Kürkü İçin Katledilen Hayvanlar

Dünyada her yıl 50 milyondan fazla hayvan kürkü için katlediliyor. Tabii bir de dişleri ya da boynuzları için katledilenler var. Dişleri ya da kürkleri için katledilen hayvanların sayısı geçmiş yıllara göre daha az olsa da halen devam eden bu...

Beğendi
    95
    Beğenildi
    26
    Dünyada her yıl 50 milyondan fazla hayvan kürkü için katlediliyor. Tabii bir de dişleri ya da boynuzları için katledilenler var. Dişleri ya da kürkleri için katledilen hayvanların sayısı geçmiş yıllara göre daha az olsa da halen devam eden bu katliamlarla nesilleri hızla tükenmeye yaklaşıyor. Bu hayvanlar dünyanın çoğu yerinde korunmaya çalışılıyor ancak hala bu iğrenç katliam devam etmekte. Kürkleri, dişleri ve boynuzları için katledilen hayvanlar:

Tilkiler
    Rakunlar
    Sincaplar
    Kaplanlar
    Filler
    Timsahlar
    Foklar
    Gergedanlar
    Kedi ve Köpekler
    Vizonlar

Kürk Paltoları Üretenler kadar Giyenler de suçludur...

Kaynak: onedio.com

2. İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Beğendi
    348
    Beğenildi
    1.043
    "Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin"

“Merhamet, müslümanın kalbinde hiç sönmeyen ateş gibidir. Müslümanı başka insanlardan ayıran onlardan fazla merhametli oluşudur. Merhamet, insanlığımızın alemde şahidi olan ve kalp yolu ile bizi Allah’a yakınlaştıran ilâhi cevherdir." (İslâm ve İnsan, s. 93-94)

Bunun hesabını nasıl verecekler. Bu nasıl birşey yaaa. :(

Beğendi
    11
    Beğenildi
    153
    Düsündüm düsündüm,nutkum tutuldu söyleyecek söz bulamadim...Allah belanizi versin daha ne diyeyim...

Beğendi
    44
    Beğenildi
    48
    Video yu yayinliyan isvicreliler ise dunyanin en cok silahlanan ikin ci toplumu.

Beğendi
    348
    Beğenildi
    1.043
    Konulara bakarken link tekrar çıktı karşıma. Videoyu izledikçe aklıma çok şey gliyor ama söyleyemiyorum. Bela okumak bile az bunlara.

Beğendi
    0
    Beğenildi
    0
    Söyelenecek hiçbir söz yok. Öbür dünyada inşallah bunlara yapılacaklara şahit olmam, yoksa orda bile beni günaha sokarlar.

Beğendi
    348
    Beğenildi
    1.043
    bunlar insan işte. Ne kadar insan görünümünde olsalarda....

9. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir 31.07.2013   17:41
    o bıçak senin .....

10. Misafir - Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir 31.07.2013   19:22
    Slm Dostlar, bu hayvanlari canli canli yüzenlerin akibetlerini düsünemiyorum. Kurbanin bile bir yöntemi var, incitmeden keseceksin.

Beğendi
    0
    Beğenildi
    5
    Bu vahşeti biz yapsaydık, yer yerinden oynardı barbar derlerdi, esas barbarları görün..

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri