TV'si Uyum İçinde Olduğu İçin Verilmiş!

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Abdullah Öcalan'a televizyon izleme olanağı sağlanmasının nedenlerini açıkladı. Ergin, ayrıca "Öcalan'a özel cami yapıldı" iddiasına da cevap verdi. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Öcalan’ın televizyon...

 1. #1
  TV'si Uyum İçinde Olduğu İçin Verilmiş!
  TV'si Uyum İçinde Olduğu İçin Verilmiş!

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Abdullah Öcalan'a televizyonizleme olanağı sağlanmasının nedenlerini açıkladı. Ergin, ayrıca "Öcalan'a özel cami yapıldı" iddiasına da cevap verdi.

  CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Öcalan’ın televizyonizleme izni ile ilgili Bakan Ergin’e önergeyle sorular yöneltti. Ergin, BursaCumhuriyet Başsavcılığı ile yapılan yazışmayaverilencevapla iznin nedenlerini özetle şöyle dile getirdi:

  “İmralı F Tipi YüksekGüvenlikli Ceza İnfaz Kurumu İdare ve Gözlem Kurulu’nun 11 Ocak2013 tarihli kararıyla; Kurum Gözetim Servisi ile Psiko-Sosyal Yardım Servisi’nin, 'hükümlünün disiplin cezasını ya da soruşturmayı gerektirecek bir eyleminin veya uyumsuz davranışlarının olmadığı, diğer hükümlülerle uyumlu davranış içerisinde olduğu, yürürlükteki mevzuat hükümlerine aykırı tutum ve davranış içinde bulunmadığı’ yönündeki gözlem ve değerlendirmesi ayrıca hükümlünün mevcut disiplin cezalarının infaz edilmiş olması dikkate alınarak odasında televizyon bulundurmasına izin verildiği bildirilmiştir."

  ÖCALAN'A ÖZEL CAMİ YAPMADIK

  Ergin, MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen’in Öcalan’ın İmralı’daki yaşantısı ile ilgili sorularını da şöyle yanıtladı: “Hükümlünün İmralı Cezaevi’ne getirilmesinin ardından, Jandarma Bölük Komutanlığı hizmet binası ve eklenti binası, personel yatakhane ve ibadethane binası, dere ıslahı, giriş kontrol irtibat binası ile istinat duvarı gibi işler yaptırılmıştır. İbadethane ceza infaz kurumunda görev yapan personelin ihtiyacı doğrultusunda inşa edilmiştir. Herhangi bir hükümlünün şahsına özel bir cami ya da mescit yapılmamıştır.

  KAMERALI KAYDA ALINMADI

  Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi, 2001-2013 yıllarında, muhtelif tarihlerde toplam 5 kez; izleme Kurulu, 2004-2013 yıllarında, toplam 15 kez resmî görüşmeler çerçevesinde önergede adı geçen hükümlüyle bir araya gelmişlerdir. Hükümlünün kamerayla kayda alınan herhangi bir görüşmesi bulunmamaktadır.

  PSİKİYATRİST İLE GÖRÜŞMÜYOR

  Kurumda Bursa Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilen bir pratisyen hekim görev yapmaktadır. İhtiyaç halinde adaya uzman hekim de getirilmektedir. Psikiyatrist veya psikolog ile görüşmesine engel bir durum bulunmamaktadır; ancak bugüne kadar bu kapsamda herhangi bir görüşme yapmamıştır."

  Haber365

 2. #2
  yaşadığına dua etsin dingil. dünyanın en özel eeeeen lüks camisi olsa ne yazar. öldürdüğü binlerce masum insanın , bebeklerin, yaşlıların vebalini nasıl verecek.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler