Sonuç: Yeni Anayasa'yı destekliyor musunuz?

Katılımcı sayısı
136 Anket kapatılmıştır
 • EVET - Kesinlikle değişmeli.

  78 57,35%
 • HAYIR - Gerek yok

  58 42,65%

Yeni Anayasayı destekliyor musunuz?

- Anayasa, ülke üzerindeki egemenlik haklarının kullanım yetkisinin içeriğinde belirtildiği şekliyle devlete verildiğini belirleyen toplumsal sözleşmelerdir. Anayasa, bir devletin yönetim biçimini belirtir. Toplumların ülke üzerindeki...

 1. #1
  Yeni Anayasayı destekliyor musunuz?
  Anayasa, ülke üzerindeki egemenlik haklarının kullanım yetkisinin içeriğinde belirtildiği şekliyle devlete verildiğini belirleyen toplumsal sözleşmelerdir.

  Anayasa, bir devletin yönetim biçimini belirtir. Toplumların ülke üzerindeki egemenlik haklarının, bireylerin temel haklarının hangi koşullar altında devlet tarafından kullanılabileceğini belirleyen temel kanunlardır. Devletin temel kurumlarının nasıl işleyeceğini belirler. Genel olarak genel hükümler, temel hak ve özgürlükler, bireylerin topluma karşı görev ve sorumlulukları ile yasama, yürütme, yargı gibi anayasal devlet organlarını tanımlayan bölümlere sahiptir.
  Şu an ülkemizde 1982 gerçekleşen darbe üzerine yapıldı. Aradan geçen zaman içerisinde , gelişen dünya ve ülke şartlarını taşıyabilecek durumda olup olmadığı bir yana , ülkemizin bugünkü şartlarına uygun yeni bir Anayasa sizce gerekli mi ? Gereksiz mi?

  A) EVET - Kesinlikle yapılmalı
  B) HAYIR - Gerek yok
  Celik, Ugur bunu beğendi

 2. orhan - Kullanıcı Resmi (Avatar)
  orhan 21.01.2016
  #2
  Ana yasa
  Anayasa bu yani öyle temellere dayanacakki ilerde birdaha deyismesine gerek olmayacak ne yazikki ülkemizde oynanan oyunlar zamanlaicimize yerlesmis birimler türkiye anayasasini sundure sündüre kurmuslar bakinca mantiksiz sacma sapan seylerle dolu örmek olarak bir not ekliyorum ben tc vatandasiyim ama yurt disinda yasiyorum türkiyede is kurdum isimdan dolayi türkiyede kalmak zorunda kaldim bu surde sate vatandas olalak oyumu istediler baskada hic bir sey düsüne biliyormusunuz yurt disinda evimde kulandigim esyalari bile gümrükden binbir zahmetle getirdim sindi soruyorum kendime keske alman olsaydim türkiyede daha cok kalabilir vergi bile ödemeden firmayi kapatip giderbilirsin dert cok buyuk daha kar etmeden bir suru vergi bindi boynumuza ya almanlar bile bir sene birakiyor adami bakiyor kar etmis ise vergi istiyor kar etmediyse kira yardimi bile aliyorsun isci paralarini ödüyor türkiyede kiranin vergisi var

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler