Suudi Kral Amerika'da Otel Kapattı

Ağustos ayı başında Fransa’da plaj kapatmasıyla gündeme gelen Suudi Arabistan Kralı Salman, ABD ziyareti kapsamında Washington D.C.’nin en lüks oteli Four Seasons’ın tüm odalarını kiraladı. Suudi arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz Al Suud,...

 1. #1
  Suudi Kral Amerika'da Otel Kapattı
  Ağustos ayı başında Fransa’da plaj kapatmasıyla gündeme gelen Suudi Arabistan Kralı Salman, ABD ziyareti kapsamında Washington D.C.’nin en lüks oteli Four Seasons’ın tüm odalarını kiraladı.

  Suudi Kral Amerika'da Otel Kapattı

  Suudi arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz Al Suud, Ocak ayında Kral Abdullah bin Abdülaziz’in vefatı sonrası tahta geçmesinin ardından ABD’ye ilk ziyaretini düzenledi.

  ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmek için Washington D.C.’ye hareket eden Kral Salman, üç gün konaklamak için şehrin en lüks otelleri arasında yer alan Four Seasons’ı kapattı.

  Toplamda 222 odası bulunan otelin tüm odalarının kiralanması nedeniyle, otelde konaklayan müşteriler başka otellere yönlendirildi. Günlük oda fiyatı 500 ila 1000 dolar arası olan otelde 79 yaşındaki Kral’ın zevkine uygun bazı düzenlemeler de yapıldı. Otel içerisine ve girişine kırmızı halı serilirken, otel içerisine altın kaplama mobilyalar yerleştirildi. Görgü tanıkları, “Otelin her yerine altın aynalar, altın ahizeler, altın kaplama masalar ve hatta altın kapalama raflar yerleştirildi" ifadelerinde bulundu.

  KENDİSİNE KRALİYET SUİTİ  Kral otelin en pahalı ve lüks odası olan 'Kraliyet Suiti’ni ayırttı. 4 bin metrekarelik suitte, mermer kaplama banyo, özel mobilyalarla döşenmiş teras ve basın görüşmeleri için özel bir oda bulunuyor. Suit fiyatları gecelik 1000 dolardan başlıyor. ABD merkezli Fox News televizyonu, otel temsilcisiyle görüşme yaptıklarını ancak görevlinin bilgileri doğrulama ve yalanlama yetkisi olmadığını aktardı. Ayrıca Kral gezi kapsamında Maryland’daki Andrews Askeri Üssü’ne yüze yakın araçtan oluşan bir kafile ile gitti. Suudi Kral Salman daha önce Fransa tatili sırasında plaj kapatması ile gündeme gelmiş, tatil 150 binden fazla kişinin şikayeti yüzünden son bulmuştu.

  Kaynak: Suudi Kral bu kez de otel kapattı - Hürriyet Ekonomi

 2. #2
  Yakisir krala

 3. #3
  Bunlar gibilerini tam Firavun gibi goruyorum.

 4. #4
  Krala herşey mübah gösteriş meraklıları araplar ne olcak,,,önce insan olsunlar....o kadar insan açlıktan perişan olurken el uzatmayan
  sözde müslüman olan ama insanlığa değer vermeyen kişiler kral olsa ne olur...
  Suudi Kral Amerika'da Otel Kapattı

 5. #5
  kırolar mırolar ama paya onlarda. Adam kral. 222 oda kapatmış ne var bunda ? yanındakiler korulamalar falan otel önünde çadır kuracak halleri yok heralde.

  Bu arada bizim cumhurbaşkanımıza diktatör diyen kör yalakaların dikkatine. Bizimkiler adabıyla gider gelirken bunlar ancak gösteriş yaparlar.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler