Kader Katsayısı Hesaplama

Bu hesabın neye göre, hangi ilim ve bilgiyle yapıldığı bilinmez ama yine de , ilginç... Yaşam çarkınızın kader sayısını bulmak için doğduğunuz ayın değeriyle doğum günü ve yılının sayılarını yan yana toplamanız gerekiyor. Ayların sayı...

 1. #1
  Kader Katsayısı Hesaplama
  Bu hesabın neye göre, hangi ilim ve bilgiyle yapıldığı bilinmez ama yine de , ilginç...

  Yaşam çarkınızın kader sayısını bulmak için doğduğunuz ayın değeriyle doğum günü ve yılının sayılarını yan yana toplamanız gerekiyor.

  Ayların sayı değerleri:  Ocak....................................1
  Şubat.... ...............................2
  Mart.............. ......................3
  Nisan....................................4
  Mayıs...................................5
  Haziran.................................6
  Temmuz ...............................7
  Ağustos................................8
  Eylül.....................................9
  Ekim.....................................1
  Kasım...................................2
  Aralık....................................3

  Sıra kader sayınızı bulmaya geldi.Tablodan doğduğunuzun ayın değerini bulup gün ve yıl ile birlikte toplayın.

  Örneğin; 3 Nisan 1964'te doğmuşsanız;

  3 + 4 + 1964=1971
  1+9+7+1=18
  1+8=9 (Kader sayınız: 9)

  (Unutmayın, çıkan sayı 9'dan büyük oldukça, 10'dan küçük kaldıkça iki rakamı tekrar topluyorsunuz. Örneğin sonuç:10 çıktıysa 1 + 0 = 1; 23 çıktıysa 2 + 3 = 5; 99 çıktıysa 9 + 9 = 18 ve hala 9'dan büyük olduğu için 1 + 8 = 9.)

  Kader Sayısı 1 “ÖNCÜ"  Öncü, lider, yol gösterici ve planlayıcısınız. Gerçekten güçlü bir kişiliğiniz var. Yeriniz kaptan köşkü. Başkalarına boyun eğmek sizin için yabancı bir kavram. Son derece yaratıcı ve yeteneklisiniz.Düşüncelerinizi bir an evvel yaşama geçirmek, gerçekleştirmek için gerekli olan mücadeleci ruhu sizde mevcut. Yükselme hırsı ise yaşamınızın temelini oluşturuyor. Arzu ettiğiniz başarıya ulaşmak için yılmadan çalışıyorsunuz.Yöneticilik yeteneğiniz olduğu için Olaylara hemen hakim olabiliyorsunuz.Yaşamın her alanında bu yeteneğiniz geçerli.Kararlılık, güç ve irade hırsınızın Araçları. Ve siz bu araçları Büyük bir beceri ile kullanıyorsunuz. Zaman zaman bu Niteliklerin olumsuz yönlerini sergilediğiniz oluyor.Böyle durumlarda son derece saldırgan olabiliyorsunuz.Oysa istediğinizi elde etmenin yolu ilişkilerinizde inceliği elden bırakmadan halletmek.Bazen eleştiren ve emreden oluyorsunuz ama size eleştiri yapıldığında kahroluyorsunuz.Aslında son derece hassas bir kalbiniz var.Bu durumda kalbinizin sesini dinleyin.Kısa zamanda hem liderliğinizi hem de dostlarınızı yeniden kazanırsınız.

  Kader Sayısı 2 “YARDIMCI"  Sizi başkalarından ayıran iki yönünüz var. Taktik ve insan ilişkilerinde gösterdiğiniz ustalık ve beceri ile üstesinden gelemeyeceğiniz hiç bir şey yok.Yaşamınızdaki anahtar kelime işbirliği. Uyumsuzluk ve tartışmalı konular sisteminizi hemen etkiliyor. Bu yüzden başınıza böyle birsek geldiğinde bütün gücünüzle durumu düzeltmeye çalışıyorsunuz. Zarif bir insansınız bunun yanı sıra başkalarını da çok düşünüyorsunuz kırmamaya çalışıyorsunuz. Bu yüzden çevrenizden dostlarınız hiç eksik olmuyor. Kader Çarkının diğer sayılarından daha mücadeleci bir ruha sahipsiniz ( 9'dan sonra ). Ancak yaşamın güzel zevklerinden hiç mahrum kalmıyorsunuz. 2 rakamı toparlayıcılığın sayısıdır. Ruhunuzun birleştirici yönünü alevlendiriyor.Mutluluğumuzun temel koşulu ise uyum yaptığınız hersek de sanki bir sihir var.Çünkü bir kavramı ele alıp onun içini doldurmakta üstünüze yok.Başkalarının yardıma ihtiyacı olduğunda ortaya çıkıyorsunuz ama gerektiğinde hiç kimsenin yardımı olmadan işinizi kendi başınıza halledebiliyorsunuz.

  Kader Sayısı 3 “SEÇİCİ"  Örgütlenme yeteneği ve yöneticilik sizde toplanıyor. Becerikli bir insansınız bu özelliğiniz sayesinde başarı ve mutluluk dolu bir yaşam sizi bekliyor İnsanın doğasını ve zaaflarını iyi bildiğiniz için insanlığı düzeltmek amacına yönelik meslekler seçiyorsunuz. Aslında çok bağışlayıcı vebalden anlayıcı bir insansınız. Otorite en önemli silahınız. Yönetici olarak girdiğiniz her yerde bu silahı kullanıyorsunuz. Ne kadar büyük bir toplulukla çalışırsanız başarınız ve kazancınızda o derece büyük olacaktır.Endüstri, şirket ve örgütlerde yönetici yeteneklerinizi en iyi şekilde kullanabilirsiniz. çok cesur bir insansınız. Amaçlarınız ve yapmanız gerekenleri çok iyi biliyorsunuz. amacınız herkesin hareket özgürlüğünden faydalanmasını sağlamak. Ama bu da size göre belli bir disiplin içinde olmalı. Kendi özgürlüğünüz için başkalarını incitmekten hoşlanmıyorsunuz.Doğal olarak başkalarının da bunu size yapmasına izin vermiyorsunuz.

  Kader Sayısı 4 “DUVARCI"  Yaşam çarkınızın sayısı kareyi simgeliyor. Bu adalet ve eşitlik demektir.Siz ise bu karenin tam ortasında dört tarafınız çevrili olduğu için kıpırdayamıyorsunuz. Biraz da hareket ve renk lazım değil mi hayatınızda?Sadece yukarıya doğru gelişebiliyorsunuz. Kare yaşamın tüm pratik yönlerini temsil ediyor. Ama olaylara değişik açılardan bakmayı başaramıyorsunuz.Yaşam çarkına gelecekte olacak iyi şeylerin temeli diye de bakabilirsiniz.Sabırlı ve sebatlı birisiniz çalışmaya her an hazırsınız. Aynen bir duvar ustası gibi araçlarınız mantık ve yöntemdir. Sizin için belirli kalıplar var,onların dışına çıkmayı ise hiç aklınıza getirmiyorsunuz. Sadık ve güvenilir bir kişisiniz. Ancak muhafazakarlık sizi kısıtlıyor.Ayrıntılar ise sizin bazı çabalarınızın sonuçlanmasını engelliyor. Kendi fikirlerinizi başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışmazsanız ilerlemeniz daha kolay olacaktır. Bir sanatçının yada mimarın size kavram olarak sunduğu biçimi tüm ayrıntıları ile gözünüzde canlandırabilirsiniz. Bundan sonra dekandı pratik yaklaşımınızla projeyi kağıda dökebilirsiniz. Kimse sizin için görev ve sorumluluklardan kaçıyor diyemez çünkü nerede güvene ihtiyaç varsa orada sizi buluyorlar.

  Kader Sayısı 5 “YAZICI"  Doğuştan Merkür özellikleriniz var. Enerji canlısınız. İnce bir zekanızın yanı sıra iyimser bir kişiliğiniz var. Yaşam sizin için cesaret gerektiren bir macera. Eğlenmesini dahası yaşamasını çok iyi biliyorsunuz.Yaşamın değişkenliği sizin değişik ve çeşitliliğe olan düşkünlüğünüzle tambur uyum içinde olduğundan yaşama rahatlıkla ayak uydurabilirsiniz. Dünyanın merkezi olmaktan hoşlanıyorsunuz. Ama olmadığınızı bir türlü kabul etmek istemiyorsunuz. Özgürlüğünüze çok düşkünsünüz. Ve hiç bir şeyin sizi özgürlüğünüzden alıkoymasına izin vermiyorsunuz. Sözcükleri kullanmada çok başarılısınız. Bundan dolayı konuşmaya dayalı mesleklerde çok başarılı olursunuz. Eğlence ve yazın dünyasında bir yıldız gibi parlayabilirsiniz.Ancak üstün konuşma yeteneğiniz bazen sorunlarda yol açabilir. Bilmediğiniz konulara dalarak mahçup olabilirsiniz. Değişken bir karakteriniz var. Bu kötü bir özellik değil. Kimileri için bir zevk dadanılabilir. Size göre akıllı insan zamana ayak uydurmak zorundadır.İhtiyaçlarınızın neler olduğunu biliyor ve bu uğurda yapmanız gerekenlerden kaçmıyorsunuz. Sizin için mutluluğa giden yol buradan gediyor.Her ne pahasına olursa olsun almak. Mutluluk kendinizi ifade etmek ve başarıya ulaşmaktır.

  Kader Sayısı 6 “ÖĞRETMEN"  Sizin dünyanızın yöneticisi aşktır. Aslında kime aşık olduğunuzun çok da önemi yoktur. Ve evrendeki göreviniz bu Felsefiyi öğretmektir.amacınız ise başkalarına yardım etmektir. Aşka ve ilgiye olan aşırı ihtiyacınızın arkasında kendinize olan güvensizliğiniz yatar. Ailede gerçekleştirdiğiniz huzuru, çevrenize sonrada tüm dünyaya yaymak amaçların en önemlisi. Kabalığa, bayalığa asla tahammül edemiyorsunuz. İkili ilişkiler tercihiniz. Kalabalıkta kendinizi savunmasız hissediyorsunuz. Müzikten,güzel sanatlardan anlıyorsunuz. Yaşamın güzelliklerine olan sevginizi bunalanlarda uzmanlaşarak dile getiriyorsunuz. Kendinizden çok başkalarını düşünme özelliğiniz, sizi gençlerin danışmanı, yaşlıların sırdaşı ve dünyanın öğretmeni yapıyor. çok ender eleştiriyorsunuz. Aslında sizi rahatsız eden çok az şey var. Yanınızda sevgiliniz olsun yeter.Görevlerinizin size yüklediği sorumluluk aslında göründüğünden de ağır.Ancak bu ağır görevlerin önemini gayet iyi biliyorsunuz. Yaşamdaki görevlerinizi yerine getirerek büyük mutluluğa ulaşabilirsiniz.

  Kader Sayısı 7 “MİSTİK"  Gözlemci bir yapıya sahipsiniz. Her şeyin ardındaki nedeni aramanız en büyük özelliğiniz. Yüzeysel hiç bir şey sizi tatmin etmiyor. Tersine merakınızı körüklüyor. Mistik konuları, yeni ve eski ilim alanları ilginizi fazla çekiyor. Tıpkı bir doktor gibisiniz. Sorunlu insanlar aradıkları huzuru sizde buluyor. Sizin elinizde adeta sihirli bir güç var. Mesafeli tavrınız sizi diğer insanlardan ayırıyor. Ancak yaşamın derinliklerine inenler sizi anlayabilir, suskun dönemlerinize bir anlam verebilir. Nitekim zaman zaman böyle manasızca içinize kapandığınız oluyor. İnsanlar ilk tanıştıklarında sizden çekiniyor. Doğuştan itibarlısınız adeta. Yeriniz ne olursa olsun daima ilgi uyandırıyorsunuz. Felsefi ve kültürel konulara ilginiz büyük. Ancak tam olarak çözebilmiş değilsiniz. Müzik yazmak,keşifler yapmak yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz alanlardan. Sizin için sanatçıların eserlerinden yararlanmadan yaşamak yaşamak değil. Bazen yaşamsızın için bir düş kırıklığı olsala daha öğreneceğiniz çok şey var. Genelde karamsar ve suskun bir yapıya sahipsiniz.Yalnız da yaşamayı başarabilecek nadir kişilerdensiniz. Hayat konusunda bazen umutsuzluğa düştüğünüz defoluyor. Ancak felsefi bakış açınız yaşamın nereden kaynakladığını ortaya çıkaracak kudrette.

