Hakkari'de bulunan askeri birliğe inmeye çalışan bir drone'un düşürülmesi ile, teröristlerin saldırısı son anda engellendi.

Gün geçtikçe değişip gelişmeye devam eden drone yani insansız hava araçları, kullanıcıların eşsiz görüntüler yakalamasını sağlarken maalesef terör saldırıları için de sıkça kullanılmaya başlandı.

Türk Askerine Drone İle El Bombalı Saldırı

Suriye'de devam etmekte olan Fırat Kalkanı harekatının 35. gününde, Vukuf bölgesinde bulunan askerimize IŞİD tarafından drone ile bomba atılarak saldırı düzenlenmişti. Terör örgütü PKK tarafından planlanan benzer bir saldırı, Hakkari'de erken müdahale ile önlendi.

Hakkari merkezde bulunan askeri birliğe inmeye çalışan drone, erken fark edilerek askerler tarafından düşürüldü. Düşürülen drone üzerinde yer alan düzenek herkesi şaşırttı.

Drone üzerine el bombası yerleştirmişler!


Hazırlanan özel düzeneğin içerisine yerleştirilen el bombasının pimini çekmek için, bir motora yer veriliyor. Drone, askeri birlik gibi terör saldırıları için hedef konumunda olan alanlara ulaştığında düzenek teröristler tarafından uzaktan aktif hale getiriliyor.

Harici pil yuvasına takılan bataryadan güç alan düzenek ile pimi çekilen el bombası, kısa bir süre içerisinde patlıyor. Yaşanan bu olay drone'ların ölümcül cihazlara dönüşebildiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Türk Askerine Drone İle El Bombalı Saldırı

Kaynak: shiftdelete.net