Okullarda cep telefonu yönetmeliği değişti

Yönetmelik değişti: Cep telefonuna 5 gün ceza Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere yeni kurallar... Derste cep telefonu kullanan öğrenciye 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası verilecek. Türkiye genelinde 16 milyon öğrenci için ders zili 28...

 1. #1
  Okullarda cep telefonu yönetmeliği değişti
  Yönetmelik değişti: Cep telefonuna 5 gün ceza

  Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere yeni kurallar... Derste cep telefonu kullanan öğrenciye 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası verilecek.

  Türkiye genelinde 16 milyon öğrenci için ders zili 28 Eylül Pazartesi günü çalıyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrencileri yeni kurallar bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, tatil döneminde öğrenci disiplin yönetmeliğini değiştirerek yeni uygulamalar devreye soktu.

  CEP TELEFONUNA 5 GÜN UZAKLAŞTIRMA  Derste cep telefonu kullanan disipline gönderilecek. Cep telefonu kullanan öğrenciye 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası verilecek.

  HAKARETE 1.5 GÜN UZAKLAŞTIRMA, SARKINTILIK YAPAN KOVULACAK  Twitter, Facebook gibi sosyal medya araçlarıyla arkadaşlarına ya da öğretmenine hakaret eden, 1-5 gün okuldan uzaklaştırılacak.

  Sosyal medyadan arkadaşlarına sarkıntılık yapan ise okuldan kovulacak.

  DEVAMSIZLIK 30'A DÜŞTÜ  Veliler devamsızlığın 5, 15 ve 25'inci günlerinde uyarılacak. Devamsızlık süresi özürsüz 10, toplamda 30 günü aşan öğrenci ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak. Daha önce süre 45 gündü.

 2. #2
  Cep telefonu yasağını evde de uygulamak lazım.

 3. #3
  Ugur Nickli Üyeden Alıntı
  Cep telefonu yasağını evde de uygulamak lazım.
  o biraz zor. Askeriyede bile bir yolunu bulup kullanıyorduk. Yasak olması birşey değiştirmez. Zaten yönetmelikte okula cep telefonu götürmek değilde, derste cep telefonu kullanan..... olarak geçiyor.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler