Fransa’da İnternette En Çok Aranan: Nasıl Benzin Çalarım?

Grev Dalgasının Sürdüğü Fransa’da İnternette En Çok Aranan Soru: Nasıl Benzin Çalarım? Fransa'da sosyal hakları ve iş güvencesini sınırlayan yeni çalışma yasası protestoları kapsamında petrol rafinerilerindeki grev devam ederken, Fransızların...

 1. #1
  Fransa’da İnternette En Çok Aranan: Nasıl Benzin Çalarım?
  Grev Dalgasının Sürdüğü Fransa’da İnternette En Çok Aranan Soru: Nasıl Benzin Çalarım?

  Fransa'da sosyal hakları ve iş güvencesini sınırlayan yeni çalışma yasası protestoları kapsamında petrol rafinerilerindeki grev devam ederken, Fransızların Google'da son dönemde en çok araştırdığı şey, benzin deposundan nasıl yakıt çalınacağı oldu. Öte yandan İşçi sendikaları grev ve eylemlerini tırmandırma tehdidinde bulunurken, Cumhurbaşkanı Hollande çalışma yasasındaki değişiklikler konusunda geri adım atmayacağını söyledi.

  Google Trends istatistik raporlarına göre, Fransızlar Google'da en çok Fransızcada 'benzin deposundan pompayla yakıt çalmak’ anlamına gelen 'sifonner’ kelimesini aradı.

  Ülkedeki 12 bin benzin istasyonun yarısına yakınında benzin kıtlığı yaşanırken, aracı için yakıt bulamayan bazı Fransızlar geceleri başka araçların benzin depolarından yakıt çalmaya başladı.

  Fransız basınında çıkan haberlere göre, birçok sürücü araçlarının depolarından gece yakıt çalınmasından şikayetçi. Bu eylem, Fransa'da hırsızlık kapsamına giriyor ve yapanlara hapis ya da para cezası öngörülüyor.

  Kaynak: Sputnik News
  MURATS44 bunu beğendi

 2. #2
  Avrupa baharının habercisi Bugüne kadaqr arap baharı deyip müslümanları birbirine kırdıran avrupa şimdi aynı baharı yaşıyor. Avrupa baharınız hayırlı olsun ey medeni(!) avrupa

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler