İsviçre'de Volkswagen Satışı Yasaklandı

İsviçre, emisyon testlerinde yanıltıcı sonuç veren Volkswagen dizel motorlu araçların satışını yasakladı. İsviçre medyasında yer alan haberlerde, İsviçre Karayollarının yürürlüğe koyduğu bu yasağın yeni, satılmamış ve tescil edilmemiş 180 bin...

 1. #1
  İsviçre'de Volkswagen Satışı Yasaklandı
  İsviçre, emisyon testlerinde yanıltıcı sonuç veren Volkswagen dizel motorlu araçların satışını yasakladı.

  İsviçre medyasında yer alan haberlerde, İsviçre Karayollarının yürürlüğe koyduğu bu yasağın yeni, satılmamış ve tescil edilmemiş 180 bin aracı etkileyeceği ifade edildi.

  Böylece, İsviçre, yeni Volkswagen dizel motorlu araçların satışını yasaklayan ilk ülke oldu.

  Yasağın, Euro5 emisyonu kategorisinde ve 2009 ila 2014 yılları arasında üretilen Audi, Seat, Skoda ve Volkswagen model dizel motorlu araçları kapsadığı belirtildi. Daha önce satılan araçların ise yasak kapsamında yer almadığı bildirildi.

  ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), 18 Eylül Cuma günü, Volkswagen'in ABD'de sattığı bazı dizel motorlu araçların, yanıltıcı bir yazılımla emisyon testlerinin manüpüle edilmesiyle, çevreyi standartlardan 40 kat daha fazla kirlettiğini açıklamıştı.

  Söz konusu manipülasyondan yaklaşık 482 bin dizel aracın etkilendiğini bildiren EPA, VW hakkında para cezası ve ihtiyati tedbir kararı verilebileceğini duyurmuştu.

  Şirketin Üst Yöneticisi (CEO) Martin Winterkorn de EPA'nın açıklamasını doğrulayarak istifa etmişti.

 2. #2
  Fiyatlar düşer böylece. Diğer markalarıda ateş almıştır . kimbilir neler olacak bundan sonra. Dizel araçlara en büyük darbeyi vw vurdu.

 3. #3
  Bu hileyi vw gibi büyük bir marka yaptıysa diğerleri dünden yapmıştır. Bakalım neler olacak...

 4. #4
  Bence de. Benim anlamadığım dünya devleri arasındaki bir firma, böyle bir hileyi neden yapar. Bunu engellemek onlar için çok basitti. Bir motoru yaparken sayısız testten geçiriyorlar. Uygun olmadığını bile bile neden böyle birşey yaptılar. Sıradan bir marka olsa neyse, diyecem.
  Kendi karizmalarını çizdirdiler. Bu almanlar için kötü bir etiket oldu.

 5. #5
  Abd almanyanin imajini cizdi. Sadece vw degil bmw,skoda,mini,audi,dahada büyüyecek gibi mercedes sprinterde 11.000araba geri cagirdi


  Gönül öyle yol geçen hanı değildir, DERGAHTIR..Öyle paldır küldür girilip çıkılmaz..GÜNAHTIR..!
  ______MEVLANA_______


 6. #6
  Çinlilerle başedebilmek için kaliteden ödün vermeye başladı Almanlar. Sadece otomobil sektöründe değil her sektörde...

 7. #7
  almanlar ne olursa olsun ödün vermezdi. çinliler rakip bile olamazdı. keşke bu bir kaç sene sonra ortaya çıksaydı. Türk otomobilleri piyasaya girmeden olsaydı bizim arabalar daha çok satardı.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler