Gurbetciler Haydi Zamli Benzin Izinine

Benzinfiyatları 8 kuruşlukzamla yaklaşık bir yıl sonra yeniden 5 lira sınırının üzerine çıktı. Vatandaşlar ise bu duruma tepki gösteriyor. Kullanıcılar twitter'da #dünyanınenpahalıbenzini etiketi ileşikayetlerini dile getirip soruna bir çözüm...

 1. #1
  Gurbetciler Haydi Zamli Benzin Izinine
  Gurbetciler Haydi Zamli Benzin Izinine

  Benzinfiyatları 8 kuruşlukzamla yaklaşık bir yıl sonra yeniden 5 lira sınırının üzerine çıktı. Vatandaşlar ise bu duruma tepki gösteriyor.

  Kullanıcılar twitter'da #dünyanınenpahalıbenzini etiketi ileşikayetlerini dile getirip soruna bir çözüm bulunmasını istiyor.

  Benzine henüz geçen hafta gelşen zammınardından dün gece bir zam daha geldi. Böylece fiyatlar sadece bir haftada 20 kuruşbirden artmış oldu. Artışla birlikte Ankara,İstanbul ve İzmir'de litresi 4,83-4,84 lira arasında satılan 95 oktan kurşunsuz benzinfiyatları 4,92-4,93 liraya çıktı.

  Ancak litresi 4,93-4,94 lira arasında satılan 98 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı ise 5 lira sınırının üzerine çıktı. 98 oktan kurşunsuzbenzin büyük illerde 5.03 liraya kadar çıkarken, Doğu illerinde bu rakam daha da yükseliyor.

  100 LİRALIK BENZİNDE 62 LİRA VERGİ

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konu ile ilgiligeçtiğimiz aylarda bir soru önergesine verdiğiyanıtta, akaryakıt üzerindeki vergi yükünü açıklamıştı. Buna göre 100 liralık benzinin fiyatınıniçindeki vergi yükü Aralık 2012 itibarıyla 62 lira oldu. Aynı şekilde 100 liralık motorin fiyatınıniçindeki vergi yükü Aralık 2012 itibarıyla 53.4 liraya seviyesinde.

 2. #2
  Dunyanin en pahali benzinini kullaniyoruz, kiymetini bilmek lazim.

 3. #3
  Ugur Nickli Üyeden Alıntı
  Dunyanin en pahali benzinini kullaniyoruz, kiymetini bilmek lazim.
  Kiymaetini cok iyi bildikleri benzinin fiyatindan belli degil mi? akinda memlekete varir varmaz arabalari kapatip gelirken calistirip gelecegiz. Türkiye'ye at arabasi almak lazim

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler