Azerbaycan ile savaşa giriyor Ermenistan'ın aldığı şok karar.


Azerbaycan karşısında büyük kayıplar veren Ermenistan'da seferberlik ilan edildi. Ermenistan hükümeti, eli silah tutan herkesi askere çağırdı.

Ermenistan - Azerbaycan savaşı daha da büyüyor. Son olarak Azeri sivilleri vuran Ermenistan şok bir kararla seferberlik ilan etti.
Azerbaycan'ın tek taraflı ateşkesini kötüye kullanan Ermenistan eli silah tutan herkesi askere çağırdı. Ermenistan'ın seferberlik ilanı ile birlikte gözler bölgeye döndü. İşte son durum;
Ermenistan ile Azerbaycan savaşı büyüyerek devam ediyor. Azerbaycan'ın tek taraflı ateşkesinin ardından Ermenistan önce saldırıp sivilleri vurdu ardından da seferberlik ilan edip eli silah tutan herkesi askere çağırdı.

Ermeniler Azerbeycan karşısında seferberlik  ilan etti !

YAŞLILAR DA ASKERE ALINIYORErmenistan'da eli silah tutanlarla birlikte yaşlılar da askere alınıyor. Gönüllü olarak başvuranların büyük kısmı yaşlılardan oluşuyor.

Ermeniler Azerbeycan karşısında seferberlik  ilan etti !

ERMENİSTAN ATEŞKESE UYMADIAzerbaycan dün cephe hattında tek taraflı ateşkes ilan etmişti. Fakat Ermenistan tarafı bu ateşkese uymayarak, askerlere ateş açtı. Üç asker bu saldırıda hayatını kaybetti.

Ermeniler Azerbeycan karşısında seferberlik  ilan etti !

ERMENİSTAN SİVİLLERİ DE VURUYORErmenistan saldırılarına sivil asker ayrımı yapmadan devam ediyor. Son saldırısında siviller vuruldu. 2 sivil Azeri hayatını kaybetti, 10 sivil yaralandı. Çok sayıda evde maddi hasar oluştu. Ağdam ilinin Sarıcalı köyünde top mermisi isabet eden okul binası kullanılamaz hale geldi. Evi zarar gören bir Azeri, "Vatanımızı terk etmeyeceğiz" diyor.

AZERBAYCAN KARŞILIK VERDİ KOMUTA MERKEZİ VURULDUErmeniler Azerbeycan karşısında seferberlik  ilan etti !Azerbaycan ordusu, 1

Nisan'da başlayan çatışmalardabazı stratejik tepeler ve yerleşim birimlerini geri almıştı. Çatışmalarda 15 Azerbaycan askeri ve 100'den fazla Ermenistan askeri öldü. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Ermenistan'ın saldırılarına ateşkes bozulduğu için karşılık vermeye başladı. Gelen son haberlere göre Ermenistan Silahlı Kuvvetler Komuta Merkezi vuruldu. Komuta Merkezi'ni vurduklarını açıklayan Bakanlık, aralarında general ve albayların da bulunduğu çok sayıda Ermeni askerinin öldürüldüğünü bildirdi. Bakanlık yapılan operasyona ilişkin görüntülerin yakın zamanda basına servis edileceğini bildirdi.

30 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜErmeniler Azerbeycan karşısında seferberlik  ilan etti !

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermeni güçlerinin Hocavend-Fuzuli yönünde Azerbaycan mevzilerine saldırı girişiminde bulunduğu, Azerbaycan askerlerinin de yanıt verdiği bildirildi. Çatışmada Ermeni silahlı güçlerinden yaklaşık 30 askerin öldürüldüğü belirtilen açıklamada, Ermeni güçlerine ait 3 tankın ve 1 bataryanın imha edildiği kaydedildi. Cephe hattındaki durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğu ifade edildi.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN SORUNUNUN GEÇMİŞİDağlık Karabağ Savaşı 1988-1994 yılları arasında yaşanmış, savaş, Dağlık Karabağ bölgesi de dâhil Azerbaycan topraklarının yüzde 20'sinin Ermenistan tarafından işgaliyle sonuçlanmıştı. Savaş sonrasında 200 bini Ermenistan'dan, 1 milyonu da Dağlık Karabağ'dan olmak üzere 1 milyon 200 bin Azeri bugünkü Azerbaycan'a göç etmek zorunda kalmıştı.

Dağlık Karabağ'da ateşkesin ilan edildiği 5 Mayıs 1994 tarihinden bu yana soruna çare AGİT bünyesindeki Minsk Grubu içinde aranıyor. Minsk Grubu'nda yer alan ülkeler arasında Rusya, ABD, Almanya, Fransa ve Türkiye bulunuyor.

Konuyla ilgili olarak Minsk Grubu'nun Salı günü bir araya geleceği duyuruldu.

Vahşi ve katil ermeniler , Hocalıda yaptıklarını tekrar yapabilecekleri rüyasına dalmış olmalılar ki, durduk yere saldırıp kaldıkları yerden devam etmek istediler. Bu sefer herşey çok farklı oldu. Karşısında güçlü bir ülke görünce hemen seferberlik ilan edip yaşlılardan medet ummaya başladılar.