Herkesin Ölecegi dünyada birtek O hayatta kalabilecek..

Bilim adamları, olağanüstü koşulların ortaya çıkacağı geleceğin dünyasında; sadece yeraltında yaşayan minik organizmaların hayatta kalacağını ileri sürdü. ABD Astronomi Konferansı'nda sunulan bir rapora göre, gelecekte Güneş çok daha sıcak ve...

 1. #1
  Herkesin Ölecegi dünyada birtek O hayatta kalabilecek..
  topragizbiz.com Bilim adamları, olağanüstü koşulların ortaya çıkacağı geleceğin dünyasında; sadece yeraltında yaşayan minik organizmaların hayatta kalacağını ileri sürdü.

  ABD Astronomi Konferansı'nda sunulan bir rapora göre, gelecekte Güneş çok daha sıcak ve parlak olacak. Güneş'teki değişiklikler, okyanusların buharlaşmasına yol açacak ve yeryüzündeki yaşam koşullarını tamamen değiştirecek.

  Günümüzden milyonlarca yıl sonra yeryüzünün neye benzeyeceğini kestirebilmek için bilgisayar modelleri kullanan St. Andrews, Dundee ve Edinburgh üniversitelerinden araştırmacılar, değişen koşullara sadece yeraltında yaşayan minik organizmaların uyum sağlayabileceğini belirtti.

  Araştırmacılardan Jack O'Malley James, "Geleceğin dünyasında oksijen giderek azalacak. Okyanuslar buharlaştığı için havadaki tuz oranı artacak. Artan su buharı miktarı da sera etkisine yol açacağı için yeryüzündeki sıcaklık, 100 dereceye kadar yükselecek. Tüm bunlar, bitki ve hayvan türlerinin hızla yok olmasına neden olacak" dedi.

  James, söz konusu koşullarda hayatta kalacak tek canlı türünün "Ekstremofil" diye bilinen organizmalar olacağına işaret etti.

  Ekstremofiller, ABD'deki Yellowstone Park'ında yer alan Gayzer Havzası'ndakine benzer düşman ortamlarda yaşabilen tek organizma türü olarak tanınıyor.

  Geleceğin dünyasındaki aşırı sıcak, kuraklık ve zehirli atmosferle başa çıkabilecek tek tür olan extremofiller ise son damla su buharlaşana kadar yeryüzündeki varlığını sürdürecek.

  Bilim adamları, koşulların daha da kötüleşmesiyle yaklaşık 2,8 milyar yıl sonra Dünya'daki tüm yaşamın sona ereceğini tahmin ediyor.

  Kaynak:Haber365

 2. #2
  Dünyadaki tüm yaşamın sona ermesi ancak kıyametle olacaktır. bu bilim adamları biraz Allaha inansa bunu anlayacaklarda ,nerde o kafa?

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler