'a aşık olan Kekilli, onunla evlenmeyi de kafasına koymuştu. Doğup büyüdüğü Heilbronn'un en görkemli salonunda sevgilisiyle elele dünyaevine girmek hayallerini süslüyordu.


  Sibel Kekilli'nin Hayatı


  Böylesine bir evlilik töreni için yeterli para olmayınca da Sibel ve Stephan soluğu bir bankada aldılar. Hayallerine giden adımı atmalarını sağlayacak 15 bin Euro'luk kredi ilk anda onlara hayat kurtarıcı gibi göründü. Çiftin bu paranın geri ödenmesi konusundaki en büyük beklentisi de düğünde takılacak takılardı.


  Sibel Kekilli'nin Hayatı

 4. #4
  Sibel Kekilli'nin p...o sektöründeki macerası 8 ay kadar sürdü. Bölüm başı 300 Euro alan Kekilli bu sayede borçlarından büyük ölçüde kurtuldu.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı


  Ve sonunda Fatih Akın ile tanışma! Bir gün sokakta alışveriş yaparken keşfedildi Sibel Kekilli. O sıralarda Duvara Karşı için 20 yaşlarında bir Türk kızını arayan Akın, 350 aday arasından onu seçti. Böylece Kekilli'nin hayatı kelimenin tam anlamıyla keskin bir viraja girdi.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı


  Kekilli, rol için seçildikten sonra Akın'a p...o deneyiminden söz etti. Ünlü yönetmen de bunun önemi olmadığını söyleyince sorun çözüldü.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı

 5. #5
  Ama, Altın Ayı ödülünden sonra Kekilli'nin rol aldığı p...o filmleri çeken ajans Bild gazetesine bu haberi sızdırınca genç kızın bilinmesini istemediği bu gerçek de ortaya çıktı.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı

  Ama bütün bunlar Kekilli'nin bu alanda kariyer yapmasını engelleyemedi. Ödülden bir kaç ay sonra Almanya'nın saygın ödüllerinden Bambi de dahil bir çok ödül kazandı.Ömer Uğur'un yönettiği Eve Dönüş fliminde Mehmet Ali Alabora ile birlikte oynadı. Çek yönetmenler Dana Vávrová ve Joseph Vilsmaier'in Der letzte Zug (Son Tren) adlı filmlerinde rol aldı.


  Sibel Kekilli'nin Hayatı


  Şimdi ise yaşamını Finlandiya'da sürdürüyor. Bunun nedeni ise aşk!..Finlandiyalı oyuncu Antti Luusuaniemi ile birlikte olan Kekilli, şu sıralar sinema serüvenine de bu ülkede devam ediyor.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı

  Kekilli, Tony Laine'in yönettiği Pihalla adlı romantik komedide başrolü üstleniyor. Finlandiya'nın tanınmış oyuncularından biri olan Mikko Leppilampi ile kamera karşısına geçen Kekilli, filmde, bir iş adamının karısıyken park bekçisine aşık olan Laura adlı kadını canlandırıyor.

  Sibel Kekilli'nin Hayatı

 6. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir 07.02.2015
  #6
  İnsan namusu için yaşar borçun varsa git çalış kim dedisana o... yap diye kahpe karı ! yazık lan sana seni toplumdan dışlıyorum kötü örnek olmamamn adına ayrıca götüntülerini izledim seyir zevki bile vermedi lanet olası

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler