12 Eylül Darbe Bildirisini Okuyan Eski Spiker Mesut Mertcan Vefat Etti

Ugur

Administrator
Eski TRT spikeri Mesut Mertcan, Adana'da kaldığı huzurevinde 71 yaşında hayatını kaybetti.

mesut.jpg mesut.jpg

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan televizyon dünyasının unutulmaz isimlerinden eski TRT spikeri Mesut Mertcan (71) Adana Huzurevi'nde yaşamını yitirdi.

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi doktoru Ethem Şahin, Mertcan'ın hayatını kaybetmesine ilişkin, "Uzun süredir devam eden şeker hastalığı, depresif bozukluk ve dün ortaya çıkan yaygın zona rahatsızlığı nedeniyle çoklu organ sistemi yetersizliği sonucu yaşamını yitirmiştir" dedi.

Şahin, yaptığı açıklamada, TRT'nin duayen spikerlerinden Mesut Mertcan'ın bugün saat 11.00'de hayatını kaybettiğini belirtti.

Ethem Şahin, "Uzun süredir devam eden şeker hastalığı, depresif bozukluk ve dün ortaya çıkan yaygın zona rahatsızlığı nedeniyle çoklu organ sistemi yetersizliği sonucu yaşamını yitirmiştir. En son vefatından yarım saat önce kendisini gördüm. Zaman zaman sigara içmesinden şikayet ediyordum ve bırakmasını telkin ediyordum. Aramızda en son bu konuda bir sohbet geçti. Ama o bizi çok fazla dikkate almıyordu. Son zamanlarda ziyaretine gelen sanatçı arkadaşları oluyordu. Bu konuda mutluydu. Onun dışında içine kapanık ve geçmiş günlerini arar vaziyette kalıyordu" diye konuştu.

"DİPTEYİM" DEMİŞ​

mesut_mertcan1.jpg mesut_mertcan1.jpg

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem Hayta da Mertcan'ın 1 Ekim 2015 tarihinde kurumlarına geldiğini ifade etti.

Bugün sabah 10.00 sıralarında kurumda kalanların odasını gezerken Mertcan ile de görüştüğünü aktaran Hayta, "Rahatsızlığının biraz daha nüksettiğini söyledi. Geçen hafta da 'dipteyim' kelimesini kullandı. Son bir ay içerisinde özel bir hastanede gerekli kontrolleri yapılmıştı. Daha önce kendisiyle İstanbul'a bir ödül törenine birlikte gittiğimizde Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşme talebi vardı. Ben de şifahi olarak genel müdür yardımcılarımıza bu talebi iletmiştim" dedi.

Bu arada, huzurevinden alınarak Asri Mezarlık morguna kaldırılan Mesut Mertcan'ın cenazesi, yarın ikindi namazının ardından, Akkapı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

MESUT MERTCAN KİMDİR?​

Mesut Mertcan, 15 Eylül 1946 tarihinde Adana'da doğdu. TRT de 1973 yılında Erzurum'da işe başladı. 12 Eylül 1980 darbesinde askeri darbe bildirisini TRT ekranlarında okudu. 1987 Türkiye genel seçimlerinde milletvekili adayı oldu.

Üniversiteyi Ankara'da Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Bölümünde okudu ama mezun olmadan ayrıldı.

Mesut Mertcan, uzun yıllar TRT'de haber sunmuş, daha sonra meslek hayatını bazı özel kanallarda sürdürmüştü.

1980'de 12 Eylül darbe bildirisini okuyarak akıllara kazınan Mertcan, son yıllarda Adana'da bir huzurevinde kalıyordu.

Mesut Mertcan, bir süre önce TRT'de yeniden haber sunmak istediğini söylemiş bu isteği TRT tarafından yerine getirilerek, haber spikeri Erhan Çelik ile birlikte TRT ekranlarında Ana Haber'de izleyicilerle son kez buluşmuştu.

Kaynak: http://www.ntv.com.tr/turkiye/eski-trt-spikeri-mesut-mertcan-hayatini-kaybetti

Allah rahmet eylesin topragi bol mekani cennet olsun.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
12 Eylül Darbe Skeçi - Olacak O Kadar
  • Ugur
  • Ugur,
  • Video Galerisi
  • 0    25K
Tripoliçe Katliamı (23 Eylül 1821)
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Ansiklopedi
  • 0    2K
11 Eylül Saldırıları ve Komplo Teorileri