1990 yılında doğan Abigail ve Brittany Hensel kardeşlerin iki kafaları var ama tek bedenin içindeler.Kanları tek dolaşım sisteminde akıyor. Tek karaciğerleri var. Bel altındaki bütün organları da ortak.Ama her biri ayrı bir kafaya ve omurgaya sahip, ayrı kalpleri ve mideleri var. Her bir kız, bir kola ve bir bacağa hükmediyor ve denge tamamen ikisi arasındaki koordinasyon sayesinde sağlanabiliyor.

İkizleri ayırma zamanı geldiğinde aile bu kararı vermekte çok zorlanmış. Çünkü ikisini ya da tekini kaybetme ihtimalleri varmış. Ve ayırmamaya karar vermişler.Onlara hiçbir zaman özürlü muamelesi yapmamışlar. İkizler de 18 aylıkken yürümeyi becermişler.

Çok da zorluklar yaşanmamış değil... Mesela ikizlerden birinin çok hasta, diğerinin gayet iyi olduğu geceler... En zoru buymuş. Biri yemek için çok iştahlıyken diğeri yemeğin kokusuna bile dayanamıyormuş bazen.Birisine verilen ilaç ikisine de iyi geliyormuş.Tabii ki yalnız kalma şansları yok. Anne babalarıyla başbaşa konuşmak ya da bir arkadaşlarıyla telefonda özel bir sorun görüşme şansları da yok.Ancak biri uyuduğunda,diğeri nadiren başkalarıyla dertleşebiliyormuş.

Tek Vücut İki Kafa

Tek Vücut İki Kafa

Tek Vücut İki Kafa Tek Vücut İki Kafa

Tek Vücut İki Kafa Tek Vücut İki Kafa

Tek Vücut İki Kafa Tek Vücut İki Kafa

Tek Vücut İki Kafa Tek Vücut İki Kafa