Su İçmek Orucu Bozmuyor-muş !!!

İran'ın üst düzey din alimlerinden Ayetullah Esedullah Beyat Zencani, susuzluğu giderecek kadar su içmenin orucu bozmayacağını ifade etti. İranlı imam, internet sitesinde dini kaynaklara dayandırarak yer verdiği açıklamasında oruç tutmakla ilgili...

 1. #1
  Su İçmek Orucu Bozmuyor-muş !!!
  İran'ın üst düzey din alimlerinden Ayetullah Esedullah Beyat Zencani, susuzluğu giderecek kadar su içmenin orucu bozmayacağını ifade etti.

  İranlı imam, internet sitesinde dini kaynaklara dayandırarak yer verdiği açıklamasında oruç tutmakla ilgili önemli ve bir o kadar ilginç bir fetva yayınladı.

  Ayetullah Beyat Zencani, "Oruç tutup fakat susuzluğa dayanamayanlar, susuzluklarını giderecek kadar su içebilirler. Böyle bir durumda oruç bozulmaz ve kaza yapmaya da gerek yoktur" açıklamasında bulundu.

  Söz konusu din adamı Şiilikte en yüksek dini rütbe sayılan 'Taklit Mercisi' konumunda bulunuyor.

  trthaber.com


  Bunu hangi dini kaynaga dayanarak soyledi acaba?

 2. #2
  heee su içmek orucu bozmuyor. açlığı giderek kadar yemek te orucu bozmaz. Bir dünya insan bilmiyor bu sivri zekalı biliyor. kendisi öyle tutuyor hralde. sususluğu giderece kadar içtikten sonra orucun ne anlamı kalıyor. Manyak mı bu herif.

 3. #3
  Sakızdı, denizdiderken işin suyunu çıkartan açıklama İran'dan geldi.(Kaynak : haber365)

  Ben bu yazinin orijinalini okumak isterdim. Cünkü o kadar büyük islam bilgini olan birisi bunu söylemesi pek akil mantiga sigan bir söz degil bunlar...
  Konu Kaptan43 tarafından (13.07.2013 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Biraz zorlasak sigara bozmaz diyecek bozuk adam

 5. #5
  Celik Nickli Üyeden Alıntı
  Biraz zorlasak sigara bozmaz diyecek bozuk adam
  Zaten sigara bozmaz dedimi o adami alnindan öperler..

 6. #6
  aynen. yakında sıra ona da gelir . sigara bozmasında

 7. #7
  Merak etmeyin derler belki cinsi münasebet haric herseyi doyasiya degilde az biraz alarak orucunuzu bozmadan günü tamamlayabilirsiniz.

 8. #8
  Oruc vakti uzadikca kim nasil kiviracagini bilemiyor.Susuzlugu giderecek kadar su ic,acligi giderecek kadar yemek ye,ee oruc nerede o zaman? Zor geliyorsa tutma kardesim, tutanin da aklini karistirma...

 9. #9
  Kul hakkı da bozar mı acaba....günahı boynuna

 10. #10
  Türkiyede şu anda , ingiltere ,fransa, amerika ve yunanistanda islam üzerine son derece güzel eğitim görmüş insanlar var. Yıllarca islamı anlatarak tvlerde boy göstererek kndilerini tanıttılar. sonrada yavaş yavaş islamın temel değerlerini değiştirmek istediler. Biri çıkıp der, abdestsizde namaz kılınır, öbürü de p.. izlemek orucu bozmaz, diğeri çıkıp der su içmek orucu bozmaz.

  amaç: kafa bulandırmak. Şimdikilere bunları yediremezler ama milletin ağzında dilden dile dolaşınca iradesi zayıf insanlara etki edecklerdir. Uzun vadede islamın temel kurallarını değiştirmeye çalışıyorlar. Bunlar siyonist uşakları. Özellikle desteklenip , bilinçli olarak söyltilen şeyler.

  Dayanamıyorsan tutma ama onu derdi bu değil.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)

  Bu Konu için Etiketler