Türkiye'yi tuzağa çekmeye çalışıyorlar!

ABD, AB ve AP çözüm sürecine dönülmesi için bastırırken, içeride ve dışarıda da masa güzellemeleri hız kazandı.

Çözüm sürecine dönmek isteyenlerin asıl amacı ne?

Bu günlerde sıkça dile getirilen "çözüm sürecine dönülmeli" telkinlerinin altında yatan gerçek ortaya çıktı.
Uzmanlar, ABD ve AB’nin “çözüm süreci"ne dönülmesi için dayatmada bulunmasının Türkiye’nin yararına olmayacağı aksine PKK'yı devletleştireceğini söyledi.

PKK'YA MEŞRUİYET KAZANDIRMA ÇABASIBatı'nın Ankarayı ısrarla masaya davet etmesinin altında PKK’yla “müzakere" yapmak, o örgütün başka hiçbir yerden alamayacağı icazeti ve meşruiyeti altın tepside ona sunmak anlamına geliyor.

EĞER DEVLET MASAYA OTURURSA PKK DEVLETLEŞECEKDevleti masaya razı ederlerse bu yarım kalan iş de tamamlanmış olacak. Yani PKK, devletleşme yoluna girecek. Dışarıdan ve içeriden bu kadar çok masa güzellemesi yapılması bundan.

PKK’nın kanlı katliamlarının amacı, devleti “müzakereye" razı etmektir. Türkiye ve bu coğrafya şartlarında devletin PKK’yla müzakere masasına oturması/oturtulması, Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek isteyen aklın işine yarayacak.

Çözüm istemek, barışı desteklemek ayrı, “barış" adı altında Türkiye’yi tuzağa düşürmek ayrı.

NUMAN KURTULMUŞ: MASAYA ASLA DÖNMEYİZBakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş "çözüm süreci" iddialarına açıklama getirdi.

Kurtulmuş, "Bu iddia gerçeği yansıtmıyor. Durduk yerde Türkiye "biz hadi bu teröristlerle mücadele edelim" demedi. Birileri düğmeye bastı, piyonları harekete geçirdi. Burada verilen mücadele sadece 3-5 tane teröriste karşı verilen bir mücadele değildir. Onları sahaya salanlarla yapılan bir mücadeledir ve sonuna kadar devam edecektir" dedi.

BATI MEDYASI DA MASA GÜZELLEMESİ YAPIYORBatı medyası da operasyonların durması ve masaya dönülmesi için algıya başladı. Çözüm süreci güzellemeleri ve çözüm sürecinde yer almış isimlerle röportajları peş peşe yayınlayıp halka çözüm sürecine dönülmesi gerektiği mesajı veriliyor.