  Kader Sayısı 8 “SANATÇI"  Her şeyi net olarak ifade etme yeteneğine hatta her şeyi net olarak hissetme yeteneğine sahip olmasanız da, zekanın yaşamınızda büyük bir önemi var. çok çeşitli konulardan zevk alıyorsunuz. Zamanınızı büyük kısmını da hayallere ayırıyorsunuz. Fakat yaşamın salt eğlence olmadığının farkındasınız. çok yönlü olmak en büyük özelliğiniz. çok ve çeşitli yetenekleriniz var. Çabuk kavramak da bunlardan biri. Fakat insanlar hakkında kolay yanılgıya düşüyor, gerçek yüzlerini çok geç fark edebiliyorsunuz. Bilgiye anında ulaşmanın yollarını biliyorsunuz. Ancak bilime yeteneğiniz ve düşkünlüğünüz fazla değil. Çünkü zamanınızın çoğunu gerçek bir bilim adamı gibi bilime adamak yerine daha sanatsal ve sportif faaliyetlerden hoşlanıyorsunuz. Hoşsohbet ve eğlencelisiniz. Bu özellikleriniz de kolay arkadaş edinmenizi sağlıyor. Pek çok insan sizi seviyor ama sizi gerçekten anlayan çok az insan ölüyor. Bunun sebebi karmakarışık ruhunuzun derinliklerine inebilmeyi çok az kişinin başarabilmesi. Uğraştığınız size zevk veren konulardan çabuk bıkıyorsunuz.Olayları genelde olduğu gibi kabulleniyorsunuz.Yani fazla dert edinmiyorsunuz.Zaten mücadele etmekten de hoşlanmıyor çabuk pes ediyorsunuz. Kıvrak zekaya sahip olduğunuzdan başkalarını acımasızca eleştirmek ten kaçınmıyorsunuz.Sözcükleri kullanmadaki yeteneğiniz iyi bir eleştirmen, yazar, konuşmacı, yada sunucu olmanızı sağlayabilir. Sevgisiz yaşamayan bir insansınız. bu yüzden sizi seven ve anlayan biriyle birlikte olmadıkça mutlu olmanız mümkün değil.

  Kader Sayısı 9 “METAFİZİKÇİ"  Yaşamınız, perdenin gerisindeki esrarı, ruhun ve gizli ilmin ardındaki anlamı çözmekle gediyor. yaşamınızın amacı gerçeği yalnızca gerçeği öğrenmek Bu konuda çok başarılı olduğunuz da bir gerçek. İnsanları tanımak için genellikle 5 k. gözlemlemeniz yeterli. Hayatı seviyor fakat çok az kişiyi sevmeye değer buluyorsunuz. Hayatınızın her alanında cömert ve kusursuz olmak istiyorsunuz. Karşınızdakilerin de en az sizin kadar kusursuz ve güvenilir olmasını bekliyor, bu yüzden zaman zaman çok acı çekiyorsunuz.çok güçlüsünüz fakat çabuk incinen altın bir kalbe sahibisiniz. çok az insana gerçek sizi tanıma fırsatı veriyor, onlara da fazlaca değer veriyorsunuz. Psikolojik olayları anlama yeteneğiniz muazzam. Ancak sizin dişinızda gelişen olaylar sizi ve ruh halinizi fazlasıyla etkiliyor.Bağımsızlığınıza ve özgürlüğünüze düşkünsünüz . Yine de sevgiyi her şeyin üstünde tutuyorsunuz. Hayatınız karışıklıkları çözmek üzerine kurulu olduğu için mücadele etmekten yorulmuyorsunuz. Hemen her seviyeden insanla anlaşma yeteneğine ve sonsuz sabra sahipsiniz. İnsanların ihtiyaçlarını onlar söylemeden anlıyor ve yardımlarına koşuyorsunuz. çok iyidir dinleyici, gözlemci ve yol göstericisiniz bu yüzden iyi bir psikolog veya konuşmacı olabilirsiniz.

