Sıla Yolu Bulgaristan Türkiye sınırını daha sıkı denetleyecek.

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Bulgaristan-Türkiye sınırında Kaptan Andreevo-Kapıkule ve Lesovo-Hamzabeyli sınır kapıları arasındaki kesime entegre kamera sistemleri kuruldu.

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı, Bulgaristan-Türkiye sınırında kurulu entegre gözetim sisteminin genişletilmesi için kamu ihalesi ilan etti. Projeye göre termal görüntüleme kameralarından oluşan 41 sensör hatlarının kurulacak. İki denetim noktası inşa edilmesi ve daha beş denetim noktasının birleştirilmesi öngörülüyor. Bundan başka bir bölgesel ve beş yerel koordinasyon merkezi genişletilecek, 40 görevliye sistemle çalışmaya yönelik eğitim verilecek. Kameralı gözetim yapılmasına ilişkin entegre sistem, Bulgaristan-Türkiye sınırında Kaptan Andreevo-Kapıkule ve Lesovo-Hamzabeyli sınır kapıları arasındaki kesimde kuruldu. Sistemi oluşturan termal görüntüleme kameraları ve sensörlerden elde edilen veriler Svilengrad ve Elhovo’daki yerel kontrol merkezlerine gönderiliyor. Hareket yakalama verileri elde edildiği durumlarda hareket tespit edilen yere mobil ekipler gönderiliyor. Temmuz ayının sonunda Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Valeri Simeonov, Birleşik Vatanseverler Koalisyonunun Türkiye sınırına kamera sistemi monte edilmesinin kamu ihalesi yapılmaksızın, sipariş yoluyla yapılmasına yönelik yasal değişiklikler yapılmasını teklif edeceğini söylemişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri