HDP Ermeni Soykırımını kabul edecek
HDP eşbaşkanı Figen Yüksekdağ partisinin seçim vaatlerini sıralarken Ermeni soykırımını da kabul edeceğini söyledi.

Ankara Hilton otelde düzenlenen toplantıda HDP'nin seçim bildirgesi açıklandı. Eş genel başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tarafından açıklanan seçim bildirgesinde Ermeni soykırımını kabul etme vaadi alkış aldı.

SOYKIRIMLAR İÇİN DEVLET ADINA ÖZÜR DİLENMESİ İÇİN..HDP eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, "HDP tarihte farklı halklara yapılan soykırım ve katliamlar karşısında bu halklardan devlet adına özür dilenmesi için gerekli çalışmaları yapacak" dedi. Yüksekdağ'ın bu sözlerinden sonra salondan alkış sesleri yükseldi.

"ERMENİ HALKIYLA DOSTLUK KÖPRÜLERİNİ KURACAĞIZ"Yüksekdağ "Ermenistan üzerinde uygulanan ekonomik ambargoyu kaldırarak gerekli ekonomik, politik ve diplomatik ilişkileri geliştirecek ve ermeni halkıyla dostluk köprülerini kuracağız" dedi.

Şimdi HDP oy verip de Meclise taşıyanlar kafalarını iki ellerinin arasına alıp bir düşünsünler bakalım nereye hizmet ediyorlarmış...

Ermenilerin yaptığı soykırımları , hocalı katliamını ve diğerlerini dile getirmeyen Hdp sıkışınca ermeni oylarını almak için böyle bir oyuna giriyor. Bunları meclise sokanlar , bunlarla aynı kafada. Zaten Ermeni soykırımını destekleyenleri milletvekili yapmadılar mı?