 2. #2
  Benimki 2 çıktı.


  Kader Sayısı 2 “YARDIMCI"  Sizi başkalarından ayıran iki yönünüz var. Taktik ve insan ilişkilerinde gösterdiğiniz ustalık ve beceri ile üstesinden gelemeyeceğiniz hiç bir şey yok.Yaşamınızdaki anahtar kelime işbirliği. Uyumsuzluk ve tartışmalı konular sisteminizi hemen etkiliyor. Bu yüzden başınıza böyle birsek geldiğinde bütün gücünüzle durumu düzeltmeye çalışıyorsunuz. Zarif bir insansınız bunun yanı sıra başkalarını da çok düşünüyorsunuz kırmamaya çalışıyorsunuz. Bu yüzden çevrenizden dostlarınız hiç eksik olmuyor. Kader Çarkının diğer sayılarından daha mücadeleci bir ruha sahipsiniz ( 9'dan sonra ). Ancak yaşamın güzel zevklerinden hiç mahrum kalmıyorsunuz. 2 rakamı toparlayıcılığın sayısıdır. Ruhunuzun birleştirici yönünü alevlendiriyor.Mutluluğumuzun temel koşulu ise uyum yaptığınız hersek de sanki bir sihir var.Çünkü bir kavramı ele alıp onun içini doldurmakta üstünüze yok.Başkalarının yardıma ihtiyacı olduğunda ortaya çıkıyorsunuz ama gerektiğinde hiç kimsenin yardımı olmadan işinizi kendi başınıza halledebiliyorsunuz.
  MURATS44 bunu beğendi

 3. #3
  Bende 9

  Kader Sayısı 9 “METAFİZİKÇİ"  Yaşamınız, perdenin gerisindeki esrarı, ruhun ve gizli ilmin ardındaki anlamı çözmekle gediyor. yaşamınızın amacı gerçeği yalnızca gerçeği öğrenmek Bu konuda çok başarılı olduğunuz da bir gerçek. İnsanları tanımak için genellikle 5 dk. gözlemlemeniz yeterli. Hayatı seviyor fakat çok az kişiyi sevmeye değer buluyorsunuz. Hayatınızın her alanında cömert ve kusursuz olmak istiyorsunuz. Karşınızdakilerin de en az sizin kadar kusursuz ve güvenilir olmasını bekliyor, bu yüzden zaman zaman çok acı çekiyorsunuz.çok güçlüsünüz fakat çabuk incinen altın bir kalbe sahibisiniz. çok az insana gerçek sizi tanıma fırsatı veriyor, onlara da fazlaca değer veriyorsunuz. Psikolojik olayları anlama yeteneğiniz muazzam. Ancak sizin dişinızda gelişen olaylar sizi ve ruh halinizi fazlasıyla etkiliyor.Bağımsızlığınıza ve özgürlüğünüze düşkünsünüz . Yine de sevgiyi her şeyin üstünde tutuyorsunuz. Hayatınız karışıklıkları çözmek üzerine kurulu olduğu için mücadele etmekten yorulmuyorsunuz. Hemen her seviyeden insanla anlaşma yeteneğine ve sonsuz sabra sahipsiniz. İnsanların ihtiyaçlarını onlar söylemeden anlıyor ve yardımlarına koşuyorsunuz. çok iyidir dinleyici, gözlemci ve yol göstericisiniz bu yüzden iyi bir psikolog veya konuşmacı olabilirsiniz.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler