HDP'liler açlık grevine Meclis'te devam ediyor

Cizre'de yaralılara bile bile ambulans gönderilmediğini ileri süren HDP'liler açlık grevini meclise taşıdı.

HDP'li milletvekilleri, Cizre'de bir apartmanın bodrum katındaki yaralı ve cenazelerin ambulansla alınması için başlattıkları açlık grevine TBMM'de devam ediyor.

HDP'li milletvekilleri Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir apartmanın bodrum katında aralarında yaralı halde bulunan 22 kişinin kurtarılması ve hayatını kaybeden 6 kişinin cenazesinin de ailelerine teslim edilmesi için İçişleri Bakanlığında başlattıkları açlık grevine Meclis'te devam etme kararı aldı.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Adana milletvekili Meral Danış Beştaş ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir'in greve devam ettiği TBMM'deki Grup Toplantı Salonuna Türkçe ve Kürtçe 'Yaşam için Açlık Grevindeyiz' yazılı dövizler asıldı.

HDP'den yapılan yazılı açıklamada “Cizre'de bir bodrum katında bulunan cenazelerin ve aralarında ağır yaralıların da olduğu yurttaşların tahliye edilmesi noktasındaki insanlık trajedisine çekmek, hükümet yetkililerinin gerekli girişimleri yapmasını ve yaptırmasını sağlamak amacıyla başladıkları açlık grevine TBMM Grup Toplantı Salonumuzda devam etmektedir" denildi.

o bodrum katında normal vatandaşın değil, terörist yöneticilerin olduğu belirlendi. Normal vatandaş için yapmadıklarını , teröristler için yapan bu teröristler kürt halkına zararverenleri desteklemeye devam ediyor. Biz de bu açlık grevini sonuna kadar destekliyoruz. Ölene kadar arkanızdayız ve destekliyoruz. Bu grevin sonu ölümle biter inşallah. Bizde 3 teröristten daha kurtulmuş oluruz. ölürsünüz inşaallah. Gerçi bu grevin sonunun hangi kebapçıda biteceğini bilmesekte sakın vazgeçmeyin. Türkiye arkanızda. Ölürseniz atarız bir çukura.