Hollywood Şöhret Yolu, (Hollywood Walk of Fame) Hollywood, ABD'de bulunan; Hollywood Bulvarı ve Vine Street arasında uzanan, ünlü kişilerin ve dizilerin yıldızlarının bulunduğu bir yürüyüş yoludur. Bu kaldırımda 2.500 yıldızın ismi bulunmaktadır.

Hollywood Şöhret Yolu'nda  Muhammed Ali'nin Yıldızı Neden Yerde Değil de Duvardadır?

Şöhret Yolu 1958'de açılmıştır. Yıldızlar Consolidated Terrazo Company adlı şirket tarafından yapılmıştır. 1978 yılında Los Angeles belediyesi, Şöhret Yolu'nu tarihi eser kapsamında koruma altına almıştır. Bir ayda yaklaşık iki yeni yıldız gelir. Her ne kadar bazı yıldızlar çalınmış olsa da, Haziran 2008'de bölgede restorasyon çalışmaları başlatıldı.

Güney Kaliforniya'lı sanatçı Oliver Weissmuller tarafından tasarlanmıştır. Sonraları burası şehrin en önemli bölgelerinden biri sayılmıştır. Bulvarın güvenliği, finansman tarafından sağlanır. İlk sekiz yıldız Eylül 1958 yılında kaldırıma konulmuştur. Ocak 1959 yılında, on iki katlı İlk Federal Tasarruf ve Hollywood Kredi binası tamamlanmıştır. Bulvarın adı 1960 yılı öncesinde Şöhret Zemin olarak bilinmektedir. Sadece gerçek insanların değil, kurgu karakterlerin yıldızları da olan bu bölgede ilk yıldıza sahip olan kişi 9 Şubat 1960'da Joanna Woodward olmuştur.

Tüm yıldızlar yerde, kaldırımların üstüne yerleştirilmişlerdir. Bunun tek istisnası ünlü boksör Muhammed Ali için konulan yıldızdır. Muhammed Ali:

“ Ben Peygamberimin ismini taşıyorum, bu ismin üzerinde yürünmesini istemiyorum. ,,

deyince organizatörler talebini kabul etmişler ve Muhammed Ali'nin yıldızının üstüne basılmaması için Akademi Ödülleri (Oscar) törenlerinin yapıldığı yer olan Kodak Theatre'ın duvarına asmışlardır.