Denizanasının İçine Sıkışan Balık

Geçtiğimiz Aralık ayında okyanus fotoğrafçıları Tim Samuel ve Franny Plumridge, Avustralya’nın doğu kıyılarının açıklarındaki Byron Bay’de serbest dalış yaparlarken Samuel bu ilginç manzarayla karşılaşmış. Şeffaf bir denizanasının içinde sıkışıp...

 1. #1
  Denizanasının İçine Sıkışan Balık
  Geçtiğimiz Aralık ayında okyanus fotoğrafçıları Tim Samuel ve Franny Plumridge, Avustralya’nın doğu kıyılarının açıklarındaki Byron Bay’de serbest dalış yaparlarken Samuel bu ilginç manzarayla karşılaşmış. Şeffaf bir denizanasının içinde sıkışıp kalmış sarı bir balığın fotoğraflarını çekmiş ve Instagram hesabında paylaşmış.

  Denizanasının İçine Sıkışan Balık

  Ancak fotoğraf geçtiğimiz Salı günü DiscoverOcean hesabı tarafından yayımlanınca viral olmuş. Samuel fotoğrafını daha sonra Reddit’e de yüklediğini söylüyor.

  “Sabah bir uyandım ve telefonumun sürekli yeniden yayımlanan bir fotoğraf yüzünden çıldırdığını gördüm," diye yazmış Samuel Instagram’da. “Bu ufaklık amma da çok ilgi çekti."

  Sualtını fotoğrafladığı bunca yıl boyunca buna benzer hiçbir sahne görmemiş Samuel. Balığın kuyruğu denizanasının karnından dışarı uzanıyormuş, böylece denizanasını ileri doğru ittirebiliyormuş. Samuel ve Plumridge’in büyük merak ve hayranlık içerisinde bu canlıları izlediği yirmi dakika boyunca balık/denizanası çemberler çizerek yüzmüş. Balık denizanasının dengesini bozuyormuş ve onu bir yandan diğerine sürüklüyormuş. Bazen de ikili hareket etmeyi bırakıvermiş.

  Denizanasının İçine Sıkışan Balık

  “Hiç böyle bir şey görmemiştim," diyor Samuel.

  Samuel ve Plumridge bu sahneye tanık olduktan sonra kaplumbağaları fotoğraflamak için bölgeyi terk etmiş.

  “Onları özgür bırakmayı düşündüm tabii ki," diyor CNN’e konuşan Samuel, “ancak daha sonra doğaya hiç karışmamaya karar verdim."

  Kaynak: National Geographic Türkiye
  " W£L!K£ " bunu beğendi

 2. #2
  Güzel içerik, teşekkürler

